PLZ - SLA 0:0 po prodl. - Bezbranková remíza s lídrem tabulky!

P l z e ň - V 17. extaligovém kole přivítali hokejisté plzeňského Lasselsbergeru na svém kluzišti vedoucí pražskou Slavii. Od úvodního vhazování se hrál rychlý hokej, ve kterém dominovaly pozorné obrany a výborní brankáří. Za šedesát minut čistého času se nenašel nikdo, kdo by byl schopen rozvlnit síťku. V prodloužení po prémiovém bodu několikrát důrazně sáhli hosté, ale Roman Málek jim několika skvostnými zákroky pokaždé vystavil červenou. V Plzni se nakonec urodila kuriózní bezbranková remíza.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

0:0
0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Hradil - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 2:4. Využití: . V oslabení: . Diváci: 5 674. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: .

HC Škoda Plzeň

Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Nedoma, Štěpánek, Šmarda - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, D. Moravec, Vorel - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Tvrdoň, Matějovský

HC Slavia Praha

Franěk - Graňák, Kadlec, Žabka, Novák, Žižka, Kolařík, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka - Červenka

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 65 36 0 36 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Dušan Andrašovský 0 0 0 0 0
Mario Cartelli 0 0 0 0 2
Michal Důras 0 0 0 0 0
Robert Jindřich 0 0 0 0 0
Richard Kepl 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Radek Matějovský 0 0 0 0 0
David Moravec 0 0 0 0 0
Milan Nedoma 0 0 0 0 0
Aleš Padělek 0 0 0 0 0
Jakub Šindel 0 0 0 0 0
Jan Šmarda 0 0 0 0 0
Martin Štěpánek 0 0 0 0 0
Pavel Trnka 0 0 0 0 2
Roman Tvrdoň 0 0 0 0 0
Marek Vorel 0 0 0 0 0
Martin Výborný 0 0 0 0 0
Jiří Zelenka 0 0 0 0 0

komentář

V opatrném začátku se v centru dění ocitl domácí gólman Roman Málek. Nejdříve svojí hlavičkou roztleskal slušně naplněnou ČEZ Arénu a poté chyboval, když letící kotouč srazil pouze před sebe, ale dojíždějící Tomica naštěstí pro Plzeňské minul. Další minuty přinesly bláznivý hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Největší šance měli z křídla střílející Šindel a následně dorážející Cartelli. Ale Franěk byl pozorný. V 8. minutě se obecenstvu poprvé představil explzeňský Radek Duda, když si přitáhl Kracíka a byl vyloučen. Západočeši však v přesilové hře nedokázali ani zavézt puk do útočného pásma. Naopak ve 13. minutě při signalizované výhodě hostů střílel nebezpečně šestý hráč na ledě Bednář, Málek ale stačil včas sklapnout betony. Slavisté si s nabídnutou přesilovkou věděli rady lépe než Západočeši, ale ani rána Nováka se neujala. Již při hře pět na pět se znovu, tentokrát v lepším světle, ukázal Duda. Nejdříve se prodral do šance a vzápětí důrazným zákrokem přišpendlil na mantinel Kracíka, který se jen těžce sbíral. Hokejovou krásu v modrobílém předvedl Matějovský, který se nečekaně odhodlal k velkému sólu, jen je škoda, že mu v zakončení puk sklouzl. Narůstající tlak Lasselsbergeru přerušil až faulem Kadlec. Plzeňští však hráli v početní výhodě znovu tragicky. Nejenže se opět ani nedostali před Fraňka, ale naopak po faulu Cartelliho na ujíždějícího Tomicu si pro začátek prostředního dějství připravili zkrácené oslabení.

