MBL - PLZ 5:4pp

MBL - PLZ 5:4pp - Série bez bodu přerušena

Plzeň - Indiáni v dohrávce třiačtyřicátého kola vyválčili bod na ledě Bruslařů, když se po celý zápas přelévalo skóre z jedné strany na druhou. Třemi body se blýskl Radek Duda, dvěma Jiří Vykoukal a Václav Pletka.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

5:4p
1:1, 1:3, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 11. Mikulík (Chaloupka, Žabka), 21. Balaštík (Tomas, Čutta), 42. Podkonický (Mikulík, Hay), 60. Bahenský (D. Výborný), 62. Balaštík (Vrbata, Mozík) – 17. Pletka (Duda, Kovář), 22. Johnson (Duda), 36. Havlíček (Vykoukal, Dvořák), 39. Pletka (Vykoukal, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Pouzar, Jindra. Vyloučení: 8:9, Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3100. Střely na branku: .

BK Mladá Boleslav

Hübl - Žabka, Chaloupka, Hay, Baldwin, Mozík, Rýgl, Beňovič, Čutta - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Jiránek - Bahenský, Vrbata, Goertzen - Loskot, Stieler, Hrdel

Mazanec - Vykoukal, Hanzlík, Kaberle, St. Pierre, Marušák, Frolo, Jeřábek - Stránský, Straka, Kratěna - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Havlíček, Johnson - Mrňa, Pitule, Heřman - od 33. navíc Petruška.

Jiří Vykoukal 0 2 2 1 0

Zápas v první třetině nabídl velmi pěknou podívanou. Samotný úvod byl poměrně vyrovnaný a přinesl několik dobrých a rychlých akcí na obou stranách. Stránského střelu vyrazil Hübl, úspěšně si počínal i Mazanec na druhé straně, který pro změnu eliminoval šanci Vrbaty. Faul Hrdela mnoho vzruchu ze strany Plzně nepřinesl, naopak Mikulík vykoledoval dva tresty indiánů. Dvojnásobnou početní výhodu Bruslaři nevyužili, ale právě hyperaktivní Milan Mikulík dokázal v pádu zakončit po jejím vypršení.

Plzeňští mohli vyrovnat, ačkoliv velkou zásluhu by na tom měli hlavně Boleslavští. Hübl si totiž nevšiml, že kotouč zůstal ležet před ním a jeho kolega Hay, ve snaze odklidit jej do bezpečí, málem poslal puk do vlastní sítě. Dvě minuty za nedovolený zákrok pro Beňoviče už Plzeňským přinesly kýžený úspěch. Václav Pletka měl velmi snadnou práci, po parádně sehrané přesilovkové kombinaci dával do prázdné klece.

Další dramatické chvilky přinesla hned první minuta druhé třetiny, kdy se kotouč letící zhruba půl metrů nad zemí dostal ke kontaktu s holí Jaroslava Balaštíka, který jej srazil do sítě. Sudí volali na pomoc video, to ale vysokou hůl nepotvrdilo, a tak šla Boleslav opět do vedení. Heřman mohl takřka vzápětí znovu vyrovnat, v samostatném úniku na Hübla ale neuspěl. Středočechy tato akce stála další vyloučení, Plzeňským ale tentokrát k dotažení se na domácí hodně scházelo.

Nevalně s přesilovkou ale naložili i Boleslavští, vůbec největší šanci měl Tomas až po vypršení trestu Dvořáka. Přihrávka od Výborného přímo před branku mu projela mezi nohama. Z relativně nenápadné akce pak indiáni vyrovnali, bekhendem Hübla překonal Nicholas Johnson, nutno zdůraznit Dudův výrazný podíl na celé akci. Plzeňští najednou byli důraznější a pravidelné výpady do pásma Bruslařů jim nakonec vynesly vedení. Ondřej Havlíček dostal po přihrávce od Vykoukala až příliš prostoru a zakončil za záda boleslavského gólmana. Dvě přesilovky v závěru třetiny dostaly Plzeň ještě víc na koně a Pletka zvýšil už na 4:2.

Boleslavští začali třetí třetinu stejně dobře jako to druhou, poměrně rychle snížil Andrej Podkonický poté, co mu šikovně předložil Mikulík. Situace na ledě se začala vyostřovat, v rozmezí pár sekund vylučovali rozhodčí hned dvakrát a to na obou stranách. Boleslav se tlačila za vyrovnáním, ve svém útočném pásmu to ale měla hodně těžké. Hosté začali hrozit hlavně z brejků, za střelou Havlíčka se tak Hübl ve 48. minutě jen ohlédl. Přesilovka Boleslavi mohla ledacos přinést, ale Středočechům se ní v ní příliš nedařilo.

Až po vypršení trestu Petrušky měl na holi vyrovnání Jiránek, z bezprostředního prostoru před brankou ale přestřelil. Chyba domácích pak nahrála Dudovi, který na Hübla vyrazil sice v těsném závěru s boleslavskými obránci, ale vlastně pořád sám. Ze střeleckého úhlu jej vytlačil brankář Bruslařského klubu. Mladá Boleslav dávala do závěru všechno, co jen v sobě našla a ve hře bez brankáře to nakonec přineslo své ovoce. Zdeněk Bahenský vyrovnal ranou od modré pouhých 50 sekund před koncem!

Plzeň ještě v závěru třetí třetiny faulovala a Mladá Boleslav se v nastaveném čase přesilové hry chopila na sto procent. Jaroslav Balaštík prohodil puk mezi Mazancovými betony.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): "Úvodní třetina byla vyrovnaná, což nás potěšilo. Zato druhá nám vůbec nevyšla a už se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto. Nakonec se nám ale povedlo brzy snížit a v závěru i tak trochu šťastným gólem vyrovnat. Prodloužení nám Plzeň usnadnila trochu zbytečným faulem, který nám umožnil hrát čtyři proti třem, což je velká výhoda. Vhledem k průběhu zápasu jsme se dvěma body spokojeni."

Michal Straka (HC Plzeň 1929): "Po dvou porážkách jsme hlavně chtěli hrát dobře z obrany, což se nám v první třetině moc nedařilo. Domácí nás přehrávali, ale po první přestávce to již bylo o mnoho lepší a dokázali jsme otočit i skóre. Třetí třetina byla trochu kopií té první, kdy jsme opět nehráli dobře vzadu. Nakonec jsme měli i takticky špatný závěr a domácí měli zřejmě i větší vůli po vítězství."