VIT-PLZ 6:0 - Podesáté už to nevyšlo…

Plzeň - Vítkovice se po čtyř zápasové odmlce opět představily před vlastními fanoušky. Domácí uhráli jen tři body za vítězství v Třinci a tak si dnes chtěli spravit chuť v souboji s Plzní. V Ostravě letos dokázal vyhrát pouze Liberec, následně se radovala Sparta s Třincem. Plzeňští přijeli do ČEZ Arény s cílem prodloužit devítidílnou sérii bez prohry a dal se tak očekávat obrovský boj o tři body.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

6:0
2:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Jurečka (Burger), 11. Gulaši (R. Hubáček), 23. Ujčík (Heš), 47. Klímek (Ujčík), 52. Ujčík (Klímek), 56. Hruška. Rozhodčí: Minář - Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 10:13. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3241. Průběh utkání: 0:0, 6:0.

HC Vítkovice Ridera

Prusek - Gulaši, Jurečka, Trnka, Ovčačík, Heš, Kuboš, Mrázek, Suchý - P. Hubáček, Burger, R. Hubáček - Krenželok, Hruška, Káňa - Klímek, Šimíček, Ujčík - Köhler, Mikula, Tomášek.

Jarina - Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Martinec, Cartelli, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 0

Samotný zápas začal pěkně zostra. Již po dvanácti vteřinách hry byl vyloučen domácí Šimíček za hru vysokou holí. Plzeň však přesilovku nesehrála vůbec dobře. Naopak. Zanedlouho poté se vítkovický útočník předvedl v lepším světle. Pěknou přihrávkou našel osamoceného Klímka, který prudce vystřelil. Jarinovi, který opět v plzeňské brance nahradil Romana Málka, puk propadl mezi chrániči a kutálel se do branky. Ujčík se snažil dorazit, ale neuvěřitelným kiksem jej vyrazil mimo brankoviště. Za pět vteřin, ihned po buly, přistrčil na modrou touš Burger. Tam si již připravoval dělostřelecké náčiní Petr Jurečka a s pomocí teče hostujícího obránce otevřel skóre - 1:0! V polovině první dvacetiminutovky mohlo být vyrovnáno. Čakajík vyslal do sóla Šindela, ale s jeho střelou si poradil Pruskův levý beton. Nedáš - dostaneš. Za půl minuty využili, po šesti sekundách hry, domácí přesilovou hru. Gól byl velmi podobný tomu prvnímu. Puk přistrčil Hubáček na modrou a Michal Gulaši málem protrhl síť za Jarinou - 2:0! V závěru úvodního dějství se ještě ve velké příležitosti zjevil Dvořák. Osamocen před Pruskem vystřelil, ale gólman Vítkovic akrobatickým způsobem vyrazil. Následnou dorážku zblokovali obránci. Plzeň tak měla nakročeno k první porážce po devíti zápasech.

Hned v úvodu druhé třetiny se nechal vyloučit Cartelli a Vítkovice opět využili přesilovou hru. Tentokráte na vše potřebovali domácí hráči dvacet sekund. Od modré vypálil Heš a perfektní tečí navýšil náskok Moravanů Ujčík- 3:0! Plzeň hrála pod tlakem a poměr vyloučených v prvních deseti minutách prostřední části hovoří za vše – 1:5. V polovině utkání mohl dát Plzni alespoň šanci Petr Vampola. V oslabení na něj zapomněli domácí beci, ale Prusek jeho střelu mezi nohy vystihl. Kuriózní situace se odehrála ve 33. minutě. Domácí Kuboš neměl zapnutou helmu a za nedovoleno výstroj vyfasoval od hlavního sudího dvě minuty. Lasselsbergeru se ale dneska prostě nic nedařilo a domácí přečkali vše bez úhony. Třicet vteřin před druhou sirénou ještě nabídl Plzni početní výhodu Ovčačik, ale ta jí odmítla Ludvíkem, který se po čtyřech vteřinách nechal vyloučit za vysokou hůl...

Poslední dvacetiminutovka začal pro Plzeň smolně. Nejprve ujížděli na jediného obránce Divíšek s Čakajíkem, ale plzeňská kapitán špatně přihrával. Následně se Kracík zjevil sám před Pruskem, ten však dal vyniknout své lapačce. Hostující tlak však utnul Dvořák, který se nechal podruhé v zápase vyloučit. Plzeň se sice ubránila, ale osm vteřin po návratu hostujícího tvrďáka na led Vítkovice navýšily svůj náskok. Lukáš Klímek, kterému v první třetině sebral gól Ujčík, se tentokráte prosadil střelou z levého kruhu - 4:0! V polovině třetí části se nechali Čakajík s Matějovským vyloučit během jedné minuty a domácí si zahráli vylepšenou přesilovou hru. Lasselsberger sice ubránil převahu pěti proti třem, ale při hře na 4 na 4, když byli vyloučeni Gulaši s Vampovou, vrátil Klímek Ujčíkovi gólovou přihrávku. Vítkovický šikula si od mantinelu vyjel až před Jarinu a rychlou střelou ho pokořil - 5:0! Nemohoucnost houstujících hráčů dokazuje situace pár minut před třetí sirénou. Plzeň nejprve hrála přesilovou hru a po nedůslednosti hostující obrany se ke střele dostal Jurečka a zazvonil na tyčku. Západočeši poté dostali výhodu dvou hráčů v poli, ale nevyužili ji. Naopak. V převaze pěti proti čtyřem se po chybné rozehrávce dostal do úniku Radim Hruška. Nejprve naznačil střelu, aby pak objel vyjetého Jarinu a do prázdné zasunul - 6:0! Plzeň tak málem napodobila výsledek z minulé sezóny, kdy v Ostravě prohrála 1:7. Každopádně přišla o svou sérii neporazitelnosti a v úterý, proti Českým Budějovicím, má co napravovat…

Miroslav Fryčer (Vítkovice): "Od prvního střídání bylo jasné, že mužstvo opravdu chce. Dali jsme dva šťastné góly z přesilovek a to nám samozřejmě hodně nahrálo. Mužstvo pak hrálo v pohodě. Markantní rozdíl proti minulým zápasům byl ale v tom, že znovu nastoupili Kuboš a Gulaši. Zpevnili obranné řady, jejich jistota byla hodně znát."

František Černý (Plzeň): "My jsme dneska měli špatný den, počínaje gólmanem přes všechny ostatní hráče. Ukázalo se, že když nemáte trochu štěstí a nedáte úvodní gól, je to pak složité. Dvě branky v první třetiny rozhodly, my jsme si potom ještě vypracovali příležitosti, ale bohužel nám tam nic nepadlo. Všechno prostě dneska bylo špatně. Gólman Málek měl střevní problémy, proto nenastoupil. Při rozbruslení říkal, že to nejde, protože jsme tady měli i třetího gólmana, ani se nesvlékl do výstroje."