VIT - PLZ 4:5 sn - Plzeň žije!

V Í T K O V I C E - Dnes šlo Plzni o vše. Prohra by znamenala konec sezony, výhra naději. Vítkovičtí však začali dobře a již ve druhé minutě poslal domácí do vedení Káňa. Hosté však dokázali v rozmezí tří minut druhé třetiny skore otočit, ale Moravané v přesilovkách 5 na 3 opět strhli vedení na svojí stranu. Hned v úvodu poslední třetiny se navíc trefil vítkovický Šedivý, ale Plzeň přesto dvěma rychlými góly dovedla utkání až do prodloužení. Vše tak rohodly nájezdy. Hattrickem se blýskl Jan Setikovský, který zaznamenal vedle dvou gólů ze hry také vítězný nájezd.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:5sn
1:0, 2:2, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Káňa (Šedivý), 36. Káňa (Palík, Mikula), 38. Valchař, 41. Šedivý - 32. Setikovský (Heřman, Malý), 35. Stránský (Černý), 50. Setikovský (Černý, Stránský), 51. Holý (Boháč), rozhodující nájezd Setikovský. Rozhodčí: Polák - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 13:17, navíc Káňa - Špiler, Kubalík 10 min. osobní trest, Špiler osobní trest do konce utkání. Využití: 2:3. Střely na branku: 38:25. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4.

HC Vítkovice Ridera

Vošvrda - Falter, Palík, Hartmann, Hrubý, Ledvoň, Voráček - Valchař, Mikula, Szturc - Šedivý, Maliník, Káńa - Bursík, Hamrák, Vlašánek - Klimša, Sedmidubský, Palát - Olšar, Kara.

Halmoši - Martinec, Špiler, Zeman, Černý, Boháč, Malý, Krajčík - Setikovský, Kocman, Holub - Stránský, Šimán, Heřman - Benedikt, Kubalík, Holý - Plichta, Pitule, Jindra.

Petr Zeman 0 0 0 -1 4

Play-off juniorů mezi Plzní a Vítkovicemi začal lépe klub z Moravy, který dokázal vyhrát na ledě soupeře a dnešní výhra by mu zaručila postup do dalších bojů. Naopak Lasselsberger hrál s nožem na krku a dnešní neúspěch by pro ně znamenal konec sezony.

Utkání začalo svižně a již po 93 sekundách si Šedivý zkušeně počkal, až mu dojedou spoluhráči, vyslal na Halmošiho ránu, kterou gólman vyrazil pouze na hokejku Jana Káni, který bez problému dorazil - 1:0! Následovala řada vyloučených na obou stranách, ale brankovou příležitost si vypracovali domácí paradoxně v oslabení, kdy hostující obraně ujel Bursík, ale Halmoši jeho kličku vystihl. Plzeň si velkou šanci vypracovala až v závěru úvodní třetiny, ale Setikovský se sám před Vošvrdou neprosadil. Po dvaceti minutách tak odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Prostřední třetina začala snahou Lasselsbergeru o vyrovnání, ale až na jedovku Stránského nic nevymyslel. Naopak se dostal do dvojnásobného oslabení, které však Vítkovičtí nedokázali využít. A přišel trest. V polovině utkání si při přesilovce zpracoval před brankou puk Setikovský a vyrovnal, navíc o pár minut později našel Černý přesnou přihrávkou Jana Stránského, který našel skulinku v postavení domácího brankáře - 2:1! Rychlý spád událostí však pokračoval. Při výhodě dvou mužů v poli zamířil přesně po horní tyčku opět Káňa a hosté se z vedení radovali pouze 44 sekund- 2:2! Navíc za protesty hlavní sudí potrestal hráčskou lavici Plzně a Vítkovičtí tak pokračovali ve zvýhodněné přesilovce. Za další minutu se k odraženému puku dostal Radim Valchař a opět poslal domácí do vedení - 3:2! Plzeň tak i po druhé siréně byla o gól zpět.

Poslední třetina začali domácí opět rychlým gólem. Již po 49 vteřinách vystihl hostující rozehrávku Šedivý a jeho střelu si nešťastně srazil jeden z obránců do vlastní branky - 4:2! Domácí byli na koni a pátý gól mohl přidat Mikula, ale trestuhodně netrefil z pěti metrů odkrytou plzeňskou branku. Tlak Vítkovic ustal při vyloučení Vlášinka na 2+2 minuty za krvavé zranění protihráče. Lasselsbergeru se tato výhoda podařila využít dokonale. Do rozmezí jedné minuty opět vměstnali hráči v modrobílém dva zásahy. Nejprve se z mezikruží prosadil opět Setikovský a po chvilce se v závaru před Vošvrdou nejlépe zorientoval Martin Holý - 4:4! Hra se zklidnila a obě mužstva nechtěla chybovat. Brankovou šanci si tak vypracoval pouze domácí Maliník, který však nezamířil přesně.

V prodloužení se oba týmy soustředili především na obranu, a tak se diváci větší brankové příležitosti nedočkali a vše se tak mělo rozhodnout v nájezdech. Jediný,kdo se v nich prosadil byli hosté, jmenovitě Setikovský a Stránský, kteří tak srovnali stav série na 1:1. Vše tak rozhodne sobota.