Plzeň proti Spartě otočila zápas

Dorost: Lasselsberger Plzeň – Sparta Praha 3:2. Po nervózní první polovině zápasu a dvou šťastných gólech Sparty se domácí rozehráli k výbornému výkonu a otočili vývoj utkání. O všechny tři branky Plzně se zasloužil obránce Jakub Kořínek, který jeden gól dal sám a na zbylé dva nahrával. Domácí mohli vyhrát i větším rozdílem, ale v koncovce se jim příliš nedařilo.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:2
0:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 34. Jindra (Kořínek), 49. Kořínek, 51. Kubalík (Kořínek) - 18. Rybecký (Procházka), 24. Bacovský (Meidl). Rozhodčí: Haškovec – Dongres, Šmíd. Vyloučení: 6:8, navíc Rybecký (SPA) 10 min. Využití: 1:1.

Ulč – Zeman, Štich, Kořínek, Martinec, Andrle, Jonák – Šamlot, Jindra, Malý Ondřej – Sýkora, Kocman, Bote – Stránský, Kubalík, Mottl

HC Sparta Praha

Neuvirth – Vejvar, Procházka, Vošmik, Haschka, Jobb, Malý Robin, Spudil, Kosek – Mrňa, Rybecký, Morkes – Bacovský, Meidl, Besonov – Loutocký, Kupec, Kafka – Regner, Vejvar, Sladký

První třetina byla z obou stran dost opatrná a příliš šancí nepřinesla. Šance domácím otevřít skóre zápasu se naskytla při osmivteřinové dvojnásobné přesilovce. Hned po buly se do brejku dostal Jindra, ale nájezd zakončil pouze střelou do připraveného Neuvirtha. V 16. minutě obléhal sparťanskou branku útok Kocmana, ale v koncovce domácí stále selhávali. První gól zápasu přišel jako blesk z čistého nebe. Procházka nastřelil do zad domácího Šticha a sražený puk přistál přímo na holi Rybeckého, kterému již pouze stačilo trefit levý horní roh branky. 17:34 – 0:1.

Další rána pro domácí přišla na začátku druhé třetiny. Při vyloučení Mottla hráli Pražané přesilovku, od modré vystřelil Haschka a Meidl s Bacovským dotlačili ve skrumáži puk do plzeňské branky podruhé. 23:34 – 0:2. Domácí se ale nepoložili a nadále byli aktivnějším týmem. Ve 26. minutě již byl gól na spadnutí, ale Botemu se po objetí branky nepodařilo puk bekhendem zvednout, aby přehodil ležícího Neuvirtha. Další šanci měli domácí ve 32. minutě, kdy v oslabení ujeli Jindra s Malým. Jindra to zkusil sám, ale opět proti sparťanskému brankáři neuspěl. Lépe se domácím nevedlo ani při hře ve čtyřech, kdy přihrávku Kocmana neproměnil v gól Malý. Další velká šance na zkorigování výsledku se domácím naskytla, když v čase 33:00 fauloval Haschka a na trestné lavici si přisedl k již dříve vyloučenému Procházkovi. Znamenalo to 47 vteřin dvojnásobné přesilovky Plzně. Domácím se ale dlouho nedařilo usadit se v útočném pásmu. Až současně s návratem Procházky na led vystřelil od modré Kořínek a Jindra doklepl z pravé strany do branky vyražený puk. 33:48 – 1:2.

Do poslední třetiny nastoupili domácí s jasným cílem – dohnat a předehnat. Ve 42. minutě pálil dvakrát Štich a dorážel Malý, vyrovnání se ale nedočkali. Červené světlo za brankou Pražanů nerozsvítil ani Sýkora, který se po chybě hostující obrany dostal zcela sám před Neuvirtha. Domácí se ale nakonec přeci jenom z vyrovnání radovali. Na útočníka si na chvíli zahrál Kořínek a zavezl puk za branku Sparty. Protože nenašel nikoho komu by přihrál, pokusil se překonat Neuvirtha sám odrazem od jeho betonu. K překvapení všech včetně samotného střelce puk skutečně skončil v brance. 48:23 – 2:2. Na začátku další akce byl opět plzeňský obránce Kořínek, který po pravém křídle vyslal dopředu Kubalíka. Ten střelou zápěstím z ostrého úhlu s pomocí levé tyčky rozvlnil síť Neuvirthovi branky potřetí. 50:31 – 3:2. Hosté se mohli do zápasu vrátit díky dvěma vyloučením domácích, ale přesilovky se jim přestaly dařit. Naopak v oslabení mohl zápas definitivně rozhodnout Malý. V 57. minutě již sice bylo vyrovnání na spadnutí, ale ležící Ulč vynikajícím zákrokem proti Vejvarovi situaci zachránil. Závěrečný nápor Sparty znemožnilo vyloučení Louteckého a domácí si výsledek bez problémů pohlídali.

Zápas zhodnotil trenér dorostu František Černý: „V první třetině jsme byli poněkud zakřiknutí a dostali jsme dva tak trochu smolné góly. Po druhé obdržené brance se ale naše hra zlepšila a bylo pouze otázkou času, kdy nám tam něco spadne. Poslední třetina byla z naší strany nejlepší, proměnili jsme dvě šance a Spartu jsme k ničemu nepustili. Ze začátku se nám sice přesilovky moc nedařily, ale nakonec jsme jednu využili a vstřelili v ní důležitý kontaktní gól.“