Sedm branek pro Vajgar

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:3.Plzeňské mladíky čekal v dalším pokračování juniorské extraligy soupeř ze samého chvostu tabulky, Jindřichův Hradec v čtyřiatřiceti zápasech nasbíral pouhých deset bodů a na hřištích svých soků vybojoval jen jedno vítězství. Lasselsberger tak byl jasným favoritem a chtěl se ziskem dalších tří bodů znovu přiblížit vysněnému play-off. Až na úvodní zaváhání také bylo po celé utkání patrné, kdo je na ledě pánem.

HC Škoda Plzeň - KLH Vajgar Jindřichův Hradec

7:3
4:1, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 5. Kubalík (Špiler), 7. Novák (Setikovský, Kubalík), 10. Kubalík (Setikovský), 16. Šimán (Heřman, Stránský), 25. Setikovský (Černý, Kubalík), 37. Stránský (Heřman, Šimán), 53. Heřman (Stránský) – 3. Sladký (Kamír), 46. Fiedler (Janský), 52. Janský (Novák). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Brejcha. Vyloučení: 6:7, navíc Kocman 1O min. nesp. chování. Využití: 3:1. Diváci: 70. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 7:3.

Halmoši – Boháč, Krajčík, Špiler, Černý, Zeman, Martinec, Malý - Novák, Setíkovský, Kubalík – Heřman, Stránský, Šimán –Holub, Kocman, Špinka - Benedikt, Pitule, Tojan - Sýkora.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Kalčík (od 37. Dvořák) – Koumal, Slavík, Fiedler, Zimmel, Vácha – Anděl, Zich, Janský – Pankrtz, Týmal, Uhlíř – Jakerle, Kamír, Sladký.

Petr Zeman 0 0 0 1 0

Vajgaru se povedl na jedničku vstup do utkání. Než se opozdilci stačili usadit, hosté vedli. V čase 2:24 musel Halmoši lovit puk z branky, prostřelil jej 19JHR. To však byla na dlouhou dobu poslední úspěšná akce Jihočechů. Následující chvíle patřily Lasselsbergeru, ten svého soupeře sevřel a rychle otočil vývoj zápasu. V 5. minutě proměnil své sólo Kubalík a o chvíli později se přesnou dorážkou po individuální akci Setikovského prosadil Novák, který tak oslavil dovršení plnoletosti. Poté Zeman trefil tyč a ani to nebylo ze strany Západočechů vše. V 10. minutě propasíroval puk za Kalčíkova záda Kubalík a stav byl náhle 3:1. To bylo jasným signálem pro hradecké trenéry, kteří si vzali oddechový čas a podařilo se jim přibrzdit modrobílou invazi. Ne však na dlouho - v 16. minutě se zblízka nemýlil Šimán, když zužitkoval přesnou příhru Heřmana. Úvodní dějství tak hned hodně napovědělo o výsledku utkání.

I v druhé třetině dominoval jeden tým. Vajgar se jen bránil a v konci 25. minuty popáté inkasoval. Přesilovku dorážkou Černého střely využil Setikovský. Halmoši moc práce neměl, jeden z mála zákroků si připsal proti jedovaté střele Týmala. Zato Kalčík měl plné ruce i nohy práce, blýskl se mimo jiné pohotovým zákrokem proti zakončení Heřmana. V 32. minutě dostali Jihočeši možnost alespoň snížit, hráli 27 sekund v pěti proti třem, jenže proti obětavě hrající obraně se nedovedli prosadit, plzeňský gólman snad ani nemusel zasahovat. Naopak na druhé straně při početní výhodě padl šestý gól, Stránský chtěl přihrávat a Vácha si kopl kotouč do vlastní branky, což už bylo moc i na Kalčíka, a tak přenechal své místo Dvořákovi, který již do sirény neinkasoval.

První příležitost ke skórování v poslední dvacetiminutovce měli Jindřichohradečtí, Sladký jel sám na gólmana, ale nevyzrál na něj. Až další dvojnásobná početní výhoda Vajgaru pomohla k druhé trefě. Právě když se Krajčík vrátil z trestné lavice, vypálil od modré Fiedler a rozvlnil síťku za Halmošiho zády. To znovu nabudilo Plzeňáky, kteří zvýšili tempo a vytvořili si drtivý tlak. Jen těsně mimo mířil po střele Martince Stránský. Z další branky se ale radovali opět hosté. V 52. minutě trefil mezeru mezi betony gólmana Janský. Teprve poté odpověděl přesným blafákem Heřman. Chvíli před koncem ještě Malý po pěkné stahovačce Kocmana trefil tyč. To už ale nic neměnilo na faktu, že tři body si zaslouženě připsali mladíci Lasselsbergeru.

Vladimír Vimr (asistent trenéra Plzně: "Dosáhli jsme pátého vítězství řadě, dnes proti nám stál lehčí soupeř, takže jsme s vítězstvím trochu počítali. Kluci odehráli dobře první dvě třetiny, v té poslední nás trochu zklamali, protože ji podcenili. Ale můžu říct, že jsme si dnes tři body zasloužili a budou se nám hodit."