VIT-PLZ 9:4 Přestřelku ovládli Ostravané, junioři končí v osmifinále

Rozhodující zápas osmifinálové série sehráli junioři v Ostravě. Po sérii přesilových her odskočili Vítkovičtí v první třetině na třígólový rozdíl. Plzeňáci se dotáhli na kontakt, stejně jako po dalším třígólovém náskoku domácích 5:2. Ovšem gól v oslabení deset minut před koncem na 6:4 domácí definitivně uklidnil. Závěr zápasu se rozhodčím vymkl z rukou, po mnoha potyčkách se dohrávalo ve třech na obou stranách. Plzeňští junioři ovšem po prohře 1:2 v sérii s Vítkovicem do čtvrtfinále nepostupují. Dva góly si připsal útočník Jakub Kocman.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

9:4
3:0, 2:3, 3:1

Branky a nahrávky: 9. Szturc (Sedmidubský), 12. Valchař (Palík), 15. Voráček (Mikula), 36. Mikula (Valchař, Falter), 38. Šedivý, 50. Káňa (Palík), 54. Sedmidubský (Szturc), 56. Valchař (Palík, Káňa), 57. Mikula - 23. Holý (Martinec), 30. Kocman, 39. Kocman, 47. Boháč. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:4, 9:4.

Petr Zeman 0 0 0 -1 2

Rozhodující utkání juniorského osmifinále mezi Vítkovicemi a Plzní začalo opatrně, ovšem jako první se osmělili hosté a mírným tlakem si první vynutili přesilovku. Jenže z té úvodní gól nepadl, toho se diváci dočkali až na konci 9. minuty, kdy se mezi kruhy zjevil s pukem Roman Szturc a nasměroval Vítkovické k výhře. V polovině 12. minuty si sudí Husička vyhlédl zároveň dva plzeňské hráče, které poslal na trestnou lavici. Kocman za sekání, Zeman za hákování. Domácí Radim Valchař zanedlouho vymetl pavučinku a bylo 2:0. Sotva se hosté nadechli, šli opět do tří po vyloučení Boháče. U tuto nabídku domácí přijali, Tomáš Voráček po několika neúspěšných dorážkách zvýšil na již 3:0. To již nevydržil brankář Halmoši a pustil do branky Ulče. Otřesení hosté se následně dostali do přesilové hry, ale z ní rezultovala pouze akce Maliníka, který v sólu mířil vysoko nad.

Hned od úvodu druhé části pokračoval festival vyloučení. Plzeňáci získali přesilovou výhodu 5 na 3, jež trvala 24 sekund. Tuto šanci neproměnili, ale snížení alespoň při klasické přesilovce přeci jen přišlo. Po několik dorážkách se dokázal prosadit Martin Holý a vykřesal jiskřičku. Sudí Husička v tempu gest směrem ke stropu haly nepolevoval, během 90 sekund se za katr poroučeli domácí Káňa, Falter, Voráček, za hosty Černý a Holý. Výsledkem byla další krátká výhodu 5 na 3 pro Plzeň, která ji však nevyužila. Nepřehlednost této pasáže nabrala ještě větších rozměrů. Na konci 27. minuty byl vyloučen plzeňský Kocman. Do sóla se dostal v oslabení Kubalík, ale neproměnil. A v zápětí se mohl přestat Kocman na trestné nudit, přisedl Jindra. Domácí svoji třetí výhodu 5 na 3 nevyužili a naopak vracející se Kocman využil přihrávku do sóla ke snížení – 3:2. Plzeňští se dostali do „laufu“, ovšem přibrzdilo je vyloučení Martince. Plzeňáci se i v oslabení opět málem prosadili při přečíslení 2 na 1, jenže platilo „nedáš, dostaneš“. Kocman s Holubem v koncovce selhali, naopak vítkovický kapitán Ondřej Mikula se v protiútoky trefil z otočky a opět dal domácím klid. Ten ještě za dvě minuty přiživil další Ondřej, a to Šedivý, který vrátil Vítkovickým třígólový náskok - 5:2. Hosté se nevzdali. Dvě minuty před koncem opět nechal Plzeň žít Jakub Kocman, který klidem v koncovce zařídil snížení 5:3.

Agilně vstoupili hosté do závěrečné části hry. Sudí Husička zopakoval moment z první třetiny, na trestnou se pakovali zároveň vítkovičtí Palík a Szturc. Jenže Plzeň po hříchu nedokázala tuto výhodu využít, byť její hokejisté pálili o sto šest. V polovině 45. minuty se na ledě objevilo příliš hráčů Vítkovic a následná výhoda rezultovala v kontaktní gól. O ten se postaral obránce Dominik Boháč – 5:4. Ve 49. minutě přišel rozhodující okamžik. Domácí forvard Sedmidubský vyhodil puk mimo kluziště a hosté šli do přesilovky. Jenže místo vyrovnání přišlo k.o. Nepřesná plzeňská přihrávka poslala do sóla Jana Káňu a ten Vítovice uklidnil – 6:4. V tu chvíli se do branky vrátil Halmoši a na led se definitivně vkradla nervozita. Jenže to domácím vůbec nevadilo a natěšeně kráčeli do čtvrtfinále, což potvrdili dalšími třemi góly. Sedmidubský, Valchař a Mikula navýšili na hrozivých 9:4. V závěru vyhroceného zápase se na ledě proháněli pouze tři borci do pole na obou stranách. Do čtvrtfinále postoupily po výhře 2:1 v celé sérii domácí Vítkovice.