Vítkovičtí nedali dorostencům šanci

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň : HC Vítkovice Steel 1:7. Plzeň po včerejší prohře s Opavou hostila další moravský tým, tentokrát do města piva zavítaly Vítkovice. Ty ukázaly hned od začátku, že si z Plzně chtějí odvézt body a už po 1.třetině vedly 3:0. Plzeňští hráči dokázali vstřelit pouze jeden gól, zatímco vítkovičtí hokejisté mířili přesně hned sedmkrát a po zásluze si domů odvážejí všechny body. Plzeňákům nezbývá nic jiného, než zpytovat svědomí.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

1:7
0:3, 1:0, 0:4

Branky a nahrávky: 36. Hájek (Blumentrit, Špaček) – 2. Pastor (Stránský), 7. Řehák (Kameníček), 14. Walker (Gonda, Kilnar), 42. Mareček (Kloníček), 44. Řehák (Žvátora), 46. Kameníček (Kilnar), 54. Celner (Mareček, Stránský). Rozhodčí: Uřídil - Suchánek, Valenta. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Střely na branku: 46:44. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.

Makarovič – Varačka, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Houfek, Blumentrit – Pašek, Pour, Pejchar, Mainer, Culek, Erben, Noga, Mrázek, Černý, Hájek, Vizinger

HC Vítkovice Ridera

Mrázek – Kovář, Hudeček, Klimíček, Bail, Pastor, Pavelka, Žvátora - Řehák, Kilnar, Starman, Gonda, Šebesta, Matuštík, Celner, Stránský, Walker, Kameníček, Holý, Mareček

Petr Vizinger 0 0 0 -3 0

Hned ve 49.vteřině se dostal do šance vítkovický Kameníček, byl úplně sám před Makarovičem, ale neuspěl. To se ale v čase 1:51 povedlo Tomáši Pastorovi, který bekhendem překonal plzeňského gólmana - 0:1. V 6.minutě si na hostujícím brankáři vylámal zuby Erben a potvrdilo se známé hokejové pravidlo, nedáš, dostaneš. V čase 6:14 mířil přesně Adam Řehák – 0:2. Na začátku osmé minuty mohl snížit Hájek, ale neproměnil nařízené trestné střílení. Vítkovice Plzeň přehrávaly a korunovaly to ve 14.minutě souhrou do prázdné branky Gonda a střílející Nathan Walker – 0:3 V poslední minutě mohl vítkovický hráč ještě přidat jeden gól, ale Makarovič si tentokrát branku uhájil.

V oslabení ve 22.minutě měl obrovskou šanci Culek s Mainerem, ale ani jednomu se nepodařilo umístit poskakující puk do prázdné branky. Ve 24.minutě se ve velké šanci zjevil Mareček, ale Makarovič vytasil svou lapačku. Ve 25.minutě dostal Lasselsberge možnost 1:46 hrát přesilovou hru 5 na 3. Jenže hráči Plzně ani pořádně nevystřelili na branku. Plzeň se prosadila až v čase 35:12. Na 1:3 snížil Radek Hájek střelou z bezprostřední blízkosti, která se otřela o boční tyčku a poté zapadla do branky. Plzeň se do konce třetiny snažila o alespoň jeden gól, ale nepřišel.

Časomíra se zastavila na 41:22, když precizně provedl svou akci Petr Mareček, nedal plzeňskému brankáři šanci a vrátil hostům opět tříbrankové vedení - 1:4 O dvě minuty později vystihl chybu obránce i gólmana Adam Řehák a upravil na 1:5. A aby toho nebylo málo, tak ve 46.minutě Dalibor Kameníček přidal ze samostatného úniku ještě šestý gól hostí. V 52.minutě se do šance rozjel Řehák, ale protož byl v poslední chvíli faulován, místo jasným gólem to skončilo „jen“ plzeňským vyloučením. Vítkovický gól přišel až na konci 54.minuty, kdy krásnou souhru na jeden dotek ukončil Patrik Celner – 1:7. Plzeň se snažila korigovat, ale Vítkovice už domácí hráče k ničemu nepustily, sami si ještě vypracovávaly šance.