Dorost přišel o výhru ve dvojnásobném oslabení

Plzeň - Dorost: Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň 4:3. Dlouho živili mladíci Lasselsbergeru naději na bodový zisk, ale v polovině poslední dvacetiminutovky domácí dokonale využili dvojnásobnou početní výhodu a rozhodli ve svůj prospěch celý zápas.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:3
1:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Maďar (Mikyska, Jandejsek), 34. Hloušek (Maďar), 52. Maďar (Bednárik), 53. Slivka (Psota, Urban) - 19. Vizinger (Erben, Váchal), 29. Váchal, 41. Hrbas (Hájek). Využití: 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Jelínek – Dám, Beránek, Bednárik, Najman, Jandejsek, Čechura – Mikyska, Maďar, Hloušek – Morong, Bittner, Schutz – Psota, Urban, Slivka – Kouba, Pálek, Beníšek

Král – Hrbas, Blumentrit, Houfek, Karpíšek, Špaček, Kvapil – Hájek, Pacanda, Mainer – Váchal, Erben, Vizinger – Mrázek, Beran, Faschingbauer – Pašek, Pejchar, Němec

Petr Vizinger 1 0 1 1 0

V mrazivém počasí si to v pátek v podvečer rozdali ve Svijanské aréně tým Bílých Tygrů a Lasselsbergru Plzeň. Hned od začátku utkání bylo vidět, kdo tady chce tři body. Domácí hokejistům jako by se v prvních minutách mrazem přilepily brusle na led, a tak si hosté z domácí obrany dělali „dobrý den“. Postupně musel brankář Tygrů Jelínek likvidovat nebezpečné pokusy Hájka, Faschingbauera a Pacandy. Útočné choutky Plzně zastavil faulem Mrázek a o chvíli později mu po chybě Najmana musel dělat společnost liberecký Bednárik, který zahákoval Paška. Hra ve čtyřech probudila domácí tým a s ním přišla i první šance Libereckých, která byla navíc okořeněna gólem. V čase 6:47 přenechal elegantně Mikyska kotouč Patriku Maďarovi, jehož střela nad beton rozsvítila červené světlo – 1:0.

Bílí Tygři jako kdyby se nechali uspat vedoucím gólem a byli to hosté z Plzně, kteří neustále dotírali na brankáře Jelínka. V osmnácté minutě střílel nebezpečně Erben a liberecký brankář jeho střelu vyrazil přesně na hůl plzeňského útočníka, ale v tu dobu už měl domácí Najman omotanou hokejku kolem jeho pasu a rozhodčí poslal libereckého beka na trestnou lavici. Plzeňští se usadili v útočném pásmu a brankář Tygrů musel betony vyrazit tečovanou střelu Blumentrita. O několik vteřin později už byl ale liberecký brankář bezmocný. Po chybě v Severočeské obraně se do brejku dostala dvojice Erben Petr Vizinger a druhý jmenovaný střelou z první nedal brankáři Tygrů nejmenší šanci. Nic ani nebyla platná efektní rybička obránce Dáma – 1:1.

Prostřední dějství začalo opět náporem Plzně a hned ve dvaadvacáté minutě projel libereckou obranou jako nůž máslem Erben, Jelínek si z jeho střelou mezi betony poradil. Zápas se hrál ve velkém tempu bez většího přerušování. Hráči obou týmů se sjeli ke středové buly až opět v devětadvacáté minutě. Martin Váchal si vzal kotouč na hranici ofsajdu a dvěma rychlými kličkami se dostal až před brankáře Severočechů, kterému clonil domácí obránce Dám a střelou nad beton rozradostnil hostující střídačku – 1:2.

Liberečtí pak pohrdli dvojnásobnou přesilovou hrou, která trvala více jak minutu. Poté uspávací liberecké útoky z ničeho nic uspali zřejmě i obranu hostů. Maďar nahrál Karlu Hlouškovi, jehož ne příliš prudká střela propadla brankáři Královi až do branky – 2:2. V závěru druhé třetiny se ještě museli v dobrém světle ukázat oba gólmani. Nejdříve si Pacanda vylámal zuby na Jelínkovi, když ve stoprocentní šanci nepřehodil beton brankáře Tygrů a na druhé straně po střele Urbana několik vteřin hledal Král kotouč ve výstroji.

Na začátku závěrečné části si ještě ani brankář Jelínek nestačil pořádně oklepat tyče své branky a už musel lovit puk ze své klece. Hájek vyhrál v útočném pásmu buly přesně na hůl Marka Hrbase. Jeho první střelecký pokus ještě liberecká obrana zblokovala, ale druhý pokus plzeňského obránce doplachtil až na tyč domácího gólmana a od té pak zasvištěl až za brankovou čáru – 2:3. V tu chvíli měli jasně otěže zápasu v rukách hráči Lasselsbergru a nic nenasvědčovalo tomu, že by se se stavem zápasu mohlo něco dít.

V jednapadesáté minutě hráli hosté v šesti a o chvíli později Houfek krosčekoval před brankou libereckého útočníka a Bílým Tygrům se tak naskytla již druhá přesilová hra pět na tři, která měla trvat skoro déle než minutu a půl. První plzeňský hráč si pakoval své věci už po dvanácti vteřinách. Patrik Maďar si najel na vrchol kruhů, a jak se říká: „Když nevíš co s pukem, napal ho na bránu.“ Jeho přesná střela pod víko znamenala srovnání skóre – 3:3.

O minutu později se hostům začali rozpadat všechny naděje na tříbodový zisk. Psota si vzal za vlastní bránou kotouč, projel celé kluziště a vystřelil bekhendem na brankáře Krále. Ten jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde nikým nehlídaný Jan Slivka uklidil gumovou pryž do brány - 4:3. V závěru utkání se ještě první formace Plzně snažila prošťouchat kotouč až do branky, ale gólman Jelínek už další zvrat v zápase nepřipustil, a tak hosté po velmi dobrém výkonu vyšli v zápase s Tygry naprázdno.