DOR: LIM - PLZ 3:2sn

Dorost dvakrát vedl, avšak z Litvínova veze pouze bod

Plzeňské mladé pušky cestovaly k dalšímu zápasu mimo své mantinely do Litvínova, avšak ani z druhého tripu vítězství nepřivezly. Utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kde byl soupeř úspěšnější. Za modrobílé barvy dvakrát pouze Adam Titlbach.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:2sn
0:1, 0:0, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 46. Koky, 49. Soušek (Raichl, Tůma), rozh. náj. Tůma – 12. Titlbach (Benák), 46. Titlbach (Benák, Tolar).
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Rozhodčí: Folk – Janíček, Beneš.

2:5
1:0
38:27
154

Trejbal (Balík) – Prokeš (A), Břenda, Horák, Winkelhöfer, Kladivo, Soušek – Horský, Peroutka, Tůma (C), Pospíšil, Liška, Čermák, Raichl, Tomaník, Koky, Bednařík, Zikmund.

Mařík (Pavlis) – Kocek, Tolar, Prošek, Holubec, Hnát, Skala (A), Skok – Makovec (A), Slačík, Pittr (C), Klatovský, Matějka, Beran, Hofrajtr, Benák, Pavlák, Titlbach.

Vojtěch Tolar 0 1 1 1 2

Obě mužstva se proti sobě letos již jednou utkala, v rámci letního turnaje přicestoval Litvínov do Plzně a indiáni duel ovládli 4:1. Raritou zápasu bylo, že všech pět branek padlo v první třetině během čtyř minut.

A i v dnešním zápase padla branka v první periodě. Ve výborné formě hrající Adam Benák našel Adama Titlbacha, který při svém letošním prvním zápase za dorost hned dokázal skórovat. Vzápětí mohli indiáni vedení navýšil, avšak početní výhodu se jim nepovedlo využít, přesto do šaten mohli odcházet spokojenější.

Prostřední dějství žádnou branku nenabídlo, avšak to neznamená, že nebylo o zajímavé situace nouze. Krátce po sobě hráli domácí opět početní výhodu, avšak Matyáš Mařík se v plzeňském brankovišti činil. Stejně tomu bylo na druhé straně u gólmana Trejbala, který čelil plzeňským pokusům, v situaci, kdy bylo Plzeňanů na ledě o jednoho více.

Zkraje třetí periody se domácím povedlo srovnat. Jindřich Koky si vzal kotouč a přesnou ranou prostřelil poprvé v utkání Maříka. Avšak vedení Litvínova trvalo pouhých čtrnáct vteřin. Benák opět naservíroval kotouč Adamu Titlbachovi, který přesnou ranou vstřelil svou druhou brankou v zápase. Parádní třetina pokračovala, za další tři minuty domácí opět dokázali s Plzní srovnat krok. V přesilové hře zamířil do černého Petr Soušek.

Po šedesáti minutách bylo utkání nadále vyrovnané, zápas se tak musel prodlužovat. Ani při hře ve třech rozhodující úder nepřišel, na řadu tak přišla disciplína zvaná samostatné nájezdy. Za Plzeň dokázal skórovat z pěti pokusů opět jen Titlbach, o domácím vítězství tak rozhodl Lukáš Tůma. Škodovka veze domů jeden bod.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Zápas na úzkém kluzišti, hráči měli málo času i prostoru na hru s pukem, tudíž byl k vidění spíše boj než hokejová krása. Zbytečnými vyloučeními jsme navíc soupeři dovolili vyrovnat.“