Na východní frontě klid po osmi minutách

P L Z E Ň - Junioři: HC Slezan Opava - HC Lasselsberger Plzeň 1:7. Dlouhá cesta na půdu silného protivníka, perfektně zvládnutá úvodní třetina utkání a následných čtyřicet minut uvolněného hokeje. I tak by se dal charakterizovat sedmý duel plzeňských juniorů. Mladíci ze západu Čech tak figurují na nejvyšších příčkách dvaceti čtyř členné tabulky.

HC Slezan Opava - HC Škoda Plzeň

1:7
0:5, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 34. Chalupa (Herman) - 2. Trojan (Benedikt), 5. Kořínek (Trojan), 6. Stránský, 8. Hucl (Stránský), 15. Kovář (Stránský), 55. Benedikt (Špiler), 59. Jeřábek (Kovář). Vyloučení: 7:8, navíc Trojan 5+OK, Sýkora OK (oba PLZ). Využití: 1:2. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7.

HC Slezan Opava

Trenčan - Vitásek, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, Šafár, Musial, Čermák, Slanina, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Jeřábek, Pour, Rutta, Špiller - Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Šimek, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Stránský, Roušal, Šiman, Kořínek.

Martin Vild 0 0 0 0 0

Dnešní zápas mezi domácí Opavou a hostující Plzní měl být podle všeho vyrovnanou partií. Domácí Slezan dokonce figuroval v tabulce před svým soupeřem, ale utkání se mu vůbec nepovedlo a Lasselsberger se tak vyhoupl zase o něco výše.

Ještě než se diváci usadili na svá sedadla, domácí mladíci již prohrávali. Po chytré nahrávce Benedikta se prosadil hostující Martin Trojan – 0:1!. To byl však teprve začátek. Následně dostala Plzeň výhodu přesilové hry a střelec prvního gólu napálil puk na branku, kde číhal osamocený Jakub Kořínek, který ránu tečoval přesné mezi Trenčanovy betony - 0:2! V šesté minutě kapituloval Trenčín po třetí a přenechal své místo Pečírkovi. Z branky ho vyhnal Stránský, který po samostané akci a střelou z pravé strany zvýšil náskok svého týmu - 0:3! V sedmé minutě se poprvé v zápase do útoku dostali domácí, ale přestože na Francouze vyslali několik střel,žádná neznamenala velké nebezpečí. Lasselsberger kontroval čtvrtou brankou, ruku na srdce, trošku šťastnou. Jan Hucl nahodil puk na bránu a žbluňk - 0:4! V deváté minutě byl za tvrdý atak u mantinelu vyloučen na 5 minut plus do konce utkání hostující Trojan a protože již v té době seděl na trestné Pour, měla Opava minutovou výhodu dvojnásobné přesilovky. Jenže Slezanu ani výhoda dvou hráčů v poli nestačila a hráli v šesti. Toho si hlavní sudí všiml a dvě minuty pro domácí tým byly na světě. Ke konci trestu Trojana byl ještě vyloučen Kovář za hrubost a Plzeň se tak opět bránila ve třech. Jen co však oba tresty vypršely, Kovář se týmu omluvil. V patnácté minutě Pečírka jen ztlumil střelu Stránského a pro provinilce nebyl problém puk doklepnout do branky - 0:5! Dvacetiminutovka, která byla pro domácí pekelnou a pro hosty nebeskou, skončila.

Na začátku druhé části mohla Opava snížit, ale téměř minutu a půl trvající přesilovku pěti proti třem opět nevyužila. Branky v plzeňské síti se domácí dočkali až v polovině zápasu, kdy dokázali potrestat Sýkorův dvojitý trest. Po nahrávce Hermana zpoza brány, se ocitl před brankářem Petr Chalupa a zkorigoval - 1:5!I nadále se hrál zajímavý hokej, ale zbytek druhé třetiny už skórem nepohnul.

V úvodní minutě posledního dějství se nechal zbytečně vyloučit osobním trestem do konce utkání hostující Miloš Sýkora. V 50. minutě se po pěkném průniku do velké šance dostal domácí Tošenovjan, ale nepodařilo se mu dotlačit puk za brankovou čáru. To se povedlo o pár minut později Plzeňským, když nahrávku Špilera z levé strany usměrnil za záda Pečírky Jiří Benedikt – 1:6!. V předposlední minutě zápasu se ještě Kovář s Jeřábkem rozhodli, že 7:1 vypadá lépe a po jejich kombinaci se druhý jmenovaný zapsal na listinu střelců.