JUN: KOM - PLZ

Juniorům v Brně došly šípy

Indiáni završili venkovní trip soubojem modrobílých celků, před domácím pětisoubojem se představili na ledě Komety,

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:0
0:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 24. Zembol (Bělohlav), 25. Boltvan (Svoboda, Ulbricht), 29. Horváth (Masař, Boltvan).

HC Kometa Brno

Vojtek (Kavan) – Řehák, Kuswito, Bůžek, Eich, Svoboda, Ulbricht, Němec – Rakus, Zembol, Otava, Kantora, Horký, Cakl, Masař, Bělohlav, Panenko, Boltvan, Bárta, Horváth.

Jansa (Lokajíček) – Houdek, Skok, Kubíček, Eichler, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, Soukup, Korčák, Pešek, Dvořák, Kučera, Benák, Sabionok, Titlbach, Kreuzman, Dáňa.

Adam Titlbach 0 0 0 -1 2

Kvůli odloženému střetnutí na západě Čech se tak oba soupeři zatím potkali pouze jednou na jihu Moravy, kde indiáni uspěli 5:4. Dnes začali lépe domácí, když v přečíslení dvou na jednoho předložil Zembola Horváthovi, jeho ránu z první Jansa vyrazil. Na druhé straně si našel na brankovišti puk po valné hromadě Pešek, Vojtek stihl vykopnout betonem. Další tutovku Škody neproměnil Dáňa, který se protáhl mezi soupeři do zakončení, avšak mířil až příliš přesně - do tyče.

V úvodu prostřední periody musela Plzeň dvakrát v rychlém sledu do čtyř a nakonec situaci neustála. Rychle po buly se do puku opřel Jakub Zembol a trefil pravý horní růžek. Za minutu navíc vlétl do pásma Adam Boltvan a zamířil přesně do stejného místa. Trojité KO pro hosty dokončil Kevin Hotváth, jenž obdržel křižnou příhru na pravou stranu a trefil k bližší tyči.

Poslední dvacetiminutovku načal z pravého kruhu Sabiniok, Vojtek vyrazil. Poté z tlaku vypálil z levé strany z ostrého úhlu Soukup, mezírku u ní nenašel. Nevedlo se ani Dvořákovi, který u pravé tyče protečovával pokus od levého mantinelu. Závěr utkání se dohrával ve čtyřech a skóre již zůstalo neměnné, přestože to ještě zkoušel stejný hráč z levého kruhu.

Nyní čeká na mladé indiáni velký domácí pětiboj, podrobnosti k rozpisu jednotlivých zápasů naleznete - ZDE!

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): „Utkání hodnotím velice kladně a samozřejmě s respektem k soupeř, který hrál velice dobře. První třetinu byl velmi aktivní, nám se ve druhé podařilo vstřelit branky, a to si myslím, že rozhodlo. Ve třetí části už jsme hráli dobře takticky a soupeře k ničemu nepustili.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Utekla nám druhá třetina, a to ze stejného důvodu, jako nám včera utekl celý zápas v Jihlavě. Děláme nesmyslné fauly a nechceme bruslit. Před tímto tripem jsme odehráli tři výborné zápasy a chlapci asi měli v hlavách, že už to půjde samo. Toto byl katastrofální víkend. Musíme se probrat a zlepšit.“