PLZ - LIT 6:1 - Plzeň začala přípravu vysokou výhrou!

P l z e ň - Dnešní duel Litvínova s Plzní byl pro oba celky prvním v letošní sezóně. Plzeň měla od začátku převahu a působila mnohem rozehraněji. Chemici dlouho odolávali, ale na začátku druhé třetiny Lasselsberger vsítil dvě branky a nakonec dokázal vyhrát pětigólovým rozdílem. Jediným střelcem hostů byl Jenáček. Naopak na druhé straně se dvakrát prosadil Ludvík.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:1
1:0, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 19. Ludvík (Vlasák, Divíšek), 21. Čakajík (Benák), 22. Benák (Kracík), 32. Ludvík (Divíšek), 36. Dobrovolný (Vlasák), 45. Kracík - 39. Jenáček (Kubát). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Jelínek Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 1400. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Málek (Jarina) - Čakajík, Dobrovolný, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Mazanec, Trojhovský - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Dvořák, Kracík, Matějovský - Fabuš, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš.

HC Verva Litvínov

Pošusta (Brzobohatý) - Kubát, Punčochář, Vobořil, Gýna, Poživil, Šlégr, Skuhrovec, Poživil - Bojer, Zíma, Maxa, Branda, Černý, Reichel, Bednařík, Jenáček, Rindoš, Kubinčák, Machulda.

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru naskočili do zápasu v kompletní sestavě, s pětkami složenými tak, jak je lodivodi Jiří Kučera a František Černý zkoušeli na trénincích. Litvínov naopak nechal odpočívat některé opory. Úvod první třetiny měli pevně v rukou domácí, kteří si také vypracovali první vážnou situaci. Jmenovitě Peter Fabuš, který své štěstí zkoušel ranou z první z mezikruží, ale nebyl přesný. Domácí i nadále svého soupeře přehrávali, těžili z větší rychlosti. Dlouho jediným bojeschopným protivníkem Plzně zůstávala jejich vlastní koncovka. Obraz hry nijak nezměnilo ani vyloučení Trojovského. Modrobílí příznivci se dočkali v devatenácté minutě, kdy po krásné souhře celé formace se lehkým posunutím kotouče prosadil David Ludvík. Svůj první bod v plzeňském dresu si připsala i největší útočná posila domácích Tomáš Vlasák.

Litvínovští se na začátku druhého dějství nestačili divit. Již v samotném úvodu je poslal sudí Rejthar do tří a Plzeň nabídnuté přesilové hry pět na tři bleskově využila. Martin Čakajík si nejprve rozhýbal gólmana Pošustu a pak pohodlně propálil clonící hráče. Puk se zastavil až v litvínovské svatyni. Aby toho na hosty nebylo málo, střelecky se prosadila další jistota zadních řad, Václav Benák napodobil kolegu a zvýšil již na tři nula. A mohlo být v plzeňské ČEZ Aréně ještě veseleji, aktivní třetí plzeňská lajna přečíslila soupeře, Fabuš však nadvakrát pokazil finální přihrávku. Jakub Šindel si vykoledoval dvouminutový trest a hosté se po dlouhé době dostali do útočného pásma, ale ne na dlouho. I ve vlastním oslabení hrozila Plzeň útočnými výpady. Krásnou akci Důrase nedokázal zakončit do prázdné branky Vampola. Domácí pak získali možnost zvýšit svůj náskok, když na trestnou lavici zamířil Poživil. V době, kdy si 12O vteřin odpykal, vylétly domácím ruce opět nad hlavu. Kotouč poskakující po brankové čáře pohodlně doklepl opět David Ludvík. A skóre narůstalo dál. V šestatřicáté minutě další z obléhání litvínovské branky přetnul prudkou střelou Jiří Dobrovolný, a rozdíl mezi oběma soupeři narostl na pět gólů. Po neproměněných stoprocentních šancí Plzně se na druhé straně nenápadnou střelou prosadil Martin Jenáček a snížil na 5:1.

První povedenou akci ve třetí třetině Plzeň opět proměnila v gól. Kličkujícího Kracíka nikdo z hostů nedokázal zadržet, jeho střela pak pohodlně doputovala za záda střídajícího Brzobohatého. O divácky zajímavou vsuvku se postarali v rohu bojující Kracík a Skuhrovec, kteří si za menší potyčku vysloužili 2+2 minuty. Po pěkné střele Šindela z mezikruží nastaly pro domácí perné chvilky. Krátce po sobě rozhodčí Rejthar poslal na trestnou lavici Nikolova s Trojovským a Litvínov si vyzkoušel i dlouhou vylepšenou přesilovou hru 5 na 3. Přesto jen jednou vážněji ohrozili v pohodě chytajícího Málka. Bránící trojici vyšachoval Maxa, ale na jistotu v plzeňské brance byl krátký. Zápas se dohrál v poklidném tempu, tolik charakteristickým pro přípravná utkání.

Jiří Kučera (trenér Plzně): Na klucích bylo vidět, že jsou do zápasů nažhavení, hráli dobře. A když přišly do týmu nové tváře, vytvořila se tu konkurence. Nikdo si nemůže dovolit něco vynechat, pořád se jede na sto procent. Již od prvních zápasů musíme dodržovat to, co si říkáme, aby to pak klapalo i v lize.