Ohlasy ČF6

Čtvrtfinále jsme si prohráli v domácích zápasech, říká po vyřazení Razým

Brno – Mistrovská obhajoba se konat nebude. Indiáni totiž nestačili ve čtvrtfinále na brněnskou Kometu, která je dokázala zaskočit hned v úvodním duelu a pří třetím zápasu v Plzni si vybojovala mečbol. Právě v zápasech před domácím publikem viděl po vyřazení trenér Razým hlavní kámen úrazu.

Co se dá říct k tomu utkání po takovém smolném závěru?
Řekl bych, že se hrál skvělý hokej a bylo to takové vyvrcholení té série, která gradovala a navíc se rozhodovalo až v prodloužení. To čtvrtfinále jsme si neprohráli dnes, ale v domácích zápasech, protože jsme ze tří vyhráli jen jednou a honit pak tu ztrátu na ledě soupeře, navíc když hrajeme proti tak kvalitnímu týmu, jakým je Kometa, je náročné.

Do druhé třetiny jste dobře vstoupili, přibrzdilo vás pak to rychlé vyrovnání domácích?
V té první třetině jsme nehráli dobře, takže pak o přestávce následovala k kabině menší bouřka. Řekli jsme hráčům, že takhle se o vítězství v play-off bojovat nedá a kluci si to vzali k srdci. Ten zápas se nám podařilo zvrátit na naší stranu, ale pak jsme soupeři zbytečným faulem nabídli více než minutu dlouhou přesilovku 5 na 3, což je samozřejmě smrtelné. Ta jejich další vyrovnávací branka byla sice trochu smolná, ale takové góly padají. Kdybychom více stříleli, třeba by nám tam také nějaká podobná branka padla.

V úvodu prodloužení jste měli kolem branky Brna několik zajímavých šancí, co chybělo?
My jsme tam prováhali dobré střelecké pozice a oni nás za to potrestali. Popravdě jsem tu rozhodující branku ani neviděl, ale musela jí předcházet naše individuální chyba u mantinelu, protože ten hráč jel od modré sám na gólmana. Kuba Lev tam měl předtím dobrou šanci, ale zase při ní nevystřelil. Pro ty mladé kluky jsou ale takové zápasy dobrou zkušeností.

Dnes se vám podařilo vstřelit i nějaké ty ošklivější góly, chyběly vám třeba v těch minulých zápasech?
Ty první dva zápasy byly divoké, nejdřív jsme se neprosadili, pak jsme zase čtyři góly dali my. Tady jsme pak rozhodli v poslední minutě a den nato zase nevstřelili ani gól. Trochu jsme čekali, až nám tam spadne nějaký ten gól blbec, ale musíme tomu jít trochu naproti. Bohužel se neprosadili hráči, kteří v základní části vedli kanadské bodování.

Mrzí vás to i kvůli Martinu Strakovi, pro kterého to byla zřejmě derniéra?
Určitě. Chtěli jsme Martinovi připravit lepší rozloučení a alespoň do toho semifinále pro tu placku si dojít, ale bohužel se to nepovedlo. Ta série přinesla pěkný hokej před parádními kulisami jak u nás, tak tady. Byla to oslava hokeje a jak se k nám to štěstí přiklonilo loni, tak teď my musíme sportovně uznat, že Brno bylo o ten kousek lepší a postoupilo zaslouženě.