LIB-PLZ 6:3 - Sbohem, sezóno

L i b e r e c - Životně důležitý duel Plzeňáci opět nezvládli. Na ledě nepříjemného Liberce inkasovali šestkrát, o všechny domácí branky se postarali hráči z NHL! Hosté odpověděli třikrát, což při výhře Litvínova ve Zlíně znemaná, že Plzeň se letos bojů o titul nezúčastní. V nervózním zápase byl za sražení rozhodčího potrestán trestem ve hře Martin Paroulek. V úterý na plzeňském zimním stadionu sehrají hokejisté Lasselsbergeru svůj poslední zápas letošního ročníku.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

6:3
2:0, 3:1, 1:2

Branky a nahrávky: 11. Nedorost (Kotalík), 18. Fischer (Vrbata), 21. Fischer (Nedorost), 23. Nedorost (Vrbata), 31. Fischer (Čermák), 56. Vrbata - 26. Andrašovský (Duda, Cartelli), 47. Pospíšil (Jindřich, Moravec), 56. Trnka (Andrašovský, Cartelli). Rozhodčí: Minář, Smeták - Barvíř, Blümmel . Vyloučení: 12:11, navíc Čermák - Marshall oba 10 min., Paroulek 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3 950. střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Bílí Tygři Liberec

Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Ovčačík, Jiří Hanzlík, Jareš, M. Duben - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Podkonický, Vaic, V. Novák - P. Rozsíval, Klimenta, Víšek.

HC Škoda Plzeň

Pejchar (31. Jež) - Marshall, Trnka, Cartelli, M. Výborný, L. Procházka, Jindřich, od 30. navíc Pulpán - Duda, Michal Straka, Andrašovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Kudrna, Matějovský - od 32. navíc M. Polák, Kracík, Důras.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Petr Jež 29 24 1 23 95,83 0
Rudolf Pejchar 31 19 5 14 73,68 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Dušan Andrašovský 1 0 1 -2 2
Mario Cartelli 0 1 1 -4 0
Radek Duda 0 1 1 -2 4
Michal Důras 0 0 0 0 0
Robert Jindřich 0 1 1 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Jaroslav Kudrna 0 0 0 -1 4
Jason Marshall 0 0 0 -1 14
Radek Matějovský 0 0 0 0 4
David Moravec 0 1 1 -1 0
Martin Paroulek 0 0 0 -2 29
Michal Polák 0 0 0 0 0
David Pospíšil 1 0 1 -1 0
Libor Procházka 0 0 0 1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Michal Straka 0 1 1 -3 0
Pavel Trnka 1 1 2 -2 0
Martin Výborný 0 0 0 -2 0

komentář

První část posledního utkání před domácím publikem v základní části sehráli Bílí Tygři podle svých představ. Začátek první třetiny začali náporem, ale Plzeňští jim nedovolili vypracovat si vážnější šanci. Ve třetí minutě se po faulu Dudy na Rataje naskytla domácím hra v početní výhodě, a tak přišly i první střely a postupné prověřování Pejchara. Využít přesilovou hru ale nedokázali, a tak přišlo i srovnání hry a začali se ukazovat hosté. Několikrát se ocitli ve slibné šanci, vázla ale finální přihrávka a většinou útočili do zformované liberecké obrany. V jedenácté minutě si vzal slovo a puk na hůl Aleš Kotalík, který najel podél pravého mantinelu do třetiny a pálil z ostrého úhlu na Pejchara, ten puk vyrazil před sebe, kde ho bez zpracování do branky napálil Václav Nedorost. Ve čtrnácté minutě se domácí ocitli v oslabení po vyloučení obránce Kloučka. Plzeň měla díky chybám liberecké čyřky mnoho příležitostí k vyrovnání, ale nedokázala využít ani jednu a podle pravidla nedáš dostaneš musel přijít zákonitě trest. V polovině 18. minuty to byli domácí, kdo měl početní výhodu při vyloučení Matějovského. Perfektně rozehranou kombinaci ukončil tvrdou střelou k tyči Jiří Fischer a zvýšil na 2:0. Hosté byli druhou brankou zaskočeni, a tak třetinu už jen dohráli, aby se z dobrého úvodu domácích pokusili vzpamatovat v kabině.

