VIT-PLZ 3:4! Plzeň na Ostravsku vytěžila tři zlaté body!

Plzeňáci na ledě nepříjemného soupeře z Vítkovic získali veledůležité body v boji o play-off. Domácí větší část zápasu vedli, vývoj zlomily dvě minuty ze začátku třetí třetiny, kdy Plzeňáci nastříleli tři branky! Dvakrát se trefil ostrostřelec Jiří Zelenka, po jedné trefě si připsali Aleš Padělek a Jakub Šindel, kterému již v první třetině nebyl uznán gól pro, jak jinak, posunutou klec.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

3:4
0:0, 2:1, 1:3

Branky a nahrávky: 22. Hubáček (Irgl), 34. Gulaši (Jasečko), 47. Tomášek - 32. Zelenka (Moravec, Straka), 43. Šindel (Důras, Adamský), 44. Zelenka (Straka, Moravec), 44. Padělek (Cartelli). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4402. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Kuboš, Gulaši, Jasečko, Hudec, Jurečka, Dresler, Buček, Polák - Káňa, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáćek - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Štefanka, Tomášek

Málek - Vobořil, Štěpánek, Cartelli, Pulpán, Nedoma, Hučko, Jindřich - Zelenka, Moravec, Michal Straka - A. Padělek, Kracík, Tvrdoň - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Vítek, Hobl

Jiří Zelenka 2 0 2 0 0

Důležitý zápas začal opatrně. Přeci jen o něco více se musel činit domácí gólman Marek Pinc, který krotil těžké střely, jež na něj vyslali Moravec a po chvíli Šindel. Domácí se k vážnějšímu ohrožení mohli poprvé dostat při vyloučení Maria Cartelliho v 5. minutě, jenže radovala se Plzeň, bohužel pro ni předčasně. Brejk Adamského se Šindelem skončil v oslabení gólem. Jenže přišla neoblíbená, ovšem častá disciplína plzeňských hokejistů – video. Gól nebyl uznán pro posunutí branky, kterou ze své pozice vychýlil při zákroku gólman Pinc. Vítkovičtí povzbuzeni neinkasovaným gólem pokračovali v přesilové hře a Málek musel být pozorný. V 8. minutě plzeňský gólman s obtížemi vykryl ránu Irgla a především dorážku Šimíčka. Před polovinou úvodní části se poroučel za katr plzeňský kapitán David Moravec, ovšem Köhler po půl minutě inkasoval trest 2+2 a karta se chvilku poté obrátila. Dvě šance při pobytu vítkovického forvarda na trestné spálil Aleš Padělek. Nastala nudnější pasáž úvodní části, v 17. minutě ale přišly chvíle domácích. Nejdříve Burger namazal Gulašimu, jehož střela skončila v lapačce Romana Málka. Následně hosté faulovali, jmenovitě Michal Straka, a domácí se zakousli. Málek vychytal Šimíčka s Burgrem, čímž nakonec z pohledu větších šancí fakticky skončila úvodní část hry.

Góly začaly padat až v prostřední části. Jako první se nakonec radovali domácí, když Petr Hubáček v přesilové hře napřáhl a puk proletěl kolem Málkovy vyrážečky – 1:0. Domácí se nažhavili a dotírali na klec hostí. Ovšem entuziasmus ochladil faul střelce první branky ve 25. minutě. Zahrozil Zelenka a dvakrát od modré Pulpán, Pinc odolal. Gólově se při hře pět na pět nedokázali prosadit ani unikající Freiberg s Vítkem, na druhé straně připravil šanci pro Köhlera Radek Procházka, Málek zachránil. Ve 30. minutě nastřelil Hulva dokonce tyč! V čase 30:24 však sudí Minář ukázal trest domácímu Hulvovi. A Plzeňáci srovnali. Moravec našel nekrytého Jiřího Zelenku, který střelou pod horní tyč rozradostnil hostující střídačku – 1:1. Plzeň se ujala otěží zápasu. Osud druhé části, přesilové hry, však podruhé přinesl gól Vítkovickým. Pykal Milan Nedoma, od modré vystřelil Michal Gulaši, zakrytý výhled udělal své, a ve 34. minutě tak domácí bek zařídil opětovné vedení Ostravanů – 2:1. Za dvě minuty dostali hosté výhodu přesilové hry, ale Ostravané se vyloučení Irgla úspěšně ubránili aktivní hrou. Pokusy o vyrovnání vyzněly na konci druhé části do ztracena.

Ovšem na začátku třetí třetiny se začaly dít velké plzeňské věci. Akce útoku Jakuba Šindela skončila u jeho centra, který ve 43. minutě ukázkové vyrovnal – 2:2. Za necelou minutu se podruhé prosadil Jiří Zelenka, tentokrát střelou zpoza obránce – 2:3! Za dalších 48 sekund Cartelli našel Aleše Padělka a souhra nejproduktivnějšího beka Plzně s nejlepším střelcem skončila dalším šokem pro domácí – 2:4! Otřesení domácí se zmátořili, ve 47. minutě Martin Tomášek přejel útočnou modrou, vypálil a gólově uzavřel divokou část hry – 3:4! Vítkovice měly šanci srovnat při vyloučení Hučka, po chvíli přisedli na jedné straně Moravec, na druhé Hudec. V oslabení 3 proti 4 se vší silou zachránil Málek proti dotírajícímu Procházkovi, stav se neměnil. Napětí stoupalo, emoce přiživilo vyloučení Milana Vobořila v 54. minutě. Jenže Plzeň kritickou část hry perfektně zvládla, stejně jako celý závěr utkání. Z ostravského ledu si tak veze možná klíčové tři body!

Miloš Holaň (Vítkovice): "Naše mužstvo bylo více nahecované než v úterním utkání s Třincem, i když začátek tomu moc nenasvědčoval. Ještě že Plzni nebyl uznán gól v oslabení. Ve druhé třetině už jsme hráli hodně dobře a dostali jsme se do vedení 2:1. Neumíme si vysvětlit, jak jsme to pak v závěru mohli během krátké chvilky ztratit. Jsme hodně nespokojeni s koncovkou."

Radek Kampf (Plzeň): "Povedl se nám vstup do utkání. Měli jsme několik příležitostí, které jsme ale neproměnili. Ve druhé třetině jsme dostali dva góly v oslabení, ale všechno jsme dohnali zase na začátku třetí třetiny. Nástup se nám skutečně povedl, během dvou minut jsme zápas otočili. Pak jsme to dotáhli do zdárného konce."