JUN: PLZ - ZLN 2:6

Junioři poprvé doma s prázdnou

Mladí indiáni se po reprezentační pauze vydali opět do boje, domácí dvojboj načali proti Zlínu.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

2:6
1:3, 1:3, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Borák (M. Soukup), 40. M. Soukup (Borák, Dáňa) – 6. Laciga (Špaňhel, Kaláč), 10. Burian (Laciga, Sadovikov), 18. Burian (Babulík, Heš), 23. Heš (Chludil, Burian), 26. Laciga (Zavřel, Ramert), 36. Burian (Zavřel, Ramert). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6.

Rozhodčí: Sýkora, Zeliska – Brejcha, Malý.

vyloučení
3:5
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
Diváci
39

HC Škoda Plzeň

Korytar (21. Bočan) – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, Kubíček, Eichler, Hodinář – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, Pešek, Remeš, M. Soukup, Kučera, Hořejší, Kreuzman, Dáňa.

PSG Berani Zlín

Synek (Kowalczyk) – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel – Kaláč, Tomek, Babulík, Urban, Pilát, Heš, Babenko, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Sadovikov, Ramert.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 40 19 3 16 84,21 0
Jakub Korytar 20 14 3 11 78,57 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matyáš Borák 1 1 2 -1 0
Adam Buzek 0 0 0 -2 0
Josef Dáňa 0 1 1 0 0
Josef Eichler 0 0 0 -1 0
Jan Hodinář 0 0 0 -1 0
Marek Hořejší 0 0 0 -1 0
Matěj Houdek 0 0 0 1 0
Adam Jiříček 0 0 0 0 0
Daniel Kaiser 0 0 0 -2 0
Matěj Korčák 0 0 0 0 0
Jaroslav Kreuzman 0 0 0 0 0
Petr Kubíček 0 0 0 -3 0
Jan Kučera 0 0 0 0 0
Aleš Mazanec 0 0 0 -2 2
Ondřej Pešek 0 0 0 -1 0
Alexandr Remeš 0 0 0 -1 0
Jan Skok 0 0 0 0 0
Marek Soukup 1 1 2 0 2
Dominik Soukup 0 0 0 -1 0

komentář

Jako první v utkání zahrozil Mazanec, v přečíslení dvou na jednoho ale na Synka nevyzrál. Hosté tak otočili hru a střelecký výčet načal naopak Adam Laciga. Jenže vedení Beranům nevydrželo ani minutu, protože rychle odpověděl Matyáš Borák. V polovině úvodní části navrátil svým barvám vedení zpět Adam Burian, který nachytal Korytara z ostrého úhlu z pravé strany. Ten vše týmu vrátil po chvilce, když si lapačkou počíhal na kličku do forhendu Ramerta, jenž pláchl všem na ledě. Vyrovnání měl naopak na čepeli opět Borák, jenže nepřekonal strážce zlínské svatyně jak z pravého kruhu, tak vzápětí bekhendem z mezikruží. Navíc na druhé straně napřáhl pár kroků za modrou opět Adam Burian, jenž k pravé tyči propálil klubko hráčů před sebou.

Do prostřední periody nahradil v brance Škody Korytara Bočan, i on ale rychle přišel o čisté konto, zasloužil se o to po souvislém tlaku svých barev Lukáš Heš. V první přesilové hře utkání rovněž udeřilo, když se puk po nepřesné střele od modré odrazil na vrchol levého kruhu, odkud jej pod břevno bez přípravy napálil Adam Laciga. Šestou trefu přidal po dalším dlouhém tlaku svých barev Adam Burian, jenž se z pravého kruhu trefil přesně do bližšího horního růžku. Na druhé straně se nejprve Synek stihl přemístit po příhře z pravého na levý kruh proti Peškovi, ovšem nedosáhl již na zakončení Marka Soukupa.

Poslední dějství načala Škoda dvěma početními výhodami, avšak i přes velký tlak sníženi nevystřelila. V plných stavech na obou stranách se u pravé tyče zjevil Hořejší, Synek vykopl betonem. Činil se i Bočan proti Chludilovi, který obdržel příhru zpoza branky před ní. Více už se do duelu nevešlo, Zlín tak jako první letos dokázal z ledu mistrovské Plzně odvézt všechny body. Již zítra ale mají indiáni šanci na reparát, protože hostí Olomouc.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „My jsme se dneska sešli jako parta hobby hokejistů po čtrnácti dnech dovolené. Nebyl tam vůbec přístup k zápasu od prvního po posledního hráče, standard snesli jen jeden obránce a jeden útočník - Houdek s Dáňou. Zbytek byli sparing partneři, kteří si přišli zaklouzat a bez jakéhokoliv úsilí odehrát hobby hokej. To je celé - kluci si to musejí srovnat v hlavách, protože je to celé o přístupu.“

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): „Každý první zápas po pauze je těžký. Oba celky před ní měly vítězné zápasy. K Plzni jsme samozřejmě měli respekt, zejména doma vyhrává a hraje výborně. Ale i my jsme měli slušnou formu, protože kluci začali některým věcem věřit, začali jsme hrát týmově. Dneska jsme byli efektivní v koncovce. Navíc po zkušenosti z Litvínova, kdy jsme sami tolik prohrávali a nakonec vyhráli, tak jsme stále klukům říkali, že to není vyhraný duel. Navíc jsme v poslední části udělali fauly, trošku se to přiostřilo. Kluci to ale fantasticky zvládli a za to jim patří dík. I za celý zápas a to do posledního hráče. Věřím, že zítra na tento výkon navážeme.“