Junioři končí, na Třinec recept nenašli

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 2:4. Po modrobílém áčku končí jako druzí junioři, kteří ale došli o poznání dál. Stopku jim vystavili až obětavě hrající Slezané, kteří na hokejové snažení domácích odpovídali nasazením a vůlí. Modrobílí dokázali stáhnout dvougólové manko a ještě v šestapadesáté minutě se radovali z vyrovnání. Pak ale vstřelil sedmadevadesát vteřin před koncem vítěznou branku Samiec a bylo prakticky rozhodnuto.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

2:4
0:0, 0:2, 2:2

Branky a nahrávky: 48. Kovář (Stránský, Kubalík), 56. Stránský (Sýkora, Kovář) - 26. Zeliska (Potoček), 36. Pánik, 59. Samiec, 60. Pánik. Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 15:18. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 173. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

HC Škoda Plzeň

Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Kořínek- Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Pitule, Trojan, KOvář, Benedikt, Vild, Kubalík, Stránský, Lev, Šimán.

HC Oceláři Třinec

Raszka Ondřej - Toman Jakub, Kania, Špaček, Raszka Jiří, Kaďorek, Říman, Vojta - Capcara, Toman Michal, Palička, Pánik, Potoček, Martyčák, Ostřížek, Mičulka, Zeliska, Samiec.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Pavel Francouz 59 32 3 29 90,63 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benedikt 0 0 0 0 0
Jan Hucl 0 0 0 2 0
Petr Jindra 0 0 0 0 0
Jakub Kocman 0 0 0 -1 0
Jakub Kořínek 0 0 0 1 0
Jan Kovář 1 1 2 0 0
Tomáš Kubalík 0 1 1 0 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Lukáš Martinec 0 0 0 -2 0
Karel Novák 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
Jan Rutta 0 0 0 0 0
Jan Stránský 1 1 2 0 0
Miloš Sýkora 0 1 1 -1 0
Miroslav Šimán 0 0 0 0 0
Radek Špiler 0 0 0 0 0
Andrej Šustr 0 0 0 0 0
Martin Trojan 0 0 0 0 0
Martin Vild 0 0 0 0 0
Petr Zeman 0 0 0 0 0

komentář

Ve čtvrté minutě projel zleva jako nůž máslem plzeňskou obranou Potoček, Francouzovy betony secvakly včas a zkazily mu radost. Akce ale pokračovala a Zeliska měl dvakrát spoustu času před domácí brankou. Nicméně skóre se neměnilo ani tentokrát. Za minutu se propagační střelou představil Lev. V polovině první třetiny se do šance dostal Michal Toman, Francouz byl však pozorný. V čase 10:15 usedl Martinec na trestnou lavici vedle Stránského, a Třinec tak měl čtyřiceti sekund výhody o dva muže v poli. Největší Zelinkově šanci vystavila stopku Francouzova lapačka. V patnácté minutě si zleva najel Kovář, ale střílel jen do dobře postaveného Raszky. Stejný hráč to zkusil za šedesát vteřin nato, ani jeho kličkovaná však nenasla ovoce. Pak dobře pálil Potoček a plzeňský gólman se měl co ohánět, aby se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Veliký kolotoč roztočili hosté hned při nástupu do druhé dvacetiminutovky. Capcara, Mičulka, Raszka, ti všichni měli výborné příležitosti, aby jako první mohli zvednout ruce nad hlavu. Plzeň odpověděla útočným vypadem, když Martinec do gólovky posouval Stránského, Raszka byl ale na svém místě. A tak udeřili jako první hosté. Andrej Šustr se na trestné lavici ani moc neohřál, již po šesti vteřinách se totiž Zeliska trefil do odkryté části branky. Lasselsberger zkoušel rychle odpovědět a Huclovu střelu Raszka vytěsnil na tyčku. Ve jednatřicáté minutě zahrozil při Špilerově diskutabilním čtyřminutovém trestu Mičulka. Sudí Turčan celkově pojal druhou třetinu velmi přísně, dvířka si hráči podávali opravdu z ruky do ruky a z pěkné hokejové podívané zbyl jen ementál. Pět minut před druhou sirénou Stránský našel Kováře, jeho pokus Raszka kryl s nemalými problémy. Domácí si pak vytvořili drtivý tlak a Třinečtí si pomáhali nevybíravými fauly, které již Turčan trestal. Lasselsberger tak hrál několik přesilových her pěti proti třem, ale již v té první zaváhal Stránský, puku se nelítostně ujal Pánik a podruhé překonal Francouze perfektně proměněným nájezdem. Do prostřední části se ještě vešly střely Kubalíka a Martince, Raszka si obě s přehledem pohlídal.

Ve třiačtyřicáté minutě zasáhl Francouz bravurně proti Mičulkovi i následné dorážce z hole Tomana. Nebezpečně pak pálil Martinec, Raszka z jeho střely mnoho neviděl, ale instinktivně vyrazil. Poradil si i s Jindrovou dorážkou. Síť v hostující brance se již rozvlnila po ráně Jana Kováře. Další úspěch mohl přidat od modré Rutta, pak ujel Kovář a festival zahozených šancí zakončil Šustr, který prováhal ideální okamžik pro střelu. Již podle výčtu plzeňských jmen je jasné, že v téhle fázi jasně dominovali modrobílí, jimž se povedlo i vyrovnat. Jan Stránský zužitkoval rozházené pětice Ocelářů a trefil odkrytou branku. V devatenácté minutě přišel ale definitivní zlom utkání. Palička ujížděl na branku a Lukáš Martinec ho zastavil jen za cenu faulu. Ve vzniklé početní výhodě se prosadil Samiec a pak po odvolání plzeňského gólmana výsledek utkání, a vlastně i celé série, pečetil do prázdné branky Pánik.