Ohlasy 43.kola

Měli jsme to uhrát v klidu, říká Jiří Vykoukal

Mladá Boleslav - Tři utkání v řadě už nepoznali plzeňští indiáni radost z vítězství. V tom zatím posledním utkání byli blízko k zisku tří bodů, nakonec berou alespoň jeden, čímž ale ztrácí naději na zisk Prezidentského poháru. „ Musíme si říct, kde děláme chyby,“ hovořil po utkání obránce Jiří Vykoukal. Václav Pletka se snažil na výkonu hledat pozitiva: „Alespoň jsme zase začali dávat góly.“

Jiří Vykoukal

Odložené 43. kolo Tipsport extraligy zavedlo indiány na led do Mladé Boleslavi. Indiáni chtěli napravit nepovedená utkání v Litvínově a proti Kladnu. To se však díky pěti brankám za záda gólmana Marka Mazance nepovedlo. „Samozřejmě se to hodnotí špatně. Nejsme spokojeni, teď inkasujeme hodně gólů. Musíme na tom zapracovat, jinak skončíme špatně,“ říkal po utkání obránce Jiří Vykoukal.

Indiáni po polovinu utkání tahali za kratší konec a museli dotahovat vedení Boleslavi. V 36. minutě šel tým Plzně poprvé do vedení, když pohlednou akci Vykoukala zakončil Havlíček. Minutu před druhou sirénou poslal puk za záda mladoboleslavského gólmana Václav Pletka, a zdálo se být hotovo. Jenže Plzeňané toto vedení nedokázali dotáhnout. „ Měli jsme to udržet, uhrát to v klidu na 0:0 a nekomplikovat si to. Musíme si to rozebrat a říct, kde se staly chyby,“ dodal plzeňský bek.

Plzeňští indiáni za poslední tři prohrané zápasy inkasovali hned třináct branek, což je velký příděl pro svěřence Mariana Jelínka. A to je problém, což dobře ví i Vykoukal: „Samozřejmě. Naštěstí, že je to teď před play-off, kdy je ještě nějaký čas s tím něco udělat, musíme na to zapracovat.“

Západočeši nakonec prohráli v Boleslavi v prodloužení, ve kterém kvůli vyloučení Kováře hráli v oslabení. Celkově usedlo na trestnou lavici v zápase proti Bruslařskému klubu devět hráčů. „My se musíme v klidu podívat na to, kde se staly chyby a říct si, jestli to jsou chyby individuální, jestli z laxnosti nebo v systému. Samozřejmě nás sráží také velký počet vyloučení. Prostě tohle je teď náš první úkol, říct si, proč to momentálně nejde,“ vypočítává důvody momentálního trápení Vykoukal.

Už v pátek čeká Plzeň domácí souboj s Pardubicemi a to rozhodně nebude jednoduchý zápas, o čemž hovoří i plzeňský bek, který si v utkání v Boleslavi připsal dvě gólové nahrávky: „Pardubice jsou výborný tým, proti kterému to bude těžké. My musíme zabrat, protože play-off se blíží.“

Václav Pletka

Indiáni chtěli v Boleslavi napravit nepodařené vystoupení na domácím ledě proti Kladnu, výkon to byl o poznání lepší, přesto to stačilo pouze na bod. „Celkově to už nebylo tak špatné, protože proti Kladnu jsme neměli vůbec nic, to nás přejelo jednoznačným způsobem. Jako by hrálo proti týmu z první ligy. Řekli jsme si, že proto to tady v Boleslavi odbráníme, jako by to bylo play-off. Všechno se vyvíjelo dobře, vedli jsme čtyři dva… Škoda, že se nám to potom nepovedlo udržet,“ hodnotil výkon po utkání Václav Pletka.

Po utkání měl jako vždy proslov trenér Marian Jelínek. Ovšem na pochvaly rozhodně nedošlo, což bylo slyšet přes zeď až do prostoru pro novináře. O tom co se probíralo hovořil Pletka: „Je to tradiční po každém zápase. Trenér si k tomu řekne svoje, poví nám, co dál. Samozřejmě, tentokrát nás nechválil. Za stavu čtyři dva jsme to měli udržet a mohli jsme si v klidu odvézt tři body.“

Pletka v utkání zaznamenal dva přesné zásahy. Při první gólu zakončoval parádní souhru druhé formace, ve které naskočil už s tradičními parťáky Kovářem a Dudou. Při druhé brance usměrnil do branky nahození Vykoukala a tím zvyšoval již na 4:2. Jenže za zády gólmana Marka Mazance pak skončily ještě tři puky a dva body zůstaly v Mladé Boleslavi. „Měli jsme šance na konci, kdy jsme mohli pojistit své vedení a místo toho si necháme dát gól minutu před koncem. Udělali jsme pak na konci faul, kdo ví, jestli byl, nebo ne, ale tohle se prostě nesmí stát. Z toho se musíme poučit, nic víc se s tím dělat nedá,“ říká Pletka, jehož bydlištěm je právě Mladá Boleslav.

Plzeň si ze zápasu může odnášet asi jediné pozitivum, a to, že se opět povedlo dát více než jeden gól. V Litvínově vstřelil jediný gól Radek Duda, proti Kladnu se neprosadil nikdo. „Pozitivní aspoň trošku je, že jsme zase začali dávat góly a využili jsme dvě přesilovky. To jsme po těch předchozích zápasech potřebovali,“ mluví o lepších stránkách výkonu Pletka.