VIT-PLZ 5:4 - Divoký závěr obral Plzeň o body

Chybělo několik minut a Lasselsberger mohl slavit další tříbodové vítězství na ledě soupeře. Ve Vítkovicích vedli Plzeňští ještě v 57. minutě, ale během 28 vteřin se prosadil Kuboš s Burgrem a dokonale zaskočili svého soupeře, který již nedosáhl ani na bod. Plzeň tak počtvrté v sezóně přišla o všechny body.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

5:4
1:1, 2:1, 2:2

Branky a nahrávky: 7. Tomášek (R. Hruška), 28. Ujčík, 31. Ujčík (Šimíček), 58. Kuboš (Ujčík), 59. Burger (Hubáček) - 19. Laš (Benák), 22. Divíšek (Vlasák), 52. Vlasák, 57. Fabuš (Kracík). Rozhodčí: Homola - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 11:11, navíc Burger 10 minut - Cartelli 5 minut a do konce utkání, Čakajík 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3443. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4.

HC Vítkovice Ridera

Prusek (21. Pinc) - trnka, Kuboš, Gulaši, Jurečka, Heš, Ovčačík, Sedlák, Mikula - Krenželok, Šimíček, Ujčík - Hubáček, Burger, Weissmann - Prorok, Strapáč, Klimek - Köhler, Hruška, Tomášek.

Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, Jasečko, Dobrovolný, Dresler, Nikolov - Důras, Vampola, Laš - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Sýkora - Dvořák, Šindel, Kubalík.

Tomáš Vlasák 1 1 2 0 0

Dnešní zápas mezi Plzní a Vítkovicemi byl z těch, který je označován duelem o šest bodů. Domácí strádali na svého soupeře tři body, dal se tedy očekávat napínavý a krásný hokej.

A Vítkovičtí se do svého soupeře opravdu zakousli hned v úvodu. Ve druhé minutě si svým tlakem vynutili faul Matějovského. Následně Hubáček posílal z rohu hřiště puk před branku, kde číhal osamocený Weissmann, tomu ale puk utekl k Málkovi. Během prvních čtyř minut byli vyloučeni hned tři hostující hráči a domácí hráli i přesilovku dvojnásobnou, největší šanci Ovčačíka ale Málek schoval do lapačky. Jen co se však vrátil poslední hříšník na led, Vítkovice udeřily. Hruška vybojoval u mantinelu puk, poslal jej na Martina Tomáška, který stál nehlídán před Málkem a stačilo mu jen puk umístit- 1:0! V polovině úvodního dějství si zahráli přesilovku i Plzeňští, ale domácí soupeře k ničemu nepustili a naopak mohli sami navýšit vedení. Hostujícím obráncům ujela dvojice Burger - Hubáček a druhý jmenovaný mířil nad lapačku. Puk mu ale sjel a Málek si poradil. Když už se zdálo, že Lasselsberger ustojí domácí tlak a dovedou první třetinu v poklidu dokonce, posunul Benák na Marka Laše, který střelou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1! Plzeň ještě dostala výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale otočit zápas nedokázala.

V prostřední části se děly věci! Nejprve Martina Pruska nahradil v brance Vítkovic Pinc a po dvou minutách hry dokázali hosté otočit vývoj utkání. Tomáš Divíšek stál osamocen před brankou domácích a nadvakrát protlačil kotouč za gólmana - 1:2! Do poloviny utkání však bylo opět vyrovnáno. Viktor Ujčík obral o touš jednoho z beků a v samostatném nájezdu přechytračil Málka - 2:2! Ve 31. minutě byly na koni opět Vítkovice. Ve vlastním oslabení vystřelil Kuboš od modré čáry, Šimíček sklepnul puk na Viktora Ujčíka, který neměl problém zblízka doklepnout - 3:2! Domácí mohli přidat ještě jeden gól. Prorok jel sólo na Málka, položil si ho na led, ale nedokázal pak zvednout kotouč, který skončil v Málkově lapačce. Vše tak měla rozhodnout poslední pasáž hry.

Ta pro Plzeň nezačala šťastně. Ve 47. minutě Heš pálil od modré, Málek s potížemi kryl. Drze na něj však doráží Köhler, kterého pak za tuto troufalost srazil Cartelli na mantinel. A rozhodčí Homola to vyřešil takto. Bedřich Köhler dostal 2 minuty za sekání a 2 minuty za nafilmovaný pád a Mario Cartelli dostal 5 + do konce utkání za kopnutí do protihráče. Západočechy ani tento okamžik nezlomil. O pár minut později převzal Vlasák puk ve středním pásmu, prokličkoval se až před Pince, objel pak branku a zasunul. Ve stejném okamžiku ale obránci posunuli branku a sudí Homola se jel poradit se svým kolegou u videa. Branku uznal, největší hvězda Plzně se tak konečně brankově prosadila a utkání tak směřovalo do prodloužení - 3:3! Jenže v rozmezí pár vteřin mezi 57. a 59. minutou se opět děly věci. Nejprve Peter Fabuš využil prostoru, který se před ním otevřel, najel si před Pince a pod víko zavěsil - 3:4! Kdo ale čekal, že se Vítkovice položí, myslel špatně. Přesně za 59 vteřin poslal, dnes výborně hrající Ujčík, puk na modrou na Petra Kuboše, který bombou trefil přesně pod břevno - 4:4! Do konce utkání chybělo touto dobou necelých 150 sekund. Všichni už se zdáli být spokojeni s bodem, až na Jiřího Burgra. Ten za dalších 27 vteřinek otočil vývoj zápasu a poslal Lasselsberger do kolen. Vítkovický útočník byl sám před brankou, dostal přesnou přihrávku od Hubáčka a pohodlně zavěsil - 5:4! Plzeň se již na odpověď nezmohla a odjíždí tak na dalekou cestu bez jediného bodu. Již v úterý čeká hokejisty ze západu Čech těžký duel s Českými Budějovicemi, kterým mají co oplácet. V úvodu sezóny totiž Mountfield porazil Plzeň 3:1. Domácímu publiku se představí i nová posila z Liberce Lukáš Derner.