PLZ - MBL 9:5 - Boleslav bojovala, ale plzeňští útočníci pálili ostrými!

Plzeň - Po velmi zajímavém zápase nakonec vítězí domácí Lasselsberger. Hosté se nevzdali ani za stavu 0:6 a ještě pořádně zatápěli Plzeňským. Západočeši vsítili v každé třetině tři branky, hattrickem se blýskl Jaroslav Kracík, Jakubovi Šindelovi chyběl jeden přesný zásah ke stejné metě. Plzeň tak ukončila osmi-zápasové vítězné tažení hostí a sama může odjet se dvěma výhrami v řadě na turnaj do Vídně.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

9:5
3:0, 3:3, 3:2

Branky a nahrávky: 8. Vlasák (Straka), 9. Dvořák (Čakajík), 18. Šindel (Důras, Vampola), 22. Šindel (Benák), 28. Kracík (Adamský), 29. Benák (Fabuš), 48. Kracík (Benák, Vlasák), 52. Důras, 55. Kracík (Matějovský) - 32. Barinka, 34. Kočí, 40. Benda (Kubeš), 42. Tomas (Benda), 50. Eiselt (Sýkora, Nouza). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 6:0, 6:4, 7:4, 7:5, 9:5.

Málek (32.Altrichter) - Benák, Redlihs, Čakajík "A", Hudec, Cartelli, Dobrovolný, Špiler "J" - Fabuš, Straka "C", Vlasák "A" - Důras, Vampola, Laš - Dvořák Šindel, Adamský - Kubica, Kracík, Matějovský - Kovář "J".

BK Mladá Boleslav

Chábera (29.Šindelář) - Bauer, Kočí, Lukáč, Jindra, Posmyk, Marušák, Mocek, Drábek - Konečný, Tomas, Handlovský - Kubeš "C", Štrba, Benda - Boháč, Čech, Barinka - Eiselt, Sýkora, Nouza.

1.třetinu začala aktivněji Boleslav, domácí se v úvodních minutách nemohli vymanit z tlaku. Až na konci 6.minuty předvedl první kloudnou plzeňskou akci Martin Adamský. Chábera se při jeho střele pořádně protáhl. V čase 7:28 však zaúřadovala dvojice Straka – Vlasák, první jmenovaný naprosto přesně našel Tomáše Vlasáka, který se nemohl při střele do nekryté branky mýlit – 1:0. Netrvalo ani půl minuty, Čakajík vypálil od modré, puk minul asi 4 hráče, trefil však hokejku Michala Dvořáka, který ho svou tečí usměrnil do boleslavské sítě - 2:0.Plzeň se dostala do tempa a pomalu začala přebírat otěže. V 11.minutě se v obrovské šanci zjevil Kubica, ale z podobné pozice jako Vlasák minul. Snížit mohl Kubeš, který přibruslil plzeňskou obranu, ale jeho střela vůbec nezamířila mezi tři tyče. O chvilku později zase pálil Nouza, ale ani on nemířil přesně. Na konci přesilové hry v 18.minutě Jakub Šindel málem protrhl síť v Cháberově brance a zvýšil na 3:0.

Na začátku 2.třetiny v oslabení nejprve zahrozil Tomas, ale hned z následující akce už ji zužitkoval svým druhým gólem v utkání Jakub Šindel – 4:0. Ve 26.minutě prověřil Romana Málka tvrdou prudkou střelou z dálky Jindra. Plzeňský gólman puk zkrotil a na druhou stranu se rozjel Šindel. Skvělým zákrokem ho o hattrick připravil Chábera. Poté svůj důraz u mantinelu přehnal Martin Adamský, když doslova sestřelil Štrbu. Nešetrný zákrok však zůstal rozhodčím utajen a nepotrestán.O poznání hezčí akci převedl Adamský ve 28.minutě, když trefil tyčku a velmi tak usnadnil gólovou radost Jaroslavu Kracíkovi – 5:0. Přesně o 39 vteřin později vyhnal Cháberu z branky Václav Benák, když za jeho záda usměrnil Fabušovu střílenou přihrávku. Boleslavskou branku od 29.minuty strážil Filip Šindelář.Ve 32.minutě v přesilové hře se Boleslav přece jen dočkala. Puk za Málka doslova očima dotlačil Peter Barinka – 6:1. Hned po tomto gólu Málek opustil svou klec a nahradil ho Martin Altrichter. Další boleslavská přesilovka, další gól. Tentokrát se úplně milimetrově do růžku trefil Václav Kočí – 6:2. Ve 36.minutě ujel hostující obraně Martin Straka, byl faulován a mohl si svůj únik zopakovat coby trestné střílení. Ovšem neproměnil ho. Ve 39.minutě si Plzeň vyzkoušela téměř minutové oslabení 3na5.A hned po pár vteřinách ho zužitkoval Jan Benda, když překonal téměř bezmocného Altrichtera - 6:3.

I 3.třetina začala gólem. Tentokrát boleslavským. Domácí obrana nechala před Altrichterem kroužit Romana Tomase tak dlouho, až dal gól a snížil na 6:4. Ve 44.minutě v oslabení mohl zvýšit domácí náskok Vampola, ale trefil jen tyčku. Až ve 48.minutě v další přesilovce Jaroslav Kracík přece jen recept na Šindeláře našel - 7:4. Jenže hned v zápětí se k nařízenému trestnému střílení rozjel Tomas. Naštěstí pro domácí Altrichter sklapl betony včas a na neproměněné penalty byl stav vyrovnaný 1:1. Ovšem za nedlouho se tak jako tak dostala Boleslav na dostřel dvou gólů. Ležícího Martina Altrichtera velmi snadno překonal Václav Eiselt – 7:5. Netrvalo dvě minuty a diváci se dočkali dalšího střeleckého úspěchu. Michal Důras se rozpřáhl ještě před útočnou modrou a vyslal na Šindeláře nechytatelnou střelu - 8:5. Pouťová střelnice by mohla závidět. Na začátku 55.minuty se po Matějovského akci dočkal hattricku Jaroslav Kracík, když se od něj puk odrazil až za brankovou čáru - 9:5. A moc mu nechybělo ke gólu čtvrtému. Po další Kracíkově střele už už puk plachtil do branky, ale nakonec přece jen doplachtil vedle. A i když si diváci vehementně žádali, aby modrobílí ostrostřelci nasázeli do sítě extraligového nováčka deset gólů, nikdo už přesně nemířil...