Dorost uspěl na Spartě

Plzeň - Dorost: HC Sparta Praha - HC Lasselsberger Plzeň 3:6. Dorostenci, po neúspěchu juniorů a Áčka, dokázali jako jediní porazit Pražany. Obrovský podíl na všem měla již úvodní desetiminutovka, kterou hosté vyhráli 3:0. Domácí se sice dostali na dostřel jediné branky, ale modrobílí už si tři body sebrat nenechali.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

3:6
1:3, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 17. Rubeš, 22. Skřivánek, 46. Hampl (Vítek) - 1. Culek (Erben), 3. Culek, 10. Beran (Němec), 28. Vizinger, 34. Vizinger (Erben), 54. Culek. Rozhodčí: Vláčil - Bádal,Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 85. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

Bílek (10. Sedláček) - Müller, Dvořák, Kolář, Teubner, Veselý, Skřivánek, Vítek, Žovinec - Brzobohatý, Dvořáček, Hampl, Doležal, Ribalkin, Hudec, Rubeš, Merta, Volek.

Král - Blumentrit, Hrbas, Karpíšek, Kvapil, Mrázek, Špaček - Beran, Culek, Erben, Faschingbauer, Vizinger, Pašek, Mainer, Němec, Váchal.

Petr Vizinger 2 2 4 5 0

Plzeňští dorostenci opět začínají šlapat na plyn. Z posledních jedenácti duelů vyválčili osm výher, tu poslední na ledě Sparty!

Modrobílí do zápasu doslova vlétli. Časomíra neukrojila ani šedesát vteřin a již se prosadil Culek. Diváci si možná řekli, stane se, ale stejný hráč o dvě minuty později překonal Bílka znovu. Jenže když pak v polovině úvodní dvacetiminutovky v přesilové hře udeřil i Němec, vyhnal domácího gólmana z branky - 0:3! Hra se poté trochu uklidnila a ještě do přestávky stihl kapitulovat i Král, když ho překonal Rubeš. Hned v úvodu prostřední části se prosadil domácí Skřivánek a na ledě začalo být hostům dusno - 2:3!

Bojovníci ze západu Čech se však nevzdali. Věděli, že hráči s velkým S na prsou zdolali oba celky svých starších kolegů a že je vše na nich. Nejvíce k srdci si to vzal Vizinger, který v polovině zápasu upravil na poklidných - 2:5! Poslední pasáž hry už se jen dohrávala, oba celky přidaly po brance. Nejprve si statistiky vylepšil domácí Hampl, pak už jen zbývalo jediné... Aby Culek zkompletoval hattrick. To se mu povedlo šest minut před poslední sirénou - 3:6!