Plzeňáci si během dvou dní poradili s oběma "S"!

Plzeň - Dorost: HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň 3:4 pp. Lasselsberger dokázal po páteční výhře v duelu se Spartou vyzrát i nad druhým pražským týmem – Slavií.. Plzeňáci stále doháněli náskok soupeře, ale nakonec, po bezbrankové třetí dvacetiminutovce, rozhodl v prodloužení hostující Matějka. Západočeši si tak pohlídali první místo v tabulce a příští týden se můžete přijít na jejich utkání podívat i vy!

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

3:4p
2:1, 1:2, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 2. Michal Poletín (Doležal), 16. David Palaščák (Lukáš Žejdl), 25. Georg Mavrojanidis (Humpolíček) - 14. Marek Zavřel, 22. Radek Hájek (Hrbas), 39. Tomáš Pacanda (Straka), 61. Lukáš Matějka (Zavřel, Jonák). Vyloučení: 12:14. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Marek Zavřel 1 1 2 1 2

Zápas začal velmi brzkým vyloučením. Po deseti vteřinách hry si šel sednout na trestnou lavici domácí Poletín. V příští minutě byli vyloučeni další dva hráči. V první vážné šanci se ocitl Straka během přesilovky hostů, do cesty jeho střele se však stihl postavit Meravý. Gólový účet zápasu otevřel již v druhé minutě Michal Poletín. Během vlastního oslabení se ve spolupráci s Doležalem dostal z obranného pásma a sám propálil hostujícího brankáře Mazance. O další vyloučení nebylo v pokračování zápasu nouze. Za necelých dvanáct minut stihli rozdat rozhodčí dvacet trestných minut. Ve 13. minutě opláceli domácí hostům stejnou mincí. Velkou chybu domácí obrany potrestal, opět ve vlastním oslabení Marek Zavřel. Radost ze vstřeleného gólu pokazil hostům dvě minuty na to David Palaščák, asistenci si připsal Lukáš Žejdl. V závěru první třetiny se museli domácí bránit ve dvojitém oslabení, v němž tým podržel s pomocí své lapačky Michal Meravý. Hned po jejím konci se řítil do šance domácí Poletín ale k potřebnému zakončení mu chyběla rychlost.

Okamžitě na začátku druhé třetiny se po vyhraném vhazování do nadějné pozice propracoval Straka, nakonec se však dostalo jen k slušné střele od modré která nebyla pro domácího brankáře problém. Ve 27. vteřině druhé dvacetiminutovky se dopustil Jindřich Barák hry vysokou holí za kterou musel být vyloučen. Toho využil plzeňský Radek Hájek, sám projel ve vysoké rychlosti obranou domácích a sám také zakončil nad Meravýho beton. Bylo vyrovnáno. Zvrátit zápas znovu ve svůj prospěch se pokusil ten večer aktivní Poletín, na jeho golfáka od modré ale Mazanec stačil zareagovat. Ve 25. minutě se osvědčila domácí přesilovková formace. Georg Mavrojanidis dorazil Humpolíčkovo nahození za záda Mazance a poslal tím svůj tým opět do vedení. V následujících minutách se postupně pokoušeli změnit skóre Sedláček pěknou, ale neúspěšnou střelou mezi betony, Koubek, který nedokázal zpracovat před brankou přihrávku od Müllera a Cikánek, jemuž se povedla klička ve středním pásmu ale nedokázal zakončit. O poznání úspěšnější byl v pokusech o změnu skóre Tomáš Pacanda. Společně s Petrem Strakou, který zatáhl puk do útočného pásma a nahrál před branku již zmiňovanému Pacandovi. Tím opět vyrovnali průběh zápasu a zároveň vstřelili důležitý gól do šatny.

Závěrečná třetina začala mnohem volněji než ty předchozí. Za vyrovnaného stavu se ani jeden tým nemusel nutit do riskantního útoku. První šance se naskytla hostům v podobě přesilové hry, během ní se ale činila obrana domácích se skvěle chytajícím Meravým za zády. Skrze pět přesilovek se většinu třetiny udržovali bíločervení v útoku, ale nebylo to dost další gól, hra se proto po dvouminutové pauze přesunula do pětiminutového prodloužení.

V prodloužení stejně jako v celém zápase bylo vidět nezvykle mnoho vyloučení. V čase 60:37 byl vyloučen domácí Mavrojanidis za držení protihráče a hned na to v čase 60:50 Doležal. V tu chvíli bylo pro domácí zle. Měli hrát přes minutu a půl v prodloužení pět na tři v prodloužení, a to už jen málokdo doufal v úspěch domácích. O poslední šanci domácích se postaral Lukáš Žejdl, který se dostal s pukem až před soupeřovu branku a vystřelil. Smrtelnou ránu zasadil z protiútoku hostující Lukáš Matějka.