Dorostenci dál doma vítězí

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Mora Olomouc 3:0. Modrobílí dorostenci se doma po dvě třetiny s houževnatým moravským soupeřem trápili, dlouho to vypadalo, že defenzivně laděný tým Moravanů se bude do poslední chvilky prát o body. Rázný konec všem nadějím jim ale přinesl úvod třetí třetiny, ve kterém domácí udeřili hned třikrát a díky tomu dál hájí domácí neporazitelnost.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

3:0
0:0, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: .41. Pacanda (Erben, Hájek), 43. Mrázek (Pacanda, Hájek), 44. Culek (Kvapil) Vyloučení: 8:9 + Kreisel (OLO) 10 min osobní trest. Bez využití. Diváci: 20. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 3:0.

Král – Kvapil Tomáš, Špaček, Karpíšek, Mrázek, Polívka, Slavík – Pitel, Pejchar, Mainer, Faschingbauer, Culek, Váchal, Erben, Noga, Pacanda, Hájek, Beran.

HC Olomouc

Motáň – Kreisel, Škůrek, Jergl, Hlídek, Dufka, Kvapil Martin – Kebza, Kunce, Konečný, Husák, Zitka, Zona, Koutský, Boček, Koryčanský, Lehečka, Machala.

Martin Váchal 0 0 0 1 2

Další domácí utkání úřadujících mistrů republiky začalo v ospalém tempu. V první akci zápasu se až v páté minutě objevil domácí Radek Hájek, který se dostal k dorážce vlastní střely. Do další příležitosti se probojovalo duo Faschingbauer, Pitel, ale ani tentokrát Motáň nezmatkoval. Na druhé straně bylo rušno až v polovině třetiny, kdy se domácím nepovedla rozehrávka a Machala s Konečným se zčista jasna zjevili v brejkové situaci dva na jednoho, avšak ani tento útok rozhodně nepatřil do kategorie povedených. Nepřesné rozehrávky, špatně se hrané přesilovkové signály a pozorní brankáři – tak to vypadalo po drtivou část úvodní dvacetiminutovky na plzeňském stadionu. Trenér domácích a po něm i hostující lodivod se jen marně rozčilovali. Nejzajímavější situace pak přišla na sklonku samotné třetiny, kdy domácí Král odvážným výletem z brankoviště zabránil dalšímu brejku Olomouce, ale jeho obránci jakoby z pomaleného filmu se dlouho rozmýšleli, než puk odehráli do bezpečí.

Do druhé části vstoupili domácí s výhodou o jednoho muže v poli, olomoucká střídačka nestihla včas nástup na třetinu a hlavní sudí jim za to nadělil dvě minuty. V nich se ale modrobílí dostali jen ke třem nahozením, které měl na svědomí kapitán Pacanda. Lasselsberger ani zdaleka nepůsobil kompaktním dojmem, v další přesilové hře mu opět dva soupeři ujeli a pádili na jediného bránícího Plzeňana. Zona s Lehečkou však situaci neřešili dobře a výsledkem byla jen rána mimo. Po polovině utkání nahazoval domácí Špaček od modré a Váchal zkoušel otevřít skóre utkání chytrou dorážkou, opět ale neúspěšně. Hned po něm ztroskotal na v pohodě chytajícím Motáňovi i Faschingbauer. Další příležitosti opět patřily domácím. Při dalším olomouckém trestu si Mrázek sjel až před branku, na jeho střele si však smlsl olomoucký gólman. V těchto okamžicích již na ledě jasně dominovala Plzeň. Tři minuty před sirénou našel Pacanda z levého kruhu najíždějícího Erbena, toho opět vychytal neuvěřitelný Motáň. Na druhé straně bylo ale také krušno, Zona při přesilové hře zblízka trefil tyčku. Smolnou chvilku si pak vybral Tomáš Pacanda, když v dobré příležitosti ani on nezlomil olomoucké zaklínadlo. A když se neuchytil ani Mainerův improvizovaný samostatný nájezd, šlo se do kabin opět za nerozhodného stavu.

Zato nástup do poslední části byl ze strany modrobílých velice impozantní. Nejprve se po jednačtyřiceti sekundách prosadil dorážkou tváří v tvář gólmanovi Tomáš Pacanda. V čase 42:27 již bylo v Plzni ještě veseleji. Nahozením, z části střelou od modré se do střeleckých statistik zapsal i Petr Mrázek. A v půlce pětačtyřicáté minuty bylo dílo dokonáno. Jakub Culek nedal po přihrávce Tomáše Kvapila potřetí Motáňovi sebemenší šanci. A rázem se bylo na co koukat, domácím narostla křídla a rozehrávky i přihrávky začínaly vypadat tak, jak měly. Pak najednou se ale roztrhl pytel s vyloučeními a hezký pohled byl náhle rozkouskován pronikavými hvizdy hlavního rozhodčího. V jedné z přesilových her dorážel Erben střelu Radka Hájka a Motáň se měl co ohánět, aby zabránil čtvrtému neštěstí. Zkazit Královi čisté skóre se pak vydala dvojice olomouckých útočníků Lehečka s Kuncem, ale domácí obránce Mrázek srazil finální přihrávku do bezpečí mimo branku. Poslední šanci utkání pak neproměnil Stanislav Erben, ale to ho určitě mrzet nikterak nemohlo. Lasselsberger si drží domácí neporazitelnost a po zásluze si připsal další tři body do tabulky.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): Soupeř hrál dobře defenzivně, hlavně jejich brankář podal výborný výkon, kterého jsme nemohli překonat prakticky dvě třetiny. Kluky jsme o druhé přestávce nabádali k trpělivosti, spoléhali jsme na to, že když budeme překvapivě střílet, padne to tam. A to se potvrdilo. Zatím nejsme bohužel spokojeni se hrou mladšího ročníku 93, kteří zatím výrazně pokulhávají za dvaadevadesátkami. Nemůžeme spoléhat jen na to, že tihle kluci budou hrát a ostatní se jen povezou. Tohle už v dorosteneckém hokeji nejde. Doufejme, že na sobě budou pracovat a že se budou zlepšovat.