Milan Razým: Doufám, že nás Liberec nezaskočí

Plzeň - Milan Razým je v roli asistenta trenéra Plzně druhým rokem a již podruhé za sebou se chystá na play off. O tom, že se na vyřazovací boje opět těší není pochyb: „Očekávám, že bude vyprodáno, tak doufám, že nás fanoušci podpoří stejně jako během sezóny, kdy nám připravovali snad nejlepší prostředí vůbec ze všech stadionů. Kluci se jim odvděčili tím, že vyhráli základní část a doufám že se jim odvděčí i v tomto případě. Presidentův pohár je dílčí úspěch a vrchol sezóny nás čeká teprve teď.“

Jak se těšíte na play off?
Samozřejmě, že se těšíme. Je to vrchol sezóny, navíc jsme už dlouho nehráli. Byla olympijská přestávka a v předkole jsme také stáli.

Hráči jsou již správně nažhavení?
Snažili jsme se to správně načasovat. Měli jsme velký prostor k tréninku, takže jsme zapracovali na kondiční stránce a poslední týden už vše směřuje k prvnímu zápasu. Doufáme tedy, že i hráči jsou správně nabuzeni na následující utkání.

Jak těžké bylo udržet hráče v té správné hokejové atmosféře po celou dobu od začátku olympijské přestávky?
Počítali jsme s tak dlouhou pauzou a nebyli jsme celou dobu tady, aby to nezapadlo do takového stereotypu. Proto jsme odjeli do Švýcarska na tři utkání a potom jsme sehráli dvě mistrovská utkání v Litvínově a doma se Spartou. Potom jsme měli dva dny volno, aby si kluci odpočinuli psychicky a potom jsme se zaměřili na fyzickou stránku. Z obnovování fyzických sil trénink postupně přešel do taktických věcí. Dnes jsme se už věnovali pouze taktickým věcem.

Přeci jen jste ale za poslední týden neodehráli ani jeden zápas. Nemůže to být nevýhoda proti rozehranému Liberci?
To se uvidí. Bohužel jsme už žádného soupeře nesehnali. Jediné týmy které vypadly, byly z první ligy a z extraligy všechny hrály. Ty co vypadly, už netrénovaly a ty co hrály, samozřejmě zájem o přátelské utkání neměly. Sice se nám k přátelskému utkání nepodařilo nikoho sehnat, ale při odpoledních trénincích jsme hráli tréninkové zápasy. Samozřejmě víme o tom, že loni jsme předkolo hráli my a hned v prvním zápase jsme Pardubice zaskočili, vyhráli jsme na jejich ledě na penalty. Doufáme ale, že se nám nic podobného nestane. Jestli je výhoda to, že Liberec odehrál pět zápasů se uvidí. Mohou mít různé šrámy a mohou být unavení.

Pan Jelínek říká, že je zastáncem toho, že před play off se vždy musí něco přidat a něco nového se naučit? Potvrdilo se to během posledního týdne?
Samozřejmě. My víme o soupeřích a soupeři ví o nás. Snažili jsme se tedy něco změnit, ať už je to systém hry nebo přesilovky, protože play off se hraje dva dny za sebou a není to dlouhodobá soutěž, kde je větší prostor na odpočinek, takže se tomu musí přizpůsobit i styl hry.

Těžko mi asi prozradíte zda bude Martin Straka hrát nebo ne. Vy už ale nějakou představu máte?
Nějakou máme my a nějakou Martin a samozřejmě je to on, kdo je směrodatný a kdo si řekne jestli hrát bude nebo ne. Nějakou společnou cestu jsme našli a uvidíme, jak se bude cítit.