PLZ-ZLN 4:0 - Mizérie ukončena!

P l z e ň - Plzeňští hokejisté ukončili sérii nevydařených zápasů a porazili Zlín na domácím ledě 4:0. Góly padaly v první a poslední třetině. Skóre otevřel Jiří Zelenka, čímž zaznamenal 250. gól kariéry. Další úspěchy přidali Cartelli, Matějovský a Padělek. Roman Málek se po výborném výkonu raduje z první vychytané nuly v sezóně.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:0
2:0,0:0,2:0

Branky a nahrávky: 6. Zelenka (Výborný), 20. Cartelli (Důras, Šindel), 54. Matějovský, 56. Padělek (Kracík, Andrašovský). Rozhodčí: Minář - Bláha, Šátava. Vyloučení: 6:5 navíc Rachůnek 10 min . Využití: 1:0. Diváci: 5020. Průběh utkání: 4:0 .

Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Štěpánek, Nedoma, Výborný, Klaus, Trojovský - Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Moravec, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Kocák, Kepl, Tvrdoň

PSG Berani Zlín

Murín - Blaťák, Galvas, Hamrlík, Houdek, Malinský, Nosek, Vosátko, Zubíček - Čech, Kovář, Král - Kristek, Kubiš, Leška - Melenovský, Mokrejš, Okál - Rachůnek, Špilár, Záhorovský

Jiří Zelenka 1 0 1 1 0

V obou týmech se dnes představily nové posily. V plzeňském Lasselsbergeru poprvé před domácím publikem nastoupil mladík Jakub Šindel. Premiéru z modrobílém dresu si již odbyl ve Vítkovicích, kde Plzeň podlehla vysoko 1:6. Za tým HC Hamé dnes poprvé nastoupil navrátivší Petr Leška, kterému nevyšla angažmá jak v ruském Petrohradu, tak ve švédském Södertälje. V hledišti plzeňské ČEZ Areny sledovali souboj Josef Straka vyměněný právě za Šindela a Šindelův otec Jaromír.

Velká sláva propukla hned v šesté minutě utkání, kdy Plzeň vstřelila úvodní branku. Ale tentokrát bylo přednější jméno střelce. Výborný poslal křižnou přihrávku útočnou třetinou na Jiřího Zelenku. Ten zprvu naznačil střelu a počkal si, až si Murín klekne na zem, aby poté příklepem vystřelil nad Murínovo levé rameno. Byl to Zelenkův 250. gól v české nejvyšší soutěži a radost střelce byla obrovská. Netrvalo dlouho, aby na sebe výrazně upozornila staronová akvizice v dresu Hamé – Petr Leška. Dostal přihrávku na druhou modrou a dostal se do brejku. Štěpánek jej marně stíhal, Leška vystřelil, ale Málek byl připraven jeho střelu z mezikruží pokrýt.
Do přečíslení tři na dva ujížděli Cartelli, Matějovský a Morevec. Zakončoval posledně jmenovaný, ale šance gólovým úspěchem Plzně neskončila. Necelou půlminutu před koncem první třetiny se Plzeň radovala podruhé. Důras si velice dlouho pohrával se zlínskou obranou, když neustále kroužil za Murínovo brankou. Nakonec našel na modré Cartelliho. Ten vystřelil a puk se s přispěním nechtěné teče Houdka dostal za Murínova záda.

V polovině utkání mohl ujet do brejku Kepl, ale zlínský obránce jej stáhl k zemi. Sudí však posoudil zákrok jako dovolený. Hra od té doby začala nebývat na tempu a začala se přelévat z jedné strany na druhou. Nejdříve Málek zázračně vychytal nájezd dvojice zlínských hráčů a zanedlouho se opakovalo stejné přečíslení na druhé straně. Šindel s Důrasem proti Malinskému. Šindel chtěl nahrát Důrasovi, ale Malinský si počkal a vyčíhal si ten správný moment, kdy si má lehnout do přihrávky a plzeňskou šanci zneškodnil. V dalším přečíslení dva na jednoho se objevil opět Šindel, který se tentokrát proměnil z nahrávače v střelce. Padělek přihrál sparťanské posile, ale té chybělo štěstí, aby střela skončila v brance.

Domácí zahájili třetí třetinu v oslabení a Ševci hned mohli skórovat. Mokrejš předal před branku puk Kristkovi, jenž se snažil Málka překonat blafákem. Plzeňský gólman ovšem vymrštil svůj pravý beton na poslední chvíli k tyčce, takže finální zakončení zlínského útočníka zneškodnil. Po vyloučení Padělka za vysokou hůl byli hosté nejblíže ke vstřelení branky, když Blaťák orazítkoval tyčku Málkovy branky. Plzeňští hráči se ovšem nestáhli do defenzívy a stále zatlačovali Hamé do jejich obranné třetiny. Závar před brankou způsobili dvěma střelami Cartelli a jednou Padělek. Při vyloučení Noska Plzeň využila početní výhody a vstřelila třetí branku. Radek Matějovský protrhl střeleckou smůlu a vstřelil svůj letos první gól. Při přesilové hře se v rohu kluziště zbavil dotírajícího zlínského obránce a vymanil se z jeho sevření. Dostal se následně až před Murína a prostřelil jej. Ihned na branku mohl odpovědět Richard Král, když měl obrovskou šanci, kterou řešil blafákem. Bylo tam místo, jelikož byl Málek povyjetý dopředu, ale domácí gólman instinktivně zareagoval, když do střely zasáhl vyrážečkou. Necelé dvě minuty poté Plzeň vstřelila další branku. Murín zůstal u své pravé tyčky a nestačil zareagovat na pohotovou Kracíkovu přihrávku Padělkovi, kterému stačilo jen trefit odkrytou část branky. Zlín začal nejvíce zlobit až za rozhodnutého stavu minutu před koncem, když nastřelil dvakrát po sobě tyčku, ale štěstí stálo při Málkovi. Udržel letos první čisté konto a Plzeň se mohla radovat ze zaslouženého vítězství a z bojovného výkonu svých hráčů.

Radim Rulík (Plzeň): "Klíčová byla naše druhá branka v poslední minutě první třetiny. Zlín poté musel otevřít hru a my jsme měli mnoho možností skórovat po přečíslení. Šance jsme ale nevyužili. Musím dnes mužstvo pochválit, v závěru jsme přidali dvě krásné branky a konečně jsme odehráli utkání bez obdržené branky."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Stěžejní byla první třetina, kdy domácí ze šesti střel vytěžili dva góly, což byla skvělá produktivita. Poté jsme hru otevřeli, vytvořili jsme si šance, ale naši útočníci dnes nedokázali žádnou využít. Petr Leška splnil naše očekávání, jeho hru známe."