Junioři Lasselsbergeru porazili opavský Slezan a postoupili do čtvrtfinále play - off !

Plzeň - JUNIOŘI: HC Lasselsberger Plzeň - HC Slezan Opava 4:1
STAV SÉRIE - 2:0.
Plzeňští junioři se mohou radovat! Zvládli i druhé vzájemné utkání se Slezanem Opava a na domácím ledě zvítězili jednoznačně 4:1, čímž celou sérii ukončili a postoupili do dalších bojů. Skóre otevřel Jakub Culek, s přesnými zásahy se přidali Ondřej Hošťálek, Petr Straka a Tomáš Pitule. Junioři Plzně tak postupují do čtvrtfinále juniorské extraligy a my se můžeme těšit na jejich další zápasy!

HC Škoda Plzeň - HC Slezan Opava

4:1
1:0, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 10. Culek ( Roušal), 48. Hošťálek (Jeřábek), 53. Straka (Špiler, Lev), 56. Pitule (Lev) - 54. Planovský