Kapitán Kocman v prodloužení rozhodl souboj s Třincem

Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 po prodl. Mladíky Plzně čekal v pátek ve druhé hale velký oříšek - silný tým Třince. Modrobílí však dokázali překonat i počáteční nepříznivý stav 0:2 a nakonec v prodloužení zvítězili 3:2. Vítěznou trefu zaznamenal jako správný kapitán Jakub Kocman, jenž využil přesilovou hru. Další branky domácích nastříleli Jan Stránský a Karel Novák.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:2p
1:2, 1:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 17. Stránský (Kocman), 39. K. Novák (Trojan), 61. Kocman (Stránský, Kořínek) - 8. Toman (Mičulka), 12. Toman (Kania, Samiec). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 8:13, navíc Zeliska (TRI) 5 + DKU. Využití: 2:1. Diváci: 80. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Francouz - Rutta, Kořínek, Martinec, Špiler, Hucl, Šustr, Pour - Jindra, Kocman, Šimán - Sýkora, Kovář, Stránský - Benedikt, Trojan, K. Novák - Vild, Roušal, Šimek.

HC Oceláři Třinec

Raszka - Marek, J. Toman, Kania, Špaček, J. Raszka, Kaďorek, Vojta, Rangl - Capcara, M. Toman, Tomis, Pánik, Potoček, Böhm, Martyčák, Ostřížek, Mičulka, Zeliska, Hampl, Samiec.

Martin Vild 0 0 0 0 0

V době, kdy se hokejisté Plzně a Vítkovic chystali v hlavní hale k extraligové premiéře, změřili si ve druhé hale síly juniorské týmy Lasselsbergeru Plzeň a Ocelářů Třinec. První šanci zápasu měli hosté, jmenovitě kapitán Samiec, který v přesilové hře nepřehodil Francouzův beton. Ve 4. minutě si vynutil Šimán faul na Martyčákovi a v samém závěru přesilovky to mohla být Plzeň, která se dostala do vedení. Po střele Stránského vznikl před brankou Raszky závar, ale třinečtí zadáci si nakonec poradili. Další přesilovka už ovšem se skóre zahýbala. Když seděl za katrem Hucl, našel Mičulka v ideální pozici před Francouzem Michala Tomana a hosté vedli. Při hře čtyř proti čtyřem pak po krásné akci celé řady Michal Toman přidal ve 12. minutě druhý gól. Plzeň se do zápasu vrátila při vyloučení Rangla, kdy Kocman vystřelil z mezikruží a Jan Stránský dorazil puk do sítě. V závěru třetiny mohl vyrovnat Trojan, ale nezasáhl skvělou Novákovu přihrávku.

Na začátku druhé třetiny potěšil fajnšmekrovu duši Kovář, který ač faulován, předvedl krásný nájezd. V jednu chvíli už byl na kolenou, ale dokázal se zvednout a rozezvučel levou tyč Raszkovy branky. Plzeň hrála ve druhé třetině obrovský počet přesilových her, mnohokrát dokonce pět na tři, jednou to bylo dokonce 3 minuty a padesát dva vteřin v kuse, když byl třinecký Zeliška vyloučen do konce utkání. Plzni však ani takto dlouhá přesilovka k vyrovnání nepomohla a zdálo se, že spíš vyvedla domácí z rovnováhy. Ve dvojnásobné přesilovce předvedl na modré hrubku Kořínek, ale Francouz Páníka báječně vychytal. Hostující trenér Kopřiva byl nepříčetný a hlasitě si na výkon sudího stěžoval. Plzni se nakonec podařilo ve druhé části vyrovnat. Při plném počtu hráčů na ledě vypálil z úhlu Karel Novák a třinecký obránce tečoval puk do sítě.

Třetí třetina byla hokejově nejslabší dlouho diváci čekali aspoň na náznak vyložené šance. Ten přišel v její polovině, kdy Kocman hledal před Raszkou obránce Špilera, který byl v gólové příležitosti faulován. V 56. minutě mohl rozhodnout Benedikt, ale Raszka předvedl báječný zákrok. V závěru dostala Plzeň možnost hrát přesilovku pět na tři, byť jen vteřinu. Početní výhoda (už jen pět na čtyři) pokračovala i v prodloužení a Lasselsberger ji dokázal využít. Po střele Kořínka ještě Stránský s dorážkou neuspěl, ale Jakub Kocman jako správný kapitán rozhodl o výhře svého týmu.

Radim Rulík (trenér Plzně): Opět se nám dnes povedlo otočit zápas. Už se nám to podařilo podruhé z posledních třech utkání a velmi si toho cením. Třinec vycházel ze zabezpečené obrany a dokázal vstřelit dvě branky. Klíčovým momentem zápasu bylo to, že jsme ještě do přestávky dokázali snížit na 1:2. Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale v téhle druhé hale nejsme zvyklí hrát. Je tu teplo, nekvalitní led a to nás hodně brzdilo v ofenzivní hře a při bruslení. Strašně si cením toho, že jsme bojovali a dokázali zápas vyhrát.

Břetislav Kopřiva (trenér Třince): Myslím, že jsme byli lepším mužstvem. Snad kromě druhé třetiny, kdy jsme hráli pořád ve třech. Rozhodčí nás neustále vylučoval a byl proti nám. Plzeň má velmi dobré hráče, dobře odstartovala soutěž, hodně se dnes domácí snažili, to jim nemohu upřít. Ovšem prohrát jsme si nezasloužili.