V přestřelce zvítězili dorostenci Plzně

Plzeň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HK MD Šumperk 7:4. Skóre zápasu se dlouho přelévalo ze strany na stranu. Nejprve vedli domácí 1:0 a 2:1, Šumperk ve druhé třetině otočil na 2:3. Poté se do vední dostali zpátky Plzeňáci, ale necelou minutu před koncem druhé třetiny bylo opět srovnáno na 4:4. O pouhých šest vteřin později sice Pacanda neproměnil trestné střílení, ale za další dvě vteřiny se hned po buly trefil Špaček. Na jeho gól už hosté odpovědět nedokázali a domácí v závěrečné části své vítězství dalšími dvěma góly pojistili.

HC Škoda Plzeň - Salith Šumperk

7:4
2:1, 3:3, 2:0

Branky a nahrávky: 7. Pacanda (Hájek), 12. Karpíšek (Pacanda), 31. Kvapil (Špaček), 35. Pacanda (Hájek), 40. Špaček (Culek), 49. Culek (Kvapil, Váchal), 60. Erben (Váchal) – 11. J. Tomiga (Navrátil), 27. S. Tomiga (J. Tomiga), 28. Holinka (J. Tomiga), 40. Drtil (Drábek). Rozhodčí: Šindler – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 10:10. Využití: 5:2. Střely na branku: 47:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 7:4.

Král – Kvapil, Špaček, Karpíšek, Polívka, Slavík – Pour, Pejchar, Mainer, Faschingbauer, Culek, Váchal, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek, Beran

Salith Šumperk

Hradil (od 41. Kloc) – Drábek, Fořt, Soos, Navrátil, Gewiese, Kašpar – Prokopec, Holinka, Vachutka, J. Tomiga, S. Tomiga, Drtil, Kovář, Šenk, Řehák

Martin Váchal 0 2 2 2 2

V nové sezoně zatím poměrně nevýrazní dorostenci Plzně přivítali na domácím ledě Šumperk. Ve druhé minutě mohli skóre zápasu otevřít Pour a Noga, kteří se oba dostali až před šumperského gólmana. První gól zápasu vstřelil až v 7. minutě v přesilovce Pacanda, který překonal Hradila střelou švihem od modré. 6:40 – 1:0. Také hosté dokázali využít hned první přesilovku. Střelu Navrátila vyrazil Král přímo na hůl Jakuba Tomigy, který už neměl problémy uklidit puk do odkryté branky. 10:52 – 1:1. Domácím vrátil vedení Karpíšek, který pohotově dorazil střelu Mainera. 11:42 – 2:1. Vedení Plzně mohl zvýšit Pacanda, který se v oslabení dostal do brejku, ale jeho střela skončila pouze na betonu Hradila.

Druhou třetinu začali domácí chybou za vlastní brankou. Mrázek riskantní kličkou ohrozil vlastního gólmana a jeho minelu málem potrestal Drtil. Plzeň začala kupit chyby a hlavně fauly a technické přestupky. Hostům se tak naskytly dokonce dvě dvojnásobné přesilovky, Plzeňští ale dokázali obě ubránit. Šumperským se nakonec podařilo vyrovnat při plném počtu hráčů. Polívka podcenil obranu, nechal se přebruslit a obrat o puk Stanislavem Tomigou, který zblízka bekhendem překonal Krále. 26:08 – 2:2. O minutu později se hosté radovali znovu zásluhou střely Holinky, který otočil vývoj utkání. 27:24 – 2:3. Domácím nabídl šanci k vyrovnání svým vyloučením Navrátil. Kvapil nabídkou nepohrdl a nekompromisní střelou od modré srovnal v čase 30:59 na 3:3. Hosté se mohli vrátit zpět do vedení, když při rozehrávce zaváhal Král. Plzeňský gólman ale svoji chybu vzápětí napravil a nedovolil Prokopcovi skórovat. Domácí kontrovali akcí Hájka, kterou zakončil úspěšnou dorážkou Pacanda. 34:54 – 4:3. Západočeši mohli své vedení zvýšit dokonce v oslabení. Erben ale pouze orazítkoval břevno. A tak se opět prosadili hosté, střelu od modré tečoval rukou za Krále Drtil. 39:40 – 4:4. Hosté se již viděli v kabině za vyrovnaného stavu, ale rozhodčí Šindler v čase 39:46 za faul na unikajícího plzeňského útočníka nařídil poměrně přísně trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Pacanda, který v koncovce přestřelil. Ale ani tím událostmi nabitá 40. minuta nekončila. Po následném buly se do puku opřel Špaček a převážil zápas opět na stranu Plzně. 39:48 – 5:4.

Do poslední třetiny nastoupil v brance Šumperku Kloc, který se již předtím postavil proti Pacandovi při trestném střílení. Krásnou přihrávkou našel ve 43. minutě Erben Pacandu, který trefil břevno Klocovy branky. Další pěknou akci předvedl Pacanda ve 47. minutě. Od mantinelu se protlačil až před šumperskou branku, ztroskotal ale na Klocovi. Klid přinesla domácím až trefa Culka od modré při přesilovce. 48:32 – 6:4. Další branku mohl přidat Mainer, který dorážkou orazítkoval tyč šumperské branky. Zpátky do zápasu mohl dostat hosty Jakub Tomiga, který využil zaváhání Pacandy na útočné modré. Jeho samostatný nájezd ale zastavil důležitým zákrokem Král. Poté se domácí opět usadili díky přesilovce v útočném pásmu. Dvakrát střílel Váchal, ale trefil pouze břevno a Klocovu vyrážečku. Definitivní tečku za zápasem udělal Erben, který obral na modré šumperské o puk a akci zakončil střelou nad lapačku. 59:08 – 7:4. Domácí porazili zaslouženě Šumperk hlavně díky padesátiprocentní úspěšnosti využití přesilovek.

Zápas zhodnotil trenér domácích Miroslav Přerost: "Bylo to hodně těžké utkání. Soupeř přijel bránit a vůbec nehrál špatně do protiútoků. My máme teď trochu herní krizi, trápím se a nedaří se nám. Hráči jsou nervozní a neproměňujeme šance." Asi klíčovým momentem utkání byla poslední minuta druhé třetiny. Nejprve přišel sporný gól rukou, následně neproměněné trestné střílení a gól rovnou po buly. "Rozhodčí mi vysvětlil, že se puk odrazil od rukou útočníka neúmyslně, já jsem proti tomu ani nijak neprotestoval. Důležité bylo, že jsme se zase dostali rychle zpátky do vedení. Naší největší předností dnes byly přesilovky, které se nám dařily," uzavřel své hodnocení trenér dorostenců.