Z Karlových Varů pouze s bodem

K a r l o v y  V a r y - Jak na houpačce se vyvíjelo skóre západočeského derby v Karlových Varech. Svoji první letošní trefu si připsal Václav Eiselt, všechny branky Keramiky zařídily první dva útoky. Energii zachránil nešťastný zákrok Libora Barty v závěrečné třetině, když plzeňský brankář nezkrotil nahození Ladislava Svobody. Čekání na výhru tak trvá již osm zápasů.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

4:4p
2:1, 1:2, 1:1 - 0:0

7. Dvořák (M. Divíšek, J. Straka) - 0:1, 11. Tvrdík (Balázs) - 1:1, 19. Balázs (Hlavačka, Franěk) - 1:2, 30. Andrašovský (J. Straka, Řezníček) - 2:2, 33. Ujčík (Radek Procházka) - 2:3, 40. Balázs z tr. střílení - 3:3, 43. Eiselt (Řezníček) - 3:4, 53. L. Svoboda - 4:4. Rozhodčí: Havlík - Charvát, Vejvoda Vyloučení: 9:8, navíc Vlček (Plzeň) osobní trest. Využití: 1:3. Oslabení: 0:1 Diváci: 4600

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin, Punčochář, Němeček - Svoboda, Skuhravý, Němčický, Polák, Pavliš, Balázs, Tvrdík, Kverka, Košťál, Opatovský, Pech, Kraus

Barta - Dobroň, Řezníček, Divíšek, Vlček, Vobořil, Výborný, Mazanec, Kubeš - Ujčík, Eiselt, Procházka, Dvořák, Straka, Andrašovský, Štefanka, Voskár, Volák, Koreis, Švík, Adamský

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
6:07 Michal Dvořák Dušan Andrašovský Josef Straka Dvořák, Andrašovský, Straka, Divíšek, Vlček Topoli, Mádl, Svoboda, Němčický
10:58 Michal Tvrdík David Balázs Tvrdík, Balázs, Košťál, Bauer, Rodin Dobroň, Řezníček, Ujčík, Eiselt, Procházka
19:00 David Balázs Martin Hlavačka Petr Franěk Balázs, Hlavačka, Franěk, Krajíček, Pavliš Divíšek, Řezníček, Ujčík, Procházka
29:10 Dušan Andrašovský Josef Straka Josef Řezníček Andrašovský, Straka, Řezníček, Dobroň Krajíček, Bauer, Svoboda
32:21 Viktor Ujčík Radek Procházka Ujčík, Procházka, Vobořil, Výborný Hlavačka, Krajíček, Polák, Pavliš, Balázs
39:02 David Balázs Balázs
42:14 Václav Eiselt Josef Řezníček Eiselt, Řezníček, Dobroň, Ujčík, Adamský Topoli, Mádl, Svoboda, Němčický
52:25 Ladislav Svoboda Svoboda, Mádl, Topoli, Skuhravý, Němčický Dobroň, Řezníček, Ujčík, Procházka
Reportáž

Keramici začali ve výtečné atmosféře nabité haly v Karlových Varech hned od začátku s aktivní hrou a tlačili se do útoku. Franěk měl plné ruce a nohy práce, zatímco Barta se v úvodu spíše nudil. První šanci domácích si připsal až ve třetí minutě Balázs, Barta ji jistě pokryl. Oplácel Řezníček, tlačil se do šance, k odraženému puku se jen za cenu faulu Balázse nedostal Eiselt. Přesilová hra nevypadala ze začátku příliš nadějně, ale zákonitý výsledek obrazu hru se přeci jen dostavil. V 7. minutě se prosadil před brankou Michal Dvořák, kterému se ve Varech opravdu nevídaně daří a poslal Keramiku Plzeň do vedení. Jeho úspěšnému zásahu přecházel závar v domácím brankovišti, během kterého zazvonila i tyčka Fraňkovy branky. Energetici si s Plzní nevěděli rady, hráli bez nápadu a nedokázali se dostat do blízkosti plzeňské branky. Až dostal ideální příhru mezi kruhy Dmitri Rodin a Barta musel vytáhnout jeden ze svých skvostných zákroků. Domácí v touze změnit obraz hry přeci jen zvýšili tempo, napadali rozehrávku Plzně hned v zárodku a nepouštěli keramiky do svého obranného pásmu. V polovině první třetiny to domácím přineslo vytoužené ovoce. Tvrdík přesným projektilem vyrovnal, 1:1. Začínalo se od začátku a Karlovarští hned dostali možnost jít do vedení, na dvě minuty odjel za katr Juraj Štefanka. Barta pokryl střely Bauera a Svobody, víc toho řešit v oslabení nemusel. Domácí Plzni výhodu kolegiálně vrátili, když Topoli odcestoval na trestnou lavici. I když hned po vhazování vypálil Dobroň, byla to na jediná střela. Ač usazeni v útočném pásmu, nevyslali keramici na branku domácích žádný další střelecký pokus. Šanci na vedení prováhali domácí dvě minuty před koncem, kdy Skuhravý nedokázal puk tečovat do prázdné branky po tyčce Svobody a přihrávce Němčického. Vedení domácích ale přeci jen přišlo. V 19. minutě Hlavačka poslal do nájezdu Balázse a jeho blafák znamenal vedení Karlových Varů 2:1. V posledních vteřinách zkoušel pozornost Barty ještě Svoboda.

