JUN: PLZ - LIT 4:2

Junioři porazili chemiky z Litvínova!

V dalším domácím zápase dokázali indiáni vyhrát. V první i ve druhé třetině skórovali hned ve druhé minutě.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:2
1:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Dáňa (M. Soukup, Borák), 23. Kreuzman (Matuška), 29. Matuška (Kreuzman, Houdek), 60. Matuška – 28. Skuhrovec (Ekrt, Danielčák), 47. Postl (Hora, Bednařík). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Rozhodčí: Sýkora, Červenka – Brejcha, Špůr.

3:3
1:1
34:45
44

Vondraš (Bočan) – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, Kubíček , Eichler, Hodinář – Mazanec, Borák, Dominik Soukup, Remeš, Sabiniok, Marek Soukup, Kučera, Matuška, Titlbach, Řehoř. Kreuzman, Dáňa.

HC Verva Litvínov

Čermák (Klika) – Hora, Prokeš, Vyhlídal, Werner, Dudáček, Bystřický – Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Vopat, Ščislák, Bednařík, Špaček, Skuhrovec, Svoboda.

Adam Titlbach 0 0 0 0 0

Hned ve druhé minutě otevřel skóre Josef Dáňa, který využil přesilovou hru. Pak se Dudáček pokoušel překonat Vondraše, nejdříve trefil betony, poté jeho střela minula zařízení úplně. Na to z levého kruhu pálil Postl, kotouč musel zastavit až ochranná síť. Následně jel Matuška sám na Čermáka, nepovedla se mu klička a nezakončil. Potom dostal na modrou čáru přihrávku Hora, vypálil z první, kotouč minul domácí svatyni. Na druhé straně pálil také od modré čáry Jiříček, rozvlnil jen ochrannou síť. Po úvodní třetině šli indiáni do kabiny s jednobrankovým náskokem.

Stejně jako v úvodní periodě také ve druhé minutě prostřední části utkání gólem domácích. O ten se po přihrávce od Matušky postaral Jaroslav Kreuzman. Poté chtěl Marek Soukup protlačit puk mezi tyčkou a betonem brankáře hostů, ten jeho pokusu včas zabránil. Na to střílel Danielčák z pravého kruhu, trefil pouze plzeňské obránce, Ekrtovi se podařilo kotouč získat a přihrál Davidovi Skuhrovcovi, který rozvlnil síťku za Vondrašem. Indiáni si hned vzápětí vzali dvoubrankový náskok zpět. Jiříček s Kreuzmanem připravili puk pro Jana Matušku, ten svou střelou propálil gólmana hostů.

Třetí třetina otevřel svým pokusem Vopat, jenž svou střelou z pravého kruhu zasáhl Vondrašovi betony. Následně Verva snížila zásluhou Ondřeje Postla, který využil tlaku před plzeňským brankovištěm. Pak si hosté špatně přihráli a ke kotouči se dostal Dominik Soukup, Čermáka jeho střela nepřekvapila a podržel si kotouč v lapačce. Poté se Kučera dostal až před litvínovskou svatyni, zakončit se mu nepodařilo. Při hře bez brankáře se povedlo Janu Matuškovi získat puk a dostat ho do prázdné branky. Tím byl výsledek zápasu zpečetěn.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Moje hodnocení je stejné jako u posledních zápasů. Jsme spokojeni se třemi body, ale herní projev se mi vůbec nelíbí. Je tam spousta individuálních chyb, nedržíme se konceptu hry, náš projev je dětský, nevyzrálý a potřebuji, abychom se ve výkonu posunuli dál.“