Dorost si spravil chuť na Kometě

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Kometa Brno 4:2. Po pátečním nepovedeném utkání na vlastním ledě proti Jihlavě si svěřenci Přerosta a Fürbachera napravili pověst. Zodpovědnějším výkonem přehráli brněnskou Kometu 4:2. Lví podíl má na třech bodech jako správný kapitán Tomáš Pacanda, který do hostující sítě zacílil přesně třikrát.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

4:2
1:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 6. Pacanda, 33. Pacanda (Hájek), 56. Hájek (Erben, Špaček), 58. Pacanda (Hájek, Hrbas) - 26. Nedvěd (Maša),60. Süsser (Nedvěd, Maša). Rozhodčí: Šinder - Brejcha,Suchánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:2. Diváci: 50. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Makarovič - Varačka, Kvapil, Mrázek, Špaček, Karpíšek, Hrbas - Mainer, Faschingbauer, Erben, Noga, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger.

HC Kometa Brno

Vrba - Nedvěd, Bilčík, Koukal, Krejčiřík, Dittrich, Krunka - Pospíšil, Dujsík, Krytiniář, Ondrášek, Novotný, Lesonický, Süsser, Prokeš, Máša, Touška, Crhák, Maša, Zavadil.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Ve třetí minutě střílel hned buly vyzkoušel Vrbu Noga, ale hostující gólman byl připraven. O tři minuty nato měli Plzeňští téměř půlminutovou početní výhodu pěti proti třem, ale vlastní chybou se vystrnadili z pásma. Ale přesto se domácí radovali jako první, když v osmé minutě využil práce celé pětky Tomáš Pacanda. Po polovině dějství se role na trestných prohodily a Brno se konečně dostalo do hry, když zle svíralo bránící modrobílou trojici. V této vylepšené přesilovce ostře pálil Koukal. To však bylo z hostující strany vše, na druhé straně naopak mohl zvýšit Špaček.

Obránce Michal Špaček načal i druhou třetinu, když se samostatnou akcí dostal až před Vrbu. Hlavu pak také hostům zamotala první lajna domácích a ti jen nevěřícně koukali, co všechno Plzeňanům vyjde. Přesto Brněnští vyrovnali, když dobrou přesilovkovou kombinaci dotáhl do konce Ondřej Nedvěd. Kometa se ze svých faulů nepoučila, a tak získali modrobílí čtyřiaosmdesát vteřin přesilovky pěti proti třem. Ale nic kloudného nevymysleli. Až když byli hráči v plném počtu, druhý plzeňský gól měl na hokejce Noga. Ve třiatřicáté minutě domácí přeci jen Vrbu překonali. V přesilové hře velký kus práce odvedl Špaček a opět se trefil Pacanda. Makarovič se pak vytáhl proti Krejčiříkově střele. Stejně skvěle si vedl i na sklonku sedmatřicáté minuty, kdy vychytal Ondráškovo samostatný únik.

První šanci poslední části si připsal dobře hrající Noga, ale Vrbova svatyně odolala. Shodou okolností se ve čtyřiačtyřicáté minutě odrazil puk na holi před brankou číhajícího Crháka, ten však situaci podcenil a lacino kotouč odevzdal Makarovičovi. V polovině dějství orazítkoval Beran horní tyč. K velké akci se v třiapadesáté minutě nadechl Jakub Faschingbauer, který ztroskotal až na Vrbovi. Z protiútoku pálil nebezpečně Dittrich. Zlomovou třetí plzeňskou branku pak přidal Hájek. Do prázdné branky pak s jistotou zacílil Pacanda, a dokonal tak svůj hattrick. V závěru ještě hosté korigovali v početní výhodě díky Süsserovi, ale na velký zvrat už bylo příliš pozdě.