Dorost s Olomoucí opět s čistým kontem!

Plzeň - Dorost: HC Olomouc - HC Lasselsberger Plzeň 0:6. Šest bodů nasbírali ve dvou zápasech na ledech soupeřů plzeňští mladíci. S Olomoucí navíc podruhé v sezóně dokázali udržet čisté konto, v útoku se blýskl hattrickem Vizinger.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

0:6
0:2, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Pašek (Noga), 17. Vizinger (Hrbas, Culek), 21. Hájek (Mrázek), 33. Culek (Vizinger, Hrbas), 53. Vizinger (Mainer), 58. Vizinger (Culek, Mainer). Rozhodčí: Mech – Dřínovský, Kříž. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 50.

HC Olomouc

Lukáš – škůrek, Němec, Jergl, Dufka, Kvapil, Schejbal - Kostelník, Kebza, Novotný, Konečný, Piačka, Husák, Zitka, Zona, Králík, Boček, Koryčanský, Lehečka, Machala.

Král – Varačka, Kvapil, Špaček, Karpíšk, Hrbas, Blumentrit, Pašek, Pour, Mainer, Faschingbauer, Culek, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger

Petr Vizinger 3 1 4 3 0

Po třech porážkách v řadě nyní přišla o víkendu hned dvě vítězství. Po včerejší výhře v Šumperku dnes dokázali plzeňští dorostenci uspět i na ledě Olomouce, kterou v minulém ročníku vyřadili v play-off v osmifinále. Již v úvodu naznačil sílu Lasselsbergeru Pašek, který se prosadil hned ve druhé minutě zápasu. V závěru úvodního dějství pak přidal uklidňující branku Vizinger - 0:2! Když pak ihned po přestávce přidal další zářez Hájek, bylo prakticky rozhodnuto. Zápas nakonec skončil přesvědčivou výhru modrobílých 6:0, hattrickem se blýskl Vizinger. V letošní sezóně tak Plzeň od Olomouce neobdržela ani jednu branku!

Již od úvodních minut byl znát velký rozdíl mezi oběma týmy. Hosté z Plzně chtěli navázat na včerejší vítězství ze Šumperka ziskem dalších tří bodů a svůj plán začali plnit hned, co rozhodčí Mech vhodil úvodní buly. Ve 2. minutě si z levé strany najížděl Noga, jenž předložil puk volnému Martinu Paškovi a ten zasunul kotouč do olomoucké klece – 0:1. I v dalších minutách hýřili hosté aktivitou. Vše dokazuje i fakt, že Mora se ke své první střele dostala až v osmé minutě. V 17. minutě měla Plzeň výhodu dvou mužů v poli. V přesilovce 5 na 3 sice branka nepadla, ale v následující výhodě se již hosté mohli radovat. Culek s Hrbasem si několikrát vyměnili puk, který nahráli nikým neobsazenému Petru Vizingerovi a ten zvýšil – 0:2.

Do druhé části vstoupil Lasselsberger opět gólově. Již ve 12 sekundě prostřelil Lukáše Radek Hájek – 0:3. O pár minut později ujížděl sám na olomouckého gólmana Culek. Ale jeho šanci zmařil včasným výjezdem z brankoviště Lukáš. Ve 33. minutě se do přečíslení dostali Vizinger s Jakubem Culkem. Poslední jmenovaný pohotovou ranou zvýšil na 0:4. Největší a taky jedinou šanci v utkání zaznamenali Olomoučtí na konci druhé periody, ale Karel Kebza zazdil úplně prázdnou branku hostů a ze tří metrů přestřelil.

Třetí třetinu obě mužstva spíše už jen dohrávala. Náznaky šancí končívali většinou na modré čáře zastavením čárového nebo nepřesnou koncovkou. Hráči Mory byli proti dobře pracující obraně Plzně bezmocní. V 53. minutě obrana Hanáků chybovala a Petr Vizinger trestal – 0:5. V zápase nebylo téměř již o nic bojovat. O tom, kam poputují všechny body, bylo již rozhodnuto. V předposlední minutě ještě dokázal po spolupráci s Mainerem a Culkem přidat svůj třetí gól v utkání Petr Vizinger a stanovit tak konečný stav utkání na 0:6.