Ohlasy 9. kolo

Michal Moravčík #60: Za vstřelený gól rád zaplatím

Plzeň - Střelecké trápení Západočechů vzalo za své v osmém kole na ledě brněnské Komety, kdy indiáni vstřelili pět gólů. Ve vítězném duelu proti Zlínu se jim tuto normu opět podařilo naplnit, pod pět zásahů se podepsalo pět různých střelců. Jedním z nich byl i obránce Michal Moravčík.

Škoda na svém ledě přivítala mistra ze Zlína, který ovšem v letošní sezóně tápe, a chtěla navázat na předcházející vítězství. Povedlo se jí to na výbornou, hlavně díky třem brankám v úvodu zápasu. První zásah obstaral mladý obránce Plzně Michal Moravčík, pro něhož to byl první gól v extralize. „Kolik budu muset přispět do klubové kasy, tak to mi pokladník Kuba Jeřábek ještě neřekl. Ale za gól zaplatím rád,“ usmíval se nadějný bek indiánů.

Moravčík pravidelně nastupuje do zápasů ve dvojici s Branislavem Kubkou a souhra jim svědčí, v duelu proti Zlínu si oba připsali dva body. Zvláště gól, který zaznamenal Moravčík, byl výsledkem skvělého pohybu plzeňských hráčů před brankovištěm. „Před brankou byla nepřehledná situace, puk vyplaval přímo na mojí hůl. Hlavní bylo netrefit protihráče, který vystartoval proti mě, což se podařilo a se štěstím to zapadlo do brány. Jsem za to moc rád,“ popisoval svou trefu Moravčík.

Branku si v utkání proti Zlínu připsal i jeden z největších bojovníků v týmu indiánů - Tomáš Sýkora. Svůj gól zaznamenal po spolupráci s Branislavem Kubkou. „Náhoda to nebyla, beci se nám to snaží šikovně nahazovat do holí, dnes se to povedlo a dopadlo to dobře.“

Zkušený útočník je velice rád, že se Škodovka výsledkově začíná zvedat. „Hlavní motivace byla vyhrát, protože body nám chybí, a pokračovat v tom výkonu, který jsme předvedli v Brně. Myslím, že jsme to zvládli a hráli velice dobře. Důležité je, když dáme rychlou branku na začátku a uklidníme se,“ vysvětluje Sýkora, který od minulého kola nastupuje v útoku s Nicholasem Johnsonem a Jozefem Baleje.

Největším rozdílem v posledních zápasech je podle Sýkory zlepšený pohyb celého týmu. „Všechny čtyři lajny zahrály dobře, mladí kluci dali dva góly, zbytek týmu hrál také výborně. Teď nám to funguje a doufám, že se na tom nebude nic měnit,“ věří forward Plzně.