Dorost ztratil vyhraný zápas během deseti minut

Plzeň - HC Mountfield - HC Lasselsberger Plzeň 3:2. Pouhé čtyři body vybojovali mladíci Plzně z posledních devíti zápasů. krizi prohloubili na jihu Čech, kde ještě v polovině závěrečné dvacetiminutovky vedli o dvě branky, gólem z poslední minuty však přišli o všechno. V dalším kole se dorostenci představí doma se Spartou.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

3:2
0:0, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 50. Sedlák, 56. Rousek, 60. Švihálek (Bernat, Sedlák) - 35. Váchal (Kvapil), 45. Pacanda (Erben). Vyloučení: 1:3. Bez využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Banes Motor České Budějovice

Bláha - Kolařík, Předota, Lejsek, Prokop, Kříž, Cifreund - Babka, Koblasa, Přibyl, Sedlák, Bernat, Švihálek, Rousek, Trummer, Pesjak.

Král - Houfek, Kvapil, Karpíšek, Hrbas, Blumentrit - Pour, Tolar, Biskup, Mainer, Váchal, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Od počátku bylo jasné, že utkání mezi dorostenci Českých Budějovic a Plzně bude bojovné a vyrovnané. Žádný z týmů nevyčníval, hra se odehrávala převážně ve středním pásmu. Prim hrál převážně kvalitní pohyb, napadání a bruslení. O něco více šancí si v první třetině vytvořili Jihočeši, ale Král v plzeňské kleci odolal. Na druhé straně neinkasoval ani Bláha, po prvním dějství tak byl stav 0:0

Ani ve třetině s pořadovým číslem 2 se dlouho žádný z týmů nemohl prosadit. Aktivnějším týmem se v ní však stala Plzeň, ve 23. minutě pálil její obránce Blumentrit od modré čáry tvrdě jen do Bláhovy výstroje. V čase 34:04 se poprvé měnilo brankové skóre. Martin Váchal vyzrál spolu s Kvapilem na budějovickou obranu a Bláha kapituloval - 0:1. Další radost z branky už druhá třetiny nepřinesla.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji pro změnu domácí. Jenomže čáru přes rozpočet jim udělala další plzeňská branka. Českobudějovického brankáře propálil Tomáš Pacanda – 0:2. Ani poté však Jihočeši nesložili zbraně. Vytoužené snížení na 1:2 pro ně obstaral povedenou akcí v 50. minutě Lukáš Sedlák. A Českobudějovičtí se mocně začali hnát za vyrovnáním. Lehkou střelu Bernata ještě Král zachytil lapačkou, na druhé straně po obkroužení brány neuspěl ani hostující Noga. V čase 55:25 se domácímu týmu podařilo srovnat se soupeřem krok. Tomáš Rousek nejprve nastřelil obránce a následně uklidil odražený puk za Králova záda – 2:2. Plzeň poté hrála viditelně v útlumu a křeči, Českobudějovičtí se snažili ukořistit v základní hrací době všechny tři body. Jenomže ve vyložených příležitostech neuspěli Švihálek a Přibyl. Michal Švihálek ale odčinil neúspěch mírou vrchovatou. Čas 59:45 – Tomáš Král v plzeňské bráně odolal dorážkám Sedláka a Bernata, jenomže ležícího gólmana nakonec přehodil právě Švihálek - 3:2. Výkřik přibližně padesáti domácích fanoušků byl tak silný, že by se za něj nemusel stydět ani pětitisícový dav na hlavní ledové ploše Budvar Arény, na které se odehrávalo také utkání České Budějovice – Plzeň, ovšem v dospělém provedení. České Budějovice si za mohutný finiš výhru zasloužily, Plzeň vytrestalo právě to, že v závěru vyklidila pozice a přenechala iniciativu domácímu mužstvu.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Do první třetiny jsme nastoupili velmi dobře, jak v nasazení, tak po taktické stránce. Kluci plnili co měli a vypracovali si minimálně šest stoprocentních gólových šancí. Mrzí mě, že ta zakončení byla laxní a příležitosti jsme neproměnili. Ve druhé třetině jsme trochu povolili, začali jsme propadat. Dostali jsme z přečíslení první branku a museli zápas dotahovat. Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním, že soupeře zmáčkneme. Bohužel jsme ale inkasovali na 0:2. Poté se ale kluci semkli a předvedli bojovný výkon. Kontaktní branka byla pro kluky povzbuzením. A šťastným gólem v závěru jsme utkání dokázali otočit.

Miroslav Přerost (Plzeň):Po celou dobu to bylo vyrovnané utkání. Domácí byli akorát šťastnější v závěru. Podařilo se jim proměnit šance, takže nakonec si ty tři body zasloužili.