JUN: PLZ - OLO

Junioři přestříleli Olomouc!

V předehrávce 50. kola si indiáni na domácím ledě poradili s Olomoucí. Na branku hostů vyslali 56 střel!

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

7:1
2:0, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky:
9. Dvořák (Soukup, Kučera), 10. Benák (Titlbach, Korčák), 24. Hodinář (Titlbach, Benák), 29. Borák (Dvořák, Eichler), 40. Soukup (Soukup), 45. Borák (Dáňa, Soukup), 58. Dvořák (Eichler, Soukup) – 58. Matašovský (Pigl) Průběh utkání: . 7:0, 7:1

Vyšší tresty: Kučera (OLO) 10 min.

Rozhodčí: Svobodová, Jaroš – Kotlík, Hnát

7:3
0:0
56:19
144

Vondraš (Bočan) – Houdek, Skok, Jiříček, Eichler, Hodinář, Prošek – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, Pešek, Dvořák, M. Soukup, Kučera, Benák, Titlbach, Kreuzman, Dáňa

HC Olomouc

Nowak (Frgál) – Drábek, Panáček, Šlahora, Compel, Kočí – Kučera, Janech, Jeřábek, Belan, Havel, Matašovský, Tomeček, Kusak, Pigl, Ruda

Adam Titlbach 0 2 2 2 0

Jako první zahrozil Panáček pálící z modré čáry, kotouč ovšem minul branku. Poté na druhé straně z téměř nulového úhlu střílel Dominik Soukup, Nowak puk zachytil do své lapačky. Na to Jeřábek zkoušel střelu z prostoru před brankou, kterou Vondraš vyrazil. Následně z pravého kruhu nahrával Dvořák Kučerovi, jeho pokus zasáhl pouze betony. Kotouč získal Marek Soukup, nahrál zpět Adamovi Dvořákovi a ten poslal indiány do vedení. Za chvíli přihrál Korčák Titlbachovi, ten posunul puk na Adama Benáka. Jeho střela rozvlnila síťku za brankářem hostů. Pak Titlabch zpoza branky nahrával rozjetému Soukupovi, ten vystřelil a zasáhl Nowaka. V závěru třetiny se Soukupova střela odrazila od betonů brankáře hostů.

Ve druhé části utkání indiáni navýšili svoje vedení. Z levého kruhu poslal puk před branku Titlbach, tam už čekal Jan Hodinář a dostal puk do otevřené brány. Následně Kučerova dorážka přeletěla branku. Dvořák si odvezl puk za bránu a přihrál před ní Matyášovi Borákovi. Puk prošel pod betony Nowaka až za brankovou čáru. Za chvíli Kaiser po Mazancově přihrávce trefil pouze výstroj gólmana hostů. Na opačné straně skončil kotouč v brankovišti pod Vondrašem po Havlově střele. V poslední minutě třetiny nahrál Dominik Soukup Markovi Soukupovi, ozvala se tyčka, ale puk se dostal za Nowaka.

Ve třetí třetině měl první větší šanci Titlbach, jenž jel sám na olomouckého brankáře. Ale nevyšla mu klička. Poté se po pokusu Dominika Soukupa a dorážce Dáni prosadil Matyáš Borák. Pak jel jeden na jednoho Kučera. Kotouč mu přeskočil hokejku a k zakončení se nedostal. Za chvíli poslal z pravého kruhu Marek Soukup puk na Eichlera. Ten ho ještě posunul na hokejku Adama Dvořáka, který rozvlnil síťku branky hostů. Dvě minuty před koncem připravil Vondraše o čisté konto Marek Matašovský.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dneska jsme dali hodně gólů. Některé byly po hezkých akcích, takže samozřejmě jsme rádi za tři body. Zvlášť v této fázi sezóny. Hodně nám to pomohlo. Doufám, že udržíme nastavený trend z posledních zápasů a bude se nám dařit dál.“