Když patnáctý vyřadí druhého... (KONTUMOVÁNO)

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Slezan Opava 5:6 pp.
STAV SÉRIE - 0:2.
Obrovské překvapení juniorské extraligy se stalo skutečností. Patnáctý tým vyřadil druhý. Domácí dnes po celý zápas dotahovali náskok soupeře a přesto, že sahali nakonec po celkovém vítězství, potopila je smolná dorážka...

HC Škoda Plzeň - HC Slezan Opava

5:0p
0:2, 2.2, 3:1- 0:1

Branky a nahrávky: 22. Jindra (Novák), 24. Šimán (Kovář), 41. Kovář (Kubalík), 50. Sýkora (Kubalík), 57. Šimán (Kovář) - 10. Wolf (Blaga), 20. Wolf (Blaga, Plachký), 38. Musiál (Gulda, Kukla), 40. Plachký (Chalupa, Blaga), 53. Blaga (Wolf), 65. Mlýnek (Chalupa). Vyloučení: 9:8, navíc Gulda (OPA) 10 min. os. trest a Šimán (PLZ) 5 + do konce utkání. Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Využití: 1:2. Diváci: 43. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6. Stav série: 0:2.

HC Škoda Plzeň

Francouz (Rückl) - Martinec "A", Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler - Jindra, Novák, Kocman "C"- Sýkora, Pitule, Trojan - Kovář, Benedikt, Vild - Kubalík, Lev, Šimek - Šimán "A", Kořínek.

HC Slezan Opava

Trenčan (Kuchař) - Vitásek, Kukla, Plachký "A", Gulda T., Plánovský, Tichý - Tošenovjan, Herman, Gulda P. - Šafár, Musiál, Grofek - Wolf, Chalupa "C", Blaga - Mlýnek.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Utkání začalo ve vyrovnaném tempu a velkou příležitost si připravili až v polovině třetiny hosté. Když nejprve nedokázal usměrnit puk do poloodkryté branky Plzně Mlýnek, následně lapil Francouz pokus Tošenovjana z mezikruží. Pak v oslabení Rutta špatně vyhodil a Opava mohla hrát více než minutovou dvojnásobnou přesilovku. Jenže hned po pár vteřinách hry nejprve netrefil prázdnou branku Blaga, puk se dostal k najetému Wolfovi a ten nedal brankáři Lasselsberger nejmenší šanci - 0:1! Petr Wolf o sobě dával hodně vědět. V další přesilové hře byl sám před Francouzem, ale ten mu puk perfektně vypíchl hokejkou, následně domácí vyhodili a šli střídat, opavský útočník si posečkal na modré, ale přihrávka byla příliš prudká. Plzeňský brankář se vytáhl i proti Frokovi, který byl se spoluhráčem sám před brankou, ale plzeňský gólman pokryl všechny tři dorážky. Když už se zdálo, že se skóre před první sirénou nezmění, ujel všem Petr Wolf a tvrdou střelou do růžku nedal Francouzovi sebemenší šanci zasáhnout - 0:2! Plzeň tak musela na Opavu rychle něco vymyslet, protože byla na pokraji vyřazení…

Do prostřední části Plzeň vlétla, jakoby si hráči v kabině dali Red Bull. Po necelých dvou minutách snížil Petr Jindra, který se prosadil dorážkou po závaru před Trenčanem - 1:2! Za dalších jednaosmdesát vteřin bylo srovnáno, když střelu Kováře dorazil Šimán – 2:2! Do vedení se domácí celek mohl dost před polovinou zápasu, kdy ujížděl z pravé strany na Trenčana Lev. Útočník Lasselsebrgeru mířil dobře k protější tyči nad beton, ale střela se nevešla do branky o centimetry. Další gólovou měl Pitule, který si najel osamocen před hostujícího gólmana, ale byl příliš blízko a nedokázal přemisťujícího se brankáře přehodit. Plzni patřila druhá třetina a po dalším oblehání opavské branky se sám před Trenčínem neprosadil Jindra. Své štěstí zkoušel od modré dělovkou i Šimán, ale opavský brankář zasáhl vyrážečkou. V závěru třetiny však přišla pro domácí studená sprcha. Kotouč mířil na modrou na osamoceného a najetého Musiála, Francouz vyjel až na modrou, aby opavský útočník nemohl ani zpracovat přihrávku, jenže plán mu nevyšel a Musiál střílel do prázdné branky - 2:3! Doslova katastrofa přišla na Lasselsberger v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky, kdy hosté využili přesilovou hru zásluhou Plachkého – 2:4! Západočeši tak nebyli na pokraji vyřazení, ale doslova za ním...

Domácím se opět povedl vstup do třetiny, když se po 73 vteřinách prosadil Vild po nahrávce Kubalíka - 3:4! Pokračoval rychlý a otevřený hokej, z něhož se dá vypíchnout střela Chalupy, který pálil od modré, pouze však do vyrážečky Francouze. Plzeň naopak zamířila do černého v polovině poslední třetiny, kdy Trenčín propustil polostřelu-polonahození Miloše Sýkory – 4:4! Lasselsberger tak podruhé v zápase smazal dvoubrankový náskok soupeře. Domácí se z vyrovnání mohli radovat jen dvě minuty, protože poté nechali na Francouze ujíždět dva hráče soupeře a jeden z nich, Blaga, překonal domácího gólmana střelou na lapačku - 4:5! Domácí poté nevyužili půlminutovou dvojnásobnou početní převahu a do konce zápasu zbývalo pouhých pět minut. Toho si byl vědom i Miroslav Šimán, který v čase 56:34 krásnou ranou od modré nedal Trenčanovi šanci - 5:5! Krásný hokej tak mohl pokračovat i po šedesáti minutách.

Prodloužení začalo náporem domácích a hosté s zmohli jen vyhazování puku přes všechny čáry. Ten uťal až faul Kubalíka a přesilovka Opavy. Hráči Lasselsberger si však byli vědomi, že další obdržená branka by znamenala konec sezóny a soupeře pro jistotu ani nepustili ke střele. Hned jak byla Plzeň v pěti, musel Trenčín řešit zapeklitou situaci po tvrdé střele zemana a následné dorážce. Jenže z následného protiútoku se další dorážkou prosadil Mlýnek a poslal svůj tým do čtvrtfinále…

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (Plzeň): "Rozhodly výkony brankářů, protože hostující Trenčan předváděl neskutečné zákroky. Zároveň někteří hráči zůstali za očekáváním a z toho se musíme poučit do budoucna."

Karel Suchánek (Opava): „Jsem strašně rád, že se nám podařilo utkání zvládnout. Během zápasu jsme vedli 2:0 a 4:2, soupeř se přesto dokázal vrátit do hry. Prodloužení bylo již ruletou, my jsme v něm měli šance a nakonec vstřelili i vítěznou branku. Rozhodujícím faktorem bylo to, že jsme zvládli disciplínu. Soupeř hrál agresivně, ale my jsme se s tím dokázali vyrovnat. Hráli jsme celou sezónu o záchranu, výkon týmu šel ale nahoru a zápas od zápasu jsme rostli. Pokud bychom ale druhé střetnutí nezvládli, nepostoupili bychom. Nyní máme čas na odpočinek a abych pravdu řekl ani nevím, kdy hrajeme čtvrtfinále."