Junioři prolomili nepříznivou sérii

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC České Budějovice 3:2. Plzeňští junioři chtěli ještě před vánočními svátky prolomit sérii proher, ale neměli jednoduchou úlohu. Do cesty se jim v dalším pokračování juniorské extraligy postavil velice silný soupeř. České Budějovice se trvale pohybují na špici tabulky a přijely v roli favorita.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

3:2
1:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 3. Heřman (Stránský), 40. Šimán (Stránský), 47. Kocman (Jindra) – 49. Feferle (Červený, Slavík), 52. Ferebauer (Stejskal). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Brejcha. Vyloučení: 7:7. Diváci: 67. Střely na branku: 54:37. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Halmoši – Zeman, Černý, Boháč, Špiler, Malý, Martinec – Heřman, Stránský, Šimán – Kubalík, Holý, Sýkora – Kocman, Holub, Špinka – Benedikt, Novák, Pitule.

Banes Motor České Budějovice

Klestil – Zíb, Havran, Hlavatý, Parýzek, Zourek, Předota – Ježek, Rod, Ťoupal – Červený, Slavík, Feferle – Stejskal, Horák, Pankratz – Sekera, Frománek, Ferebauer.

Petr Zeman 0 0 0 2 0

Budějovičtí v utkání roli favorita rozhodně nepotvrzovali. Již ve 3. minutě dokonce prohrávali, to se do třetiny šikovně protáhl Stránský a Heřman měl jednoduchou úlohu doklepnou puk přes ležícího gólmana. Další příležitost měl po Holého dobrém forčekingu Kocman, ale svým výpadem zpoza branky si na Klestila nepřišel. Ani Malý v 10. minutě ránou z kruhu nezamířil přesně. Nevyšla ani šikovná Kocmanova teč Černého střely či Kubalíkův individuální průnik. Hosté měli minimum příležitostí, v jedné z mála se v 16. minutě při přesilovce představil Ťoupal, který střelou z prostru mezi kruhy alespoň vylekal Halmošiho. První dvacetiminutovka, kterou jednoznačně ovládli lépe se pohybující a důraznější domácí, tak skončila 1:0.

Během tří minut prostředního dějství jsme viděli několik obrovských šancí. Hned po pár sekundách mohlo být srovnáno, ale Ťoupal chyby plzeňské obrany nevyužil, souboj s Halmošim prohrál. Z kiksu se domácí nepoučili, Martinec propadl a Feferle uháněl znovu sám na brankáře, svůj blafák však zakončil střelou mimo branku. Jen malý kousek chyběl na druhé straně Heřmanovi, ve vzduchu dokázal tečovat plachtící kotouč a rozezvonil tyč. Pak se diváci dočkali i několika tvrdých soubojů a přesilových her. Přestože možností vsítit branku bylo jako šafránu, jeden gól ještě před přestávkou přišel. Stránský vystřelil, brankář neudržel puk a Šimán nohou dotlačil kotouč za čáru.

Úvod třetí třetiny nabídl početní výhodu na každé straně. Více mohli vytěžit Jihočeši, jenže Slavík své sólo nedotáhl do zdárného konce. V 47. minutě znovu Lasselsberger podržel Halmoši, když vychytal nájezd Ferebauera, a umožnil tak zvýšit Kocmanovi. Ten hned v následné akci uplatnil buldočí zarputilost a protlačil kotouč mezi betony Klestila. V 49. minutě pak vykřesal jiskřičku naděje Feferle, když našel odkryté místo u pravé tyče. Odpovědět mohl Stránský, svůj brejk zakončil jen střelou doprostřed branky. Šťastnou trefou ze vzduchu pak navíc druhou branku zaznamenal Ferebauer a drama bylo na světě. Další pokračování stíhací jízdy již Lasselsberger nechtěl nepřipustit. Navíc Slavík musel nedovoleným zákrokem zastavit pronikajícího Kubalíka a necelé čtyři minuty před koncem šel na trestnou lavici. Když chybělo do závěrečné sirény 45 sekund svitla Budějovickým naděje, Černý dostal dvě trestné minuty a hosté hráli v šesti proti čtyřem. Čtveřice v modrobílém ale infarktový závěr zvládla a tři body zůstali na západě Čech.

Vladimír Vimr (asistentr trenéra Plzně):"Měli jsme sériik pěti prohraných zápasů, tak jsme s ena poslední utkání před přestávkou snažili připravit, abychom vyhráli. Povedlo se nám dát tři branky, ale stejně jsme si situaci zkomplikovali, když jsme rychle dvakrát inkasovali. Nakonec jsme závěr zvládli, rozhodlo, že jsme se konečně dokázali prosadit."