V úvodu druhé části domácí v pohodě ubránili oslabení a vrhli se znovu do útoku. Krátce po sobě pálili Cartelli, Vorel a Jindřich. Ale udeřit mohlo na druhé straně. Málek však brejk Tomicy zneškodnil. Tomica následně fauloval unikajícího Matějovského a diváci museli opět sledovat přesilovkové trápení Lasselsbergeru. Až při hře v plném počtu hráčů se před hostující branku prodral Důras, puk však přes brankovou čáru neprotlačil. Další možnost měl v 34. minutě po přiťuknutí Kracíka Andrašovský, proti změně skóre se ale postavila hbitá Fraňkova vyrážečka. Ještě než doznělo vzdychnutí plzeňských ochozů, předložil Vondrka ideální přihrávku Sobotkovi, který trefil jen beton perfektně roztaženého Málka. Před domácím gólmanem bylo i nadále pořádně horko. Po chybě Cartelliho se ke střele dostal do té doby neviditelný Beránek. Největší šance ale měli Západočeši. Po průniku Moravce se v ideálních pozicích vystřídali Zelenka, Nedoma a Důras. Ani jeden z nich neuspěl, a tak mohlo platit „Nedáš, dostaneš“. Vytažené obraně totiž ujel Červenka a složitou situaci musel opět hasit Málek. Stadion byl v těch chvílích na nohou, čímž se nechali vyhecovat hráči obou týmů. Hlavu Plzeňákům motal Vondrka, ale jen co ho obrana zpacifikovala, hrnula se dopředu opět modrobílá vlna, ale ani Moravec se svou vtipnou zadovkou neuspěl. A tak strhující prostřední třetině plné tvrdých soubojů a rychlých kombinací chybělo k dokonalosti jen brankové vyústění.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupily oba týmy o poznání opatrněji. Až v 46. minutě Bednář přihrál zpoza branky Divíškovi, který však nepotvrdil pověst střelce, když nedokázal zvednout puk a trefil Málka přímo do hrudi. Další kombinace končily díky nepřesnostem již ve středním pásmu. Zvláště Plzeňští měli s rozehrávkou potíže a nejednou se dopustili zakázaného uvolnění. A když už se dostali v 50. minutě k ohrožení soupeřovy branky, nesedla Výbornému střela a puk se jen proploužil kolem Fraňkovy svatyně. V 52. minutě měli modrobílí další příležitost, když šel na trestnou lavici vychladnout Kolařík. Ale byla to opět ta stará známá písnička. Jediným střeleckým pokusem bylo neškodné nahození Šindela. O mnoho nebezpečnější byli před Málkem Bednář s Divíškem, ale druhý jmenovaný minul před odkrytou brankou puk. Jednu z posledních možností změnit skóre měl v 56. minutě po přihrávce Kracíka Padělek, ale ani on se mezi tři tyče netrefil. A když se neujala ani dělovka Cartelliho a ke gólu se neprodral ani až přemotivovaný Duda, svítily na výsledkové kostce, stejně jako na začátku, dvě nuly.

Protože Plzeň a Slavia nejsou přímými sousedy v extraligové tabulce, hrála obě mužstva prodloužení velmi aktivně. Domácí dokonce nasadili tři útočníky. Fraňkovu pozornost vyzkoušeli Šindel s Jindřichem. Blíže k druhému bodu ale měli hosté. Sám na Málka najížděl Duda, jeho střelu však plzeňský gólman lapil, za což si od slávistického forvarda vysloužil nepěknou sekeru. Další možnost vyniknout měla domácí brankářská jednička po chybě Cartelliho, když opět maskou zneškodnila ránu Hrušky. Muž s pětačtyřicítkou na zádech exceloval i proti střele Žižky, a tak rozhodně nadprůměrné extraligové utkání skončilo fotbalovým výsledkem 0:0. I přesto kvitovali diváci výkon obou týmů potleskem.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (Plzeň): "Byl to výborný hokej se skvělým soupeřem. My jsme předvedli kvalitní výkon podpořený skvělým Málkem. Náš kapitán Trnka odstoupil ze hry kvůli zranění kolene."
Jiří Kalous (Slavia): "I když nepadly branky, bylo to velmi kvalitní utkání z obou stran. Hrálo se bojovně a urputně. Dnes tomu chyběly pouze ty góly."