Tušil jsem, že Martin Straka nastoupí, předvídal Radek Matějovský

Plzeň - Moc Plzeňanů se asi nenajde, co by v této sérii Plzni nepřáli vítězství. Přesto o minimálně jednom z nich víme. Jmenuje se Radek Matějovský. Hráč, který nosil v Plzni dres s číslem 71, se nyní staví proti svým bývalým spoluhráčům a stálým kamarádům. "V Plzni jsem doma a mám tu i rodinu", říká hráč, který je stále indián. Nyní je ovšem převlečený za Bílého Tygra.

Jak byste zhodnotil první zápas?
Prohráli jsme si ho sami v oslabení. Věděli jsme, že Plzeň má dobré přesilovky. Dostali jsme z toho góly. Pro příští zápas se toho musíme vyvarovat.

Na co si musíte dávat největší pozor do dalších zápasů?
Určitě na častá vyloučení. Trpíme na to. Celou sérii s Budějovicemi jsme na to také dojížděli. Štěstí se potom ale, zaplaťpánbůh, otočilo k nám. Plzeň nás přejíždí hlavně v přesilovkách. Takže na to si musíme dát opravdu pozor.

Nebylo vyloučení nějak moc?
My jsme věděli, že Plzeň má výborné přesilovky. Říkali jsme si to. Ale fauly tam byly a musíme se z toho ponaučit.

Nemůže v tom být třeba přemotivovanost?
To bych neřekl. Je těžké se bavit o faulech, které uděláte. K tomu nejde vlastně ani nic říct. Je to naše chyba a jak jsem říkal, musíme se z toho ponaučit.

Koho byste vyhodnotil jako nejlepšího hráče Liberce?
Nevím. Byli jsme na tom všichni tak nějak stejně. Musíme se všichni zlepšit a nikoho bych nevyzdvihával.

Sledovali jste stav Martina Straky? Připravovali jste se nějak na obě varianty?
Já jsem na 99% tušil, že Martin nastoupí, protože je to takový srdcař a bojovník, že když to jen trochu jde, tak nastoupí. Spíše na nás ještě zkoušeli nějaké finty, ale my jsme počítali s tím, že Martin bude hrát.

Je pro Tebe něco zvláštního hrát proti Plzni play-off?
Určitě. Já jsem v Plzni doma a mám tu i rodinu. Odehrál jsem tu asi osm sezón, takže to v člověku je. Chci proti Plzni podat co nejlepší výkon.