Dorost v Brně prohrál 2:4

B r n o - Ačkoliv se mladí hráči Plzně dostali v Brně do vedení, ještě v první třetině dostali tři téměř identické góly, což v postatě rozhodlo o tom, že všechny extraligové body zůstanou v Brně. Za Pzeň ještě stihl v polovině utkání snížit na rozdíl jedné branky Faschingbauer, ale Kometa si svoje vedení pohlídala, a hosty k ničemu vážnějšímu nepustila.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

4:2
3:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Maša (Ondrášek, Prokeš) , 17. Zavadil (Krytinář, Novák), 20. Novák (Maša, Crhák), 46. Zavadil (Novák) - 15. Pacanda (Houfek, Blumentrit), 31. Faschingbauer (Špaček). Rozhodčí: Skoupý – Klein, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Kometa Brno

Galanský - Beránek, Bilčík, Crhák, Dujsík, Hradil, Koukal, Krejčiřík, Krytinář, Křen, Lesonický, Maša, Nedvěd, Novák, Ondrášek, Pospíšil, Prokeš, Zavadil, Dittrich

Šproch - Špaček, Houfek, Mainer, Blumentrit, Karpíšek, Mrázek, Černý, Pacanda, Faschingbauer, Noga, Hájek, Erben, Pour, Pitel, Pejchar, Kvapil, Polívka

Martin Váchal 0 0 0 -1 0

V sobotním zápase se utkalo domácí dorostenecké mužstvo Komety s papírovým favoritem z Plzně. Plzeň chtěla navázat na předchozí tři úspěchy a prodloužit vítěznou sérii na čtyři zápasy, zatímco domáci chtěli odčinit včerejši prohru z poslední minuty.

Obě mužstva nastoupila ve vysokém tempu, ale žádné větší šance nevznikaly. Teprve na začátku páté minuty jsme viděli první velkou šanci. To se útočníci hostí dostali až před bránu domácích, když střelu od modré Galanský vyrazil před sebe a z chumlu těl před ním přišly dvě dorážky. Naštěstí pro Brno nebyly úspěšné, a tudíž se skóre neměnilo. To Lasselsberger navnadilo a začali více útočit. Jejich snahu však překazil faul Jakuba Houfka, který šel na trestnou lavici za podražení. Díky dobré obraně Plzně neměl však Šproch mnoho práce. Hned po skončení vlastního oslabení zahájili hosté protiútok. Brnu se podařilo získat puk, a když se domácí začali tlačit do útoku, vynutili si faul. Petr Mainer dostal dvě minuty za napadení a hosté mohli již podruhé zkusit štěstí v pěti proti čtyřem. Přesilovka ovšem trvala pouhých 25 sekund, než rozhodčí odpískal další faul. Tentokrát dostal menší trest domácí Ivo Crhák za nebezpečnou hru vysokou holí. Hra ve čtyřech byla opatrná na obou stranách a hosté čekali na svoji příležitost v první početní výhodě. Ovšem 25 sekund bylo příliš málo času na výraznější ohrožení domácí brány a tak zápas pokračoval v pěti na obou stranách. V čase 13:55 ovšem přišel další trest pro domácí, když Vlastimil Bílek hákoval pronikajícího útočníka Plzně. Hosté okamžitě zavřeli domácí v jejich pásmu a po 22 vteřinách se ujali vedení 0:1 zásluhou Tomáše Pacandy. Kometa ovšem nesložila zbraně a do útoku zavelela trojice Prokeš, Ondrášek a Maša. Krásnou kombinací na útočné modré poslal Ondrášek Mašu do samostatného nájezdu, který Libor Maša bezchybně proměnil krásnou střelou do pravého růžku Šprochovi brány. V čase 15:59 tedy bylo vyrovnáno a začínalo se znovu. Ovšem hned po vhazování nastal zmatek v hostující obraně a domácí toho využili. Jakub Novák rozehrál akci na Víta Krytináře, který našel na modré Josefa Zavadila a ten zopakoval akci Maši a strhl vedení Komety na svoji stranu v čase 16:23. Plzeň chtěla ještě do konce třetiny vyrovnat a tlačila se do útoku. V 19. minutě bylo blízko vyrovnání, když jeden z plzeňských střílel z rohu a puk se od Galanského odrazil před bránu, kde už po něm sahal další z hostí. Ovšem domácí obrana byla pozorná a puk vypíchla do bezpečí. Plzeň tlačila a bylo vidět, že dnešní utkání chce vyhrát. Ovšem staré dobré přísloví nedáš – dostaneš, se stalo skutečností a v čase 19:48 zvýšil již na 3:1 Jakub Novák, když se ocitl sám před Šprochem. Po vzoru Maši i Zavadila namířil nad brankářovu lapačku a rozvlnil síť.

