JUN: PLZ - PRE

Junioři nadělili Přerovu tenisového kanára!

Plzeňští junioři chtěli na domácím ledě oplatit Přerovu nedávnou porážku a tohoto cíle se zhostili na výbornou. Díky výborné první a třetí třetině se nakonec mohli radovat z vítězství 6:0.

HC Škoda Plzeň - HC Zubr Přerov

6:0
3:0, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 6. M. Soukup (Šiler, Korčák), 10. Šiler (Korčák, Mazanec), 11. Řehoř (Mazanec, Klatovský), 52. Koubek (Sabiniok, Čančura), 53. Šiler (Hodinář, Dolhý), 57. M. Hořejší (Sabiniok, M. Soukup).
Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Klouček, Štěpánek

4:4
0:0
44:24
58

Š. Houdek (Bašta) – Hodinář, Dolhý (C), M. Houdek (A), Ičšenko, Hromádka, Cícha, Prošek, Čančura – Korčák, M. Soukup, Řehoř – Mazanec, Šiler, M. Hořejší – Sabiniok, Koubek, Klatovský – J. Matějka

HC Zubr Přerov

Vojtek (Žurek) – Polame, Billa (A), Tomiga, Pekr, Holík (C), Da. Bárta, Škňouřil – Hyža, Švejda, Šťastný – Ozollapa, Halík, Kuchta – Nášel, Hlávka, Martiňák – Šindler, Hradil, J. Hanák

Jakub Šiler 2 1 3 2 0

Indiáni neponechali nic náhodě a hned od úvodních minut na soupeře pořádně vlítli. Po dorážce Marka Hořejšího sice zvonila pouze tyč, to však nemuselo domácí tým dlouho mrzet. V šesté minutě propadl Martinu Vojtkovi pokus Marka Soukupa a Škodovka šla do vedení. Vstřelená branka Plzeň ještě více nakopla a i nadále tlačila na pilu. A když v desáté minutě Jakub Šiler po pěkné akci propálil Vojtka podruhé, bylo to už 2:0. To však nebylo vše. O necelou minutu později přesně mířil Denis Řehoř a ze Zubry to nevypadalo vůbec dobře. Do konce dějství měly oba týmy hned několik příležitostí, ale oba brankáři předváděli jeden lepší zákrok než druhý.

Formu si oba maskovaní muži přenesli i do části druhé. Především přerovský Martin Vojtek musel řešit velké množství nebezpečných akcí soupeře, ale se všemi si poradil. Těmi největšími byl únik Marka Hořejšího a rána volného Antonína Klatovského, ani jedna střela na lapačku se však neujala.

Na další branku jsme čekali až do 52. minuty. Plzeňský Tadeáš Koubek se efektivně zbavil dvou protihráčů a s trochou štěstí překonal brankáře Přerova. A jako by tím nastartoval další gólové hody Plzeňských. V rychlém sledu na něj totiž navázal nejlepší střelec Extraligy juniorů Jakub Šiler přesnou ranou k tyči a upravil tak na 5:0. Západočeši se však s bůrem v síti soupeře nehodlali spokojit a došli si i pro tenisového kanára. Toho završil necelé tři minuty před koncem Marek Hořejší a indiáni se mohli radovat pošesté. Škodovka tedy díky perfektní první a třetí třetině porazila Přerov 6:0.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dnes jsme sehráli velmi dobré utkání, hráli jsme dobře na puku, dali hezké branky a udrželi čisté konto. Pochvala do kabiny, hráči to dnes zvládli na jedničku.“