OPA-PLZ 3:2 - Slezané se ujímají v sérii vedení 1:0

Opava/Plzeň - Junioři: HC Slezan Opava-HC Lasselsberger Plzeň 3:2.
STAV SÉRIE - 1:0.
Osmifinálová série juniorské extraligy svedla proti sobě hráče Opavy a Plzně. Plzeňáci se sice dostali ve 27. minutě zásluhou Kocmana do vedení, domácí však duel otočili a snížení Sýkory ve dvojnásobné přesile čtyři minuty před koncem již na úspěch nestačilo. Slezané zvítězili 3:2 a v sérii vedou 1:0. Odveta se hraje ve čtvrtek na plzeňském ledě, o den později případný třetí zápas též v Plzni.

HC Slezan Opava - HC Škoda Plzeň

3:2
0:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Chalupa (Tošenovjan), 36. Šafár (Musiál), 54. Blaga (Mlýnek, Grofek) - 27. Kocman (Šimán), 56. Sýkora (Kovář, Rutta). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC Slezan Opava

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda T., Plánovský, Tichý - Tošenovjan, Herman, Gulda P., Šafár, Musiál, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler - Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Šimek, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Lev, Šimán, Kořínek.

Petr Zeman 0 0 0 0 2

Do zápasu vkročili lépe hosté z Plzně, kteří se snažili již od úvodních minut praktikovat aktivní hokej. První ránu na Trenčana vyslal hostující Šustr, ovšem opavská jednička stačila vyrazit. Zanedlouho ale přišla první přesilová hra domácích, při které se Slezan dostal několikrát na dostřel plzeňské brány. Nebezpečně pálil několikrát zadák Tichý. Hra se v půlce třetiny vyrovnala a začala spíše přetahovaná o kotouč ve středním pásmu. Další vzrušení nabídla až 12. minuta, když z blízky pálil na Francouze útočník Blaga. Následně si z protiútoku obešel pár soupeřových hráčů plzeňský Šimek, jeden z domácích beků mu ale stačil na poslední chvíli vypíchnout puk do rohu. Zhruba dvě minuty před koncem první části hry ujížděl sám na plzeňského gólmana Vitásek, ale střelu neumístil přesně.

Druhou třetinu zahajovali Opavští v početní převaze. V ní Tichý střílel od modré, Chalupa puk tečoval, ale Francouz reflexivně puk vyrazil mimo brankoviště. Nicméně Lasselsberger oslabení uhrál bez inkasovaného gólu a začal na soupeře opět více tlačit. Trenčan se pěkně zapotil zejména při skrumážích a následných dorážkách plzeňských útočníků. Převaha hostí vygradovala v polovině utkání, kdy poprvé otevřeli skóre zápasu. Střela Šimána se ještě neujala, ale následná dorážka Kocmana už znamenala gól. Opavu branka probrala a ve 33. minutě se trefil střelou přes obránce hostí kapitán Chalupa. O tři minuty později vystřelil Šafár a trefil skulinu mezi Francouzovými betony. Bylo to tedy 2:1 pro Slezan. V této chvíli byla Plzeň jako opařená a nedokázala už do konce druhé části nějak výrazněji ohrozit opavskou převahu a vedení. Hra měla ve druhé dvacetiminutovce stoupající úroveň, ke které přispěly určitě i branky.

Poslední třetina a zejména její počátek se nesl ve znamení častých vyloučení. Na deset minut za nesportovní chování byl nejprve potrestán opavský Tošenovjan a následně i hráč soupeře Kubalík. Na ledě nebylo v těchto momentech nic moc k vidění, domácí měli problémy vůbec rozjet nějakou akci a hosté jakoby se o to ani nepokoušeli. Přesto se v 54. minutě zrodila šance domácích v přesilové hře a Richard Blaga přidal třetí zásah. Dvě minuty nato Plzeň snížila, Sýkora se prosadil při dvojnásobné početní převaze. Hosté na konci odvolali brankáře, málem dokázali vyrovnat, když střelu od modré zastavilo břevno opavské svatyně. Lasselsberger se sice dožadoval uznání branky, která podle nich zapadla do brány, ovšem hlavní rozhodčí to viděl jinak. Opava tak vyhrála první utkání 3:2 a v sérii se ujala vedení.