Druhá třetina patřila hostům. Už ve 22. minutě jeli dva hráči Plzně sami na Galanského, ale vracející se obránce vypíchl kotouč během přihrávky, takže útočící hráč nemohl zakončit do odkryté klece. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující Tomáš Kvapil za podražení a tak si mohli domácí aspoň na chvíli odpočinout od neustálého tlaku hostí. Přesilová hra se domácím příliš nepovedla a za nebezpečnou šlo považovat pouze jednu střelu od modré čáry. Další vyloučení přišlo v čase 27:44, když Vít Krytinář zahákoval pronikajícího útočníka hostí a obdržel za to dvě minuty. Plzeňská přesilovka byla bezzubá, ovšem hned po jejím skončení, když už to vypadalo na protiútok Komety, se hosté opět dostali ke kotouči a nekompromisní střelou od modré čáry snížil na rozdíl jediného gólu Jakub Faschingbauer. Ve 34., 36. a 39. minutě následovali další přesilovky hostí. Paradoxně více z nich měli domácí, kteří nejednou jeli sami na Šprocha. Nedokázali tyto šance využít a tak se Plzeň opět natlačila do pásma Komety. Tam vzniklo několik nadějných střel a ještě nadějnějších dorážek. Ovšem Galanský byl připraven a i trocha toho štěstíčka přispěla k tomu, že ve druhé třetině se již skóre neměnilo.

Začátek třetiny patřil opět hostům, kteří již po půl minutě měli na kontě dvě střely. Jejich snaha byla přerušena až ve 43. minutě když Tomáš Blumentrit dostal menší trest za krosček. Této přesilovky se domácí zhostili naplno a hostující obrana měla plné ruce práce. Hned po skončení přesilovky se Plzeň pokusila o protiútok, ale střela Polívky skončila pouze v náruči Galanského. O minutu a půl později se ovšem na druhé straně vynořilo přečíslení 2 na 1 a po krásné přesné nahrávce Jakuba Nováka neměl Josef Zavadil žádný problém zakončit nad beton hostujícího brankáře. Tudíž v čase 45:47 musel Šproch lovit kotouč ze své sítě již počtvrté. O minutu později přišlo další vyloučení. Plzeňský Tomáš Kvapil dostal dvě minuty za nedovolené bránění a poslal svůj tým do čtyř. Kometa se usadila v útočném pásmu a dokonce si vynutila další faul. V čase 47:29 byl vyloučen Michal Pour, když podrazil útočícího hráče v rohu. Kometa zamknula hosty v jejich třetině, ale díky rychlému přístupu obrany si nevytvořila žádné větší šance. Plzeň přežila obě přesilovky bez úhony a mohla se pokusit ovlivnit výsledek ve svůj prospěch. Hra se ovšem přelévala ze strany na stranu a díky dobré obraně obou mužstev jsme neviděli mnoho šancí. V 55. minutě Brno zatlačilo Plzeň až do obranného pásma a tam držela takticky puk. Plzeň se ovšem dlouho nedala a zaútočila na druhé straně. Hosté vyvinuli značný tlak a nutili Kometu vyhazovat na zakázaná uvolnění. Ovšem domácí úspěšně ubránili výsledek až do konce a doma tedy zaslouženě zůstávají tři body.

Milan Vlk (HC Kometa Group): Poprvé jsme letos v zápase vstřelili víc jak dvě branky a to se asi podepsalo na tom, že se kluci nastartovali a konečně dotáhli doma zápas do vítězného konce. První tři góly se klukům opravdu povedly, za což je musím pochválit. Po pátečním zápase, kdy jsme dostali rozhodující gól 10 sekund před koncem to bylo takové zadostiučinění.

Vyjádření trenéra Plzně se bohužel nepodařilo sehnat.