Úvod druhé třetiny měli domácí naprosto impozantní. Hned po úvodní buli pronikli Bílí Tygři do třetiny hostí, Fischer nahodil puk směrem na Pejcharovu branku. Za ní si pro něj dojel Václav Nedorost, vybruslil před branku a zvýšil na 3:0. Západočechy branka vyvedla z tempa, a za chvíli nabídli Bílým Tygrům přesilovku, vyloučen byl Paroulek. Přesilovku nesehráli domácí dvakrát dobře, ale v samém závěru podnikl útočný výpad Vrbata a nahrával před branku Nedorostovi. Ten napoprvé neuspěl, ale Vrbata vydoloval znovu puk, z úhlu vystřelil a Pejchar stačil kotouč vyrazit před sebe. Zmocnil se ho opět Václav Nedorost a dovršil svůj hattrick. Radost měl obrovskou a Radim Vrbata mu dokonce schoval puk na památku. Hosté se za chvíli otřepali a pokoušeli se o zvrat v utkání. Jenom vítězství je mohlo nechat ve hře o play-off. Na konci 26. minuty byl vyloučen Klouček a Plzeň přesilovku sehrála velmi dobře. Již za 11 vteřin zakončil nacvičený signál Dušan Andrašovský a vykřesal jiskřičku naděje. Za tři minuty přinesla velký rozruch do Svijanské arény hromadná bitka. Vyloučeni byli Novák, Podkonický a Fischer, za hosty pak Andrašovský a Marshall. Po dvou minutách na trestné lavici se Jiří Fischer vřítil na ledovou plochu, dostal přesnou přihrávku od Čermáka a v samostatném nájezdu se nemýlil. Zvýšil na 5:1 a vyhnal Pejchara z branky. Ve druhé polovině druhého dějství se o největší rozruch postarala nejprve trojice mladíků v libereckých dresech. Víšek, Klimenta a Rozsíval roztočili v obraně hostí kolotoč, který vyvrcholil faulem na Klimentu. Nervy na uzdě neudržel jeho autor Martin Paroulek a najel do signalizujícího hlavního rozhodčího. Vyfasoval trest na 5 minut a další trest ve hře. Nabídnutou šanci dlouhé přesilovky ale Bílí Tygři nevyužili. V závěru třetiny ještě Duda hrubě fauloval Vratu, ale dostal pouze dvě minuty.

V přesilovkovém úvodu třetího dějství vytěžili Bílí Tygři pouze nastřelenou tyč, hosté se postupně dlouhé přesilovce domácích ubránili. Ve 47. minutě se borci z města piva ještě jednou nadechli k zoufalému náporu a David Pospíšil byl na konci akce, kterou rozjeli Moravec a Jindřich. Sníženo na 5:2. Hra se začala přiostřovat, a tak rozhodčí nasadili přísnější metr. Doplatil na to ve 49. minutě Čermák, který si vyměňoval ručně názory s Kudrnou a dostal kromě menšího trestu i 10 minut osobní trest, což pro něj znamenalo konec utkání. Plzeňským hráčům povolovaly nervy, protože Litvínov ve Zlíně vedl a hosté si to spolu s celou Svijanskou arénou mohli přečíst na kostce. V rozhárané druhé půlce třetí třetiny se hostům podařilo snížit na rozdíl dvou branek, v 56. minutě propálil Hniličku od modré Pavel Trnka. Liberec ale odpověděl naprosto bleskově, již za půl minuty využil Radim Vrbata špatnou rozehrávku hostů a nedal Ježovi šanci. Od té doby se utkání už jen dohrávalo a Bílí Tygři si v závěru vychutnávali skandovaný potlesk a pokřik „Hoši děkujem“.

Ohlasy trenérů

Josef Paleček (Liberec): "Měl jsme z utkání trošku obavy, protože jsme přijeli ze sobotního duelu ve Vítkovicích až ve dvě v noci. Zvolili jsme před zápasem volnější režim a vyplatilo se to. Hráči začali s chutí a bylo vidět, že chceme vyhrát. Uklidnili nás rychlé góly a pak jsme si bez problému vítězství pohlídali."

Ivan Vlček (Plzeň): "Nezačali jsme špatně, měli jsme i sólové nájezdy, ale neproměnili je. Liberec své šance využil. Mrzí mě jen, že jsme nepředvedli větší nasazení a vůli poprat se o play off. Na osmičku se tlačilo více týmu, my jsme bohužel letos neuspěli."