Po dlouhé pauze se vydali mladí indiáni do boje a představili mimo své prérie - tentokrát v Litvínově.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:6
0:1, 2:3, 1:2

Branky a nahrávky: 32. Postl (Svoboda, Bednařík), 39. Svoboda (Vopat), 51. Postl (Svoboda, Bednařík) – 4. Dáňa (Jánský, Remeš), 34. Remeš (Dáňa, D. Soukup), 38. Borák (M. Soukup, Dvořák), 40. Borák (M. Soukup, Hodinář), 46. Matuška (Remeš, M. Soukup), 56. Jiříček (Hodinář, D. Soukup). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska – Thuma, Pěkný

7:6
1:3
27:39
104

Čermák (Klika) – Werner, Dudáček, Vyhlídal, Hocelík, Bystřický, Hora, – Beran, Vopat (C), Bednařík, Skuhrovec, Slavík (A), Postl, Dej, Danielčák, Špaček, Ekrt.

Lokajíček (Bočan) – Jiříček, Hodinář, Skok, Buzek, Jánský, Houdek – Dvořák, Soukup (A), Kreuzman, Matuška, Soukup, Sabiniok, Remeš, Mazanec (A), Kučera, Kaiser, Řechoř, Borák, Dáňa (C).

Dominik Soukup 0 2 2 2 0

Duel načali lépe hosté a hned se jim povedlo otevřít střelecký zápis, konkrétně Josefu Dáňovi po přistrčení od Jánského. Navýšit náskok mohl brzy na to Mazanec, který najížděl sám na Čermáka ze strany, tentokrát domácí odolali. Na druhé straně zahrozil Bystřický, Lokajíček zakročil lapačkou. Těsně před přestávkou si ještě oba celky zahrály v početní výhodě, skóre se ale již neměnilo.

To až v prostřední periodě, kdy se prosadil Ondřej Postl a začínalo se opět od nuly. Jenže brzy na to museli Severočeši do čtyř, čehož využil k navrácení vedení svým barvám Alexandr Remeš. Brzy na to se navíc prosadil i Matyáš Borák v další přesilovce a Škoda byla rázem v trháku. Stejný hráč se ještě prosadil těsně před přestávkou a protože oba jeho góly ještě rozčísl Tadeáš Svoboda, odcházela po dvou periodách do šaten spokojenější Plzeň.

Poslední periodu odšpuntovali domácí v oslabení, které ovšem neustáli, bůra pro Západočechy totiž trefil Jan Matuška. Černožlutí se ovšem nevzdali a stejnou mincí oplatil soupeři Ondřej Postl. Více jak pět minut před koncem zápasu ještě zkusili domácí hru bez brankáře, tu ovšem potrestal Adam Jiříček. Indiáni tak zvládli návrat mezi mantinely po zdravotních peripetiích a odložených zápasech na výbornou.

Jakub Petružálek (HC Verva Litvínov): „Po včerejší prohře jsme se snažili připravit na Plzeň. Věděli jsme, že to je hodně bruslící tým, šikovný na pukách, ale opět připravenost naše do zápasu nebyla tam, kde měla být, proto jsme kapitulovali. Přesilovky Plzeň využila v plné parádě a potom už měli vlastně klid na hokejkách a my jsme nedělali to, co jsme měli. Nechali jsme se zbytečně vylučovat. Až trošku ve třetí třetině jsme začali makat, ale to už je pozdě. Zaslouženě Plzeň dneska bere tři body.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „My jsme nastoupili po delší době, měli jsme zdravotní problémy, vytáhli jsme spoustu kluků z postele, takže jsme od toho úplně moc nečekali. Ale kluci to dneska odehráli velmi slušně. Drželi jsme se stanovené taktiky, což bylo důležité a udrželi jsme to celý zápas. Takže pochvala do týmu“