DOR: KLA - PLZ 2:5

První výhra na hřišti soupeře, dorost vyhrál v Kladně!

Paráda. Plzeňské mladé pušky na třetí pokus dokázaly uspět na ledě soupeře, první tři body vezou svěřenci Jiřího Hanzlíka z Kladna.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:5
0:0, 1:3, 1:2

Branky a nahrávky: 31. Daníček (Pytlík, Valuš), 58. Valuš (Trojna) – 25. Titlbach (Makovec), 32. Pavlák (Titlbach), 38. Benák, 41. Benák (Klatovský), 56. Titlbach (Makovec, Hofrajtr).

100

Jordan (Šefčík) – Krása, Háž, Dörfl, Trojna, Šátek, Pražák (C), Svoboda – Přibyl, Šíma (A), Blažek, Kupčo, Daníček, Pytlík, D. Beran, Sém, Petřík (A), Valuš.

Pavlis (Šátava) – Holubec, Kamas, Prošek, Tolar, Kocek, Skala (A), Skok – Makovec (A), Slačík, Pittr (C), Klatovský, Matějka, M. Beran, Hofrajtr, Benák, Pavlák, Titlbach.

Vojtěch Tolar 0 0 0 2 0

V dnešním zápase absentoval brankář Matyáš Mařík, poprvé tak v kategorii dorostu nastoupil Lukáš Pavlis, jenž minulý rok dovedl devítku k bronzu na Mistrovství republiky.

Zápas začal přesilovou hrou Plzně, avšak domácí brankář všechny pokusy indiánů pochytal. Hosté v první periodě hráli aktivně, brankáře Jordana zasypávali jednou střelou za druhé, skóre se jim ale podařit nepovedlo. Domácí brankář se činil i v dalších dvou početních výhoda. Po dvaceti minutách tak svítil na kostce nad ledem vyrovnaný stav.

V prostředním dějství ale bezbrankový stav dlouho neplatil. Škodovka šla totiž již po čtyřech minutách do zaslouženého vedení, Petr Makovec přihrál Adamu Titlbachovi, který potvrdil svou dobrou formu z posledních zápasů. V polovině zápasu se ale z čista jasna povedlo domácí vyrovnat, Pavlise přesnou ranou překonal Marek Daníček. Avšak radost na domácí střídačce vydržela pouhých 75 vteřin, plzeňskému celku vrátil vedení Sebastián Pavlák. A to ze druhé části nadále nebylo vše, dvě minuty před odchodem do šaten dokázal zdvojnásobit hostující vedení Adam Benák.

Jak druhá třetina skončila, tak stejně začala. Tu totiž odšpuntoval další povedenou akcí Adam Benák a Škoda vedla již o tři branky. Následně si oba týmy zahrály opět v početní výhodě, v těchto situacích ale nyní kralovali oba brankáři. Skóre se znovu měnilo až v 56. minutě, stejně jako Benák, vstřelil svou druhou branku v utkání Adam Titlbach. Tečku za zápasem ale nakonec dali domácí Rytíři. Krátce před koncem dal výsledku definitivní podobu Jan Valuš, který kosmeticky upravil na 2:5, Škoda Plzeň si tak do tabulky připisuje další velice cenné tři body.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): ,,Myslím, že jsme měli po celý zápas navrch a postupem času byla převaha větší. V první třetině měl soupeř šance, které neproměnil a následně od druhé třetiny toho bylo před naší brankou minimum. Líbil se mi náš výkon v útoku. Brankový rozdíl mohl být i výraznější.“