Martin Čakajík: Těžko můžeme něco poradit

Plzeň - Zvláštní příchuť má čtvrtfinále play off hokejové extraligy pro Martina Čakajíka. Ještě loňské play off válčil v modrobílém dresu, ovšem bez znaku Bílých Tygrů na drese. Ačkoliv Liberec dostal již osm gólů, bývalý plzeňský bek nemá ani jeden záporný bod. Na druhou stranu se ale nepodílel na jediném vstřeleném gólu Liberce. "Zatím se mi hraje dobře," říká muž s dvojkou na zádech.

Byl výkon soupeře dnes v něčem jiný?
Určitě dnes chtěli, ale nešlo jim to tak jako včera. Včera asi na nás byly více nabuzení. Dnes jsme je přehrávali a přebruslovali. Škoda, že to hned zpočátku bylo 2:0. Kdybychom nedostali ty dva góly, jeden byl opět z přesilovky, bylo by to o něčem jiném. Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli lepší, ale oni bohužel vždycky chybičku využili a to rozhodlo.

V závěru přišli trochu zbytečné fauly, které Vám znemožnily zdramatizovat utkání.
Máte pravdu. Vyloučení jsou teď v play off rozhodující. Nejprve tam byla chyba na 3:1 a potom přišli 3 fauly. Těžko se stav otáčí ve čtyřech lidech. Fauly jsou smrtící, zvláště v Plzni. Jejich hráči v nich dokážou rozhodnout zápas. Dva tři útočníci jsou nesmírně šikovní, umí se prosadit jeden na jednoho, což se ukazuje právě v přesilovkách. Vlasák se Strakou se někdy opravdu těžko brání.

Jak prožíváte tuhle sérii proti týmu, kde jste působil?
Člověk zde hrál dvě a půl sezóny, tak to trochu prožívá, ale nemyslím si, že by to bylo z mé strany nějaké vyhrocené. Zatím se mi hraje dobře a doufám, že se mi to přenese i do Liberce. Z atmosférou jsem zatím spokojený ale s výsledkem už ne.

Radíte třeba trenérům s Radkem Matějovským a Lukášem Dernerem, jak hrát na Plzeň?
Trenéři mají videa, tak to vidí. V Plzni jsou ale dva až čtyři hráči, kteří umí rozhodnout zápas. Jejich šikovnost je vidět v přesilovkách a v situacích jeden na jednoho. Těžko můžeme někomu něco povídat. Třeba Martin a Vlasy si tam dělají, co chtějí a dokážou nahrát nesmírně přesně. Je to těžké proti nim hrát.

Teď Vás čekají dva zápasy na vlastním ledě. Prioritou číslo jedna bude pro Vás asi zlepšit produktivitu. V Plzni jste dokázali překonat Pöpperleho pouze jednou.
Koncovka je základ. Musíme se více tlačit do brány. Těch střel z naší strany musí být taky víc. Chyběl nám i důraz na brankovišti. Bez gólů se prostě vyhrát nedá.