JUN: PLZ - ZLN

Junioři po pěti výhrách poznali hořkost porážky

Po včerejší střelnici, kterou si na plzeňském stadionu otevřeli, šli znovu do akce plzeňští junioři. Tentokrát jim byl soupeřem Zlín, který ač je na spodku tabulky, tak má s Plzní lepší vzájemné zápasy.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

2:5
0:1, 1:4, 1:0

Branky a nahrávky: 37. Hodinář (Titlbach, Dominik Soukup), 56. Titlbach (Benák, Houdek) – 7. Pilát (Mikel), 23. Klimek (Matúšů, Šišák), 29. Frömel (Zavřel, Marek), 39. Mikel (Chludil, Laciga), 40. Heš (Marek, Frömel).
Průběh utkání: 0:0, 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.

Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Rubáš, Malý

vyloučení
5:9
Využití
1:0
střely na branku
30:33
Diváci
65

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Lokajíček) – Buzek, Prošek, Hodinář, Eichler, Kubíček, Houdek – Kučera, Marek Soukup (A), Dvořák, Pešek, Korčák, Kreuzman, Kaiser, Mazanec, Benák, Titlbach, Borák, Dáňa, Dominik Soukup.

PSG Berani Zlín

Synek (Málek) – Burian, Zavřel, Mikel, Špaňhel, Hamrla, Nábělek (C), Šišák – Laciga, Chludil (A), Matúšů, Marek, Frömel, Heš (A), Tomek, Kaláč, Čechmánek, Klimek, Pilát.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Vondraš 60 33 5 28 84,85 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Adam Benák 0 1 1 1 2
Matyáš Borák 0 0 0 -3 0
Adam Buzek 0 0 0 -2 2
Josef Dáňa 0 0 0 -4 0
Adam Dvořák 0 0 0 0 0
Josef Eichler 0 0 0 -3 2
Jan Hodinář 1 0 1 -3 2
Matěj Houdek 0 1 1 0 0
Daniel Kaiser 0 0 0 -1 0
Matěj Korčák 0 0 0 1 0
Jaroslav Kreuzman 0 0 0 -1 0
Petr Kubíček 0 0 0 -1 0
Jan Kučera 0 0 0 0 0
Aleš Mazanec 0 0 0 -1 0
Ondřej Pešek 0 0 0 0 2
Hynek Prošek 0 0 0 0 0
Marek Soukup 0 0 0 0 0
Dominik Soukup 0 1 1 -4 0
Adam Titlbach 1 1 2 1 0

komentář

Plzeň začala utkání aktivněji, avšak v prvních minutách prověřovala brankáře Zlína jen sporadicky. V páté minutě rozjel hezkou akci Jan Kučera, který viděl najetého Marka Soukupa, avšak jeho zakončení v brance neskončilo. Lépe si nevedli ani Buzek s Hodinářem, kteří shodně pálili od modré čáry. A tak přišel trest. Po lehčím zaváhání se do brejku dostal Tomáš Pilát, s pukem si nabruslil až na pravý kruh, odkud rychlým švihem ke vzdálenější tyči nedal Vondrašovi šanci. Za dvě minuty již mohlo být srovnáno. V přesilové hře Marek Soukup od zadního mantinelu oslovil Aleše Mazance, ten ale trestuhodně trefil jen místo, kde byl zaparkovaný brankář Synek. Berani šli posléze dokonce do tří, výsledkem toho byla avšak jen rána Dominika Soukupa do pravé tyče. Tlak indiánů sílil, jenomže černá guma ne a ne skončit v bráně. Krátce před odchodem do šaten dostal puk ideálně na pravý kraj Adam Dvořák, ten se neunáhlil, našel ještě před prázdnou bránou Matyáše Boráka, jenomže ani po této akci gól nepadl. Po dvaceti minutách tak Škoda ztrácela na svého soka jednu branku.