Prostřední část hry zahájily oba týmy hrou ve čtyřech, Výborný zahrál vysokou holí, Svoboda na oplátku podrazil. Více prostoru využili ke dvěma šancím domácí hráči, ale náskok nezvýšili. Opatrná hra obou týmů v těchto fázích zápasu příliš šancí nepřinášela. Po náznaku šance Ujčíka přišel tlak Energie, která před polovinou utkání zamkla Plzeň v jejím obranném pásmu. Z tlaku nic domácí nevytěžili a oba týmy si mohly opět zopakovat hru ve čtyřech, vyloučení zároveň Topoli a Dvořák. Po chvilce přisedl k Topolimu Hlavačka a Plzeň hrála 4 na 3 a dokázala to hlavní, skórovat. Dušan Andrašovský objel všechno a všechny, a nechytatelnou ranou pod víko srovnal, 2:2. Zanedlouho šel ven opět Dvořák a po návratu Hlavačky mohli domácí v přesilovce opět strhnout vedení na svou stranu. Vše bylo jinak. Trápení domácích ukončil Viktor Ujčík! Ujel a krásně provedeným blafákem zajistil Keramice vedení, a to v Plzni nevídaně, v oslabení, 2:3! Špatné střídání znamenalo další vyloučení na straně Keramiky. Řezníček poté faulem poslal domácí do výhody dvou mužů v poli. Domácí se omezili na nepříliš nebezpečné střely a trojice keramiků tak slavila úspěch. Stav hráčů na ledě se srovnal po faulu na Eiselta. Domácím se ale opět povedl gól do šatny. Košťál byl faulován v samostatném nájezdu a nařízené trestné střílení proměnil Balázs. Ivan Vlček, pro kterého mělo být původně toto utkání 800. zápasem v kariéře protestoval a vysloužil si za to 10 minut plus trest do konce utkání.

Po 17 sekundách třetí třetiny byl vyloučen Skuhravý, pálil nejprve Dobroň, Plzeň poté Energii sevřela, ale dlouho bez brankového efektu. Centr prvního útoku Václav Eiselt vstřelil svoji první branku v této sezóně a podruhé využil přesilovku Plzně, 3:4! To vyprovokovalo domácí ke zvýšení snahy, Plzeň zahustila střední pásmo a vyrážela do brejků, znechucovala domácím rozehrávku a ti se ocitli v herním útlumu. Postupem času se ale obrana keramiků stávala prostupnější, hrozil zejména mladý Polák, Barta byl spolehlivý. Při vyloučení Výborného se ale domácí přeci jen dočkali. Libor Barta si vybral při nahození Svobody slabší chvilku a bylo srovnáno, 4:4. Šok to byl pro Plzeň dokonalý a mohlo být ještě hůře. Opatovský mohl zanedlouho poslat domácí do vedení. Na stranu Plzně jej zase mohl strhnout Josef Straka, ale pozorného Fraňka nepřekonal. Ideální možnost k zisku dalších bodů poskytl Plzni dvě minuty před koncem krosčekující Balázs. Tato možnost však Plzeňanům svazovala ruce a do jejich rozehrávky se vloudilo hodně nepřesností. Zápas tak dospěl k prodloužení.

Prodloužení začalo oboustranou opatrností, po minutě a půl ale Vobořil orazítkoval tyč Fraňkovy branky. Po ní začali domácí tlačit, ale stejně jako Plzeň již více bodů ze zápasu nevytěžili.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Úvod jsme si představovali jinak, nakonec to bylo obráceně než jsme chtěli. Plzeň hrála aktivně. Bod podle celkového průběhu beru, ale doufám, že náš výkon bude v příštích zápasech lepší."

Richard Farda (Plzeň): "S výkonem jsme spokojeni. Začali jsme velmi dobře, vypracovali si dost šancí, ale s konečným výsledkem spokojeni být nemůžeme."