Dorostenci nevstřelili ani gól a podlehli Liberci

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň : HC Bílí Tygři Liberec 0 : 2. V neobvyklém termínu pro dorosteneckou extraligu se na plzeňském ledě utkala Plzeň s Libercem. Od začátku zápas nabízel velký boj. Hra se přelévala ze strany na stranu. Hostím k vítězství však stačil jediný gól. Rozhodnuto už bylo od 4.minuty. Na tento zásah již Plzeň nedokázala odpovědět, a když Liberec přidal ještě jednu branku na konci utkání, rozplynula se i naděje na vyrovnání. Dorostenci Plzně podlehli před vlastním publikem Liberci 0:2.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

0:2
0:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Psota (Říha, Miškovský), 59. Urban (Říha) Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Průběh utkání: 0:2.

Král - Houfek, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Blumentrit - Pašek, Pour, Pejchar, Faschingbauer, Váchal, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger

Krkoška - Jandejsek, Bartejs, Bednárik, Říha, Rohal, Najman, Dám - Beníšek, Urban, Schutz, Hloušek, Bittner, Pálek, Kouba, Psota, Mikyska, Maďar, Slivka, Morong, Miškovský

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Utkání začalo velmi svižně, hra se přelévala ze strany na stranu, oba brankáři měli nějakou práci. Ve 4.minutě využili liberečtí závaru před domácí brankou a Matěj Psota puk dostal za záda Krále. Ten sice kotouč chytil, ale bohužel pro Plzeň měl lapačku za brankovou čarou. Po tomto gólu Plzeň převzala aktivitu, tlačila Tygry v jejich obranném pásmu. Ovšem liberecká obrana nebyla vůbec lehkým oříškem, většina pokusů o útok ztroskotala už u modré čáry, o zbytek se postaral brankář. Zápas se začínal také velmi přiostřovat. O větší či menší strkanice nebyla nouze. Nadále se pokračovalo ve hře nahoru-dolů, ovšem bez nějakých větších šancí ať už na jedné či na druhé straně. Plzeň byla rozhodně aktivnějším týmem. Ale největší šanci třetiny si v 19.minutě připsali liberečtí. Po návratu z trestné lavice ujížděl Maďar v tandemu se svým spoluhráčem, svou příležitost neproměnili.

Do prostřední části hry vstoupil pro změnu aktivněji Liberec. Psota mohl zvýšit náskok hostí, ale Král mu nastavil beton. A hned o chvíli později se vytáhl proti téměř jisté gólové šanci Miškovského. Poté se opět dostala ke slovu Plzeň. Velkou možnost si ve 27.minutě připsal Váchal. I nadále se domácí tlačili za vyrovnáním. Vizinger zkoušel obkroužit branku a překvapit libereckého brankáře zezadu. Na druhé straně kontroval Kouba rychlým únikem. Ve druhé třetině se více vylučovalo, hra se kouskovala. Trochu starosti nadělalo Krkoškovi nahození od červené čáry, které sice ztlumil, ale kotouč mu vypadl a odskákal branku, aniž by to liberecký gólman postřehl. Druhá třetina skončila bez branek, Plzeň i po ní prohrávala s Libercem o jeden gól.

Samozřejmě od výsledku se ohlížel obraz hry. Plzeň se hnala do útoku a za vyrovnáním, Liberec vyrážel protiútoky. Ovšem ani jeden tým nezapomínal na obranu, takže hra vyložené šance nepřinesla. Větší možnost si až v 52.minutě připsal liberecký Bittner, plzeňský obránce odrážel puk kousek od brankové čáry. Pašek mohl vyrovnat, sám nikým nehlídán před libereckou brankou, ovšem nevolil nejlepší možnost zakončení, šance přišla vniveč. Dvě minuty před koncem si vzal trenér Přerost oddechový čas a udělil svým svěřencům poslední pokyny na vyrovnání. Ovšem vše překazilo vyloučení a naděje slábla. Poslední pověstný hřebík do rakve zarazil plzeňským Patrik Urban, který právě v přesilovce ujel plzeňské obraně, která se v tu chvíli soustředila na útok a upravil na konečných 0:2.