Pokud úvod první třetiny patřil Škodě, tak start té druhé ovládl Zlín. Krátce po návratu ze šaten Jakub Vondraš pouze vyrazil ránu od modré čáry a pohotový Adam Klimek bekhendem záhy dopravil puk do sítě. Nedlouho poté mohlo znovu udeřit, Lukáš Heš před brankou šikovně tečoval kotouč, maskovaný muž indiánů tentokrát reflexně zasáhl svým betonem. Vzápětí Západočeši ubránili přesilovou hru soupeře, avšak inkasovali krátce po jejím skončení. Šimon Frömel zůstal zapomenut mezi kruhy a rychlou střelou pod horní tyčku pálil opět do černého. Krátce za polovinou utkání se děly velké věci. Nejprve ve vlastním oslabení ujel do brejku Dominik Soukup, ten se dostal až před brankáře, avšak puk do branky nezasunul. Z rychlého protiútoku jeli na Vondraše dokonce sami dva hráči Zlína, ale ani z této příležitosti kotouč v brance neskončil. Záhy se indiáni ale přece jen dočkali. Jan Hodinář dostal přihrávku na hranu brankoviště a přesnou ranou pod horní tyčku snížil na rozdíl dvou branek. O minutu později mohl vstřelit kontaktní gól dokonce Adam Titlbach, který byl sám před gólmanem, ten nicméně těžký okamžik zvládl. A co víc, hra se přesunula na opačnou stranu, kde Zlín znovu trestal. Tomáš Mikel podržel puk na modré čáře, posléze ho rychlým švihem poslal na branku a hostující obránce se trefil přesně do pravé šibenice. A aby toho nebylo málo, třicet vteřin před koncem prostřední periody Berani udeřili popáté. V situaci dvou na jednoho Marek našel mezi kruhy Lukáše Heše, který nadvakrát dokázal dostat puk do sítě.

Třetí dějství odšpuntoval drzým průnikem Adam Benák, který se přes několik hráčů dostal až před gólmana, toho ovšem nepřekonal. Na opačné straně pálil pro změnu Filip Kalač, avšak ani jeho rána síťku v brance neprotrhla. Následně byl znovu ve velké šanci Matyáš Borák, který zůstal osamocen před brankou, avšak plzeňský útočník, jako celé mužstvo, neměl svůj den. Stejný hráč byl v dobré pozici i v minutě následující, opět netrefil. Utkání se prakticky pomalu jen dohrávalo, o vítězi totiž bylo rozhodnuto. Naopak šestou branku mohl přidat Lukáš Heš, hostující útočník se dostal do samostatného úniku, jeho rána ale šla nakonec jen vedle brány. Do stejné situace se dostal i na druhé straně Adam Titlbach, jeho zakončení sice mířilo mezi tři tyče, jenomže Synek si našel puk ve své lapačce. Necelých pět minut před koncem dala Škoda výsledku definitivní podobu. Adam Benák podržel puk u zadního mantinelu, poté oslovil mezi kruhy najetého Adama Titlbacha, který se prosadil prudkou ranou k pravé tyči. Plzeňané po pěti výhrách v řadě našli svého přemožitele, na svém lede nestačili na Zlín, prohráli 2:5.

FOTO: Ronald Hansel.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Já bych to shrnul jednoduše - pro nás den blbec. V první třetině jsme měli dva momenty, kdy jsme mohli zápas zlomit na svou stranu, neproměnili jsme obrovské množství gólových šancí, úplně jednoznačně mě ta třetina skončila 4:1 pro nás. Oni měli jednu gólovku, ale tu dokázali proměnit. Následně jsme k zápasu přistoupili tak, že to bude pohoda, protože jsme nastříleli sedm gólů Olomouci. Stále stejná písnička, ustoupili jsme od naší hry a už jsme nebyli nastavení hlavami. Dostali jsme ještě druhou šanci se vrátit do zápasu, na konci druhé třetiny jsme snížili na 1:3, hned jsme měli nájezd na 2:3, který jsme neproměnili a vzápětí jsme dostali laciný gól. Pak ještě jeden a už bylo po zápase. To, že nemáme štěstí něco znamená. Když kluci nebudou fárat po zadkách na ledě, tak se do toho nedostaneme.“

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): „Již včera jsme odehráli jeden z našich nejlepších zápasů na Spartě, bylo to vyrovnané, mírně jsme měli i navrch, bohužel jsme tam nebodovali. Chtěli jsme po hráčích, aby tento výkon zopakovali, což se povedlo. Byli jsme střelecky efektivní, dokázali jsme dnes zvítězit proti těžkému soupeři, za což jsme rádi, protože porazit Plzeň doma není jednoduché, nám se to navíc podařilo letos již podruhé. Touto výhrou jsme zachránili juniorskou extraligu pro Zlín i na následující sezónu, což byl náš cíl. Ještě se zkusíme pokusit o zázrak a vybojovat play off. Víme, ale že to bude těžké.“