Musíme koukat, jak zlepšit naši hru, vyzývá svůj tým Petr Kadlec

Plzeň - Ani tři asistence obránce Petra Kadlece nestačily k tomu, aby indiáni v prvním utkání předkola play-off zvítězili na domácím ledě nad Mladou Boleslaví. Škodovka bude muset do druhého utkání hodně věcí zlepšit, pokud nechce odjíždět na led Bruslařů za značně nepříznivého stavu. „Hráli jsme hloupě a udělali jsme spoustu chyb," řekl po utkání k porážce zkušený obránce.

Petr Kadlec

post: obránce
čas na ledě: 25:56
góly: 0
asistence: 3
trestné minuty: 2
účast na ledě: -1
hity: 0
střely: 1

Na začátku třetí třetiny to po páté brance Mladé Boleslavi vypadalo, že je již definitivně rozhodnuto o výsledku zápasu. Opak byl ale pravdou. Indiáni následně zabrali a dvěma trefami vrátili zpátky do varu prořídlé plzeňské ochozy. Kýženou vyrovnávající branku se ale Západočechům ani v závěrečné power play před koncem zápasu vstřelit nepodařilo. „Závěr jsme odmakali, ale utkání se nehraje pouze na pět minut. Hráli jsme špatně. Vše začalo první třetinu, která už nebyla z naší strany dobrá," viděl zárodek neúspěchu Petr Kadlec, jenž po zranění Ondřeje Kratěny převzal kapitánské céčko.

Zkušený plzeňský obránce se snažil rovněž hledat důvody, proč se indiánům nepodařilo vyzrát nad Středočechy. „Přehrávali nás svoji chytrostí. Čekali na nás a využívali našich chyb. Musíme vědět, kdy co hrát. Pokud se nám něco nedaří, musíme to během zápasu změnit. Nemůžeme tlouct tupě hlavou o zeď. Chybělo nám i potřebné nasazení, všude jsme byli pozdě," popisoval nedostatky ve hře indiánů režisér plzeňských přesilovek.

Mladou Boleslav za prvním vítězstvím v sérii táhl ostřílený útočník David Výborný, který si v utkání na své konto připsal dva góly a stejný počet asistencí. „Mají hodně zkušených a chytrých hráčů, což se v play-off vždycky projeví. Není to mužstvo, které postoupilo poprvé z první ligy. Má toho už z minulých let v těžkých fázích soutěže hodně odehráno," vysvětloval Petr Kadlec.

Kapitán indiánů během duelu ani nevnímal, že si do ochozů plzeňské Home Monitoring Arény našly cestu jen necelé čtyři tisícovky fanoušků. „Já jsem to zaslechl teprve až ve chvíli, kdy to hlásili. Dávali to v televizi," hledal důvod nízké návštěvy Kadlec, který zároveň burcuje svůj tým před druhým domácím zápasem: „Musíme se z tohoto utkání poučit a snažit se hrát chytřeji, více do toho šlápnout!"