MBL-PLZ 2:3 - Úvod přípravy ve znamení sedmé výhry v řadě na boleslavském ledě!

Plzeň - Vstup do přípravných zápasů se indiánům vydařil. Z mladoboleslavského ledu si přivážejí nejtěsnější vítězství, když se jim podařilo otočit vývoj utkání během minuty v polovině závěrečného dějství. První branku letošní sezóny si připsal Jan Kovář, jenž kvůli zranění musel část tréninků vynechat. Bodově se zapsali do statistik také Straka s Vlasákem, mladý Boháč i posily Hlinka s Kratěnou. O brankoviště se podělil Svoboda s Mazancem, oba inkasovali jednu branku.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

2:3
1:1, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 20. Hrdel (Jindra), 38. Bahenský – 19. Kovář (Straka), 51. Straka (Boháč), 52. Vlasák (Hlinka, Kratěna). Rozhodčí: Kubeš – Záhora, Holec. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

BK Mladá Boleslav

Valent – Čutta, Marušák, Soukup, Žabka, Jindra, Rýgl, Dudáš, Mozík – Tomas, Belay, Jiránek –Vrbata, Frolík, Mikulík – Rys, Hrdel, Bahenský – Plodek, Lenc, Loskot

Svoboda (31. Mazanec) – Kaberle, St. Pierre, Boháč, Dresler, Frolo, Jeřábek, Růžička, Hucl – Vlasák, Hlinka, Kratěna – Kovář, Johnson, Straka – Dvořák, Vostřák, M. Heřman – Lev, J. Heřman, Mrňa – Stránský, Petruška

S velkou chutí nastoupili hráči obou týmů do první třetiny nové sezóny, na tempu hry to bylo vidět. V první velké šanci byl v 7. minutě po přihrávce Martina Belaye Roman Tomas, ale před Adamem Svobodou puk promáchl. Na druhé straně nedotáhl Straka blafák na Michala Valenta.

Góly padaly až před první sirénou. Plzeň poslal do vedení v přesilovce Jan Kovář, který nejprve sklepl nahození Straky od modré čáry, a pak ještě puk dorazil za záda brankáře Valenta. Dvacet sekund před koncem první třetiny z podobné akce vyrovnal Zbyněk Hrdel, bylo to také v početní výhodě, puk nahodil Jindra.

Solidní početná návštěva viděla na začátku prostřední dvacetiminutovky zvýšenou aktivitu domácího týmu. Nejprve Svobodovi zavařili Jiránek a Tomas, pak se musel plzeňský gólman ohánět po pokusech Bahenského a Hrdela. V úniku 3 na 1 byla Vrbatova žabka nepřesná.

Plzeň hrozila v přesilové hře; prakticky po celý zápas potom motal hlavy boleslavské defenzivě Martin Straka, který i ve svých osmatřiceti letech na ledě vyčnívá. Poté co Jeřábek vypálil jen do betonu Valenta, trefil se na protější straně kluziště do šibenice Zdeněk Bahenský a Boleslav vedla. Další závar před Mazancem, který v polovině zápasu vystřídal v bráně Svobodu, třetím gólem neskončil.

Zkraje třetí části zasypali Indiáni Valenta pořádnou salvou střel, ale domácí brankář žádnou z nich za svá záda nepustil. Na 3:1 pro Boleslav mohli zvýšit mladíci, ale Belay v úniku dvou proti jednomu Lencovy dobré přihrávky nevyužil. Vyrovnáno bylo v 51. minutě, kdy toho Valent moc neviděl a Martin Straka se navíc trefil přesně k levé tyči.

Po krásné kombinaci v přesilové hře se radovala Plzeň z vedení, Tomáši Vlasákovi zbývalo trefit prázdnou bránu. V mele před bránou Plzně zastoupil Jeřábek brankáře Mazance a s bolestivou grimasou odjel na střídačku. V 58. minutě nastřelil Jindra v přesilovce tyčku, což byla velká smůla, Vrbata o minutu později v další velké šanci minul. Plzeň vyhrála 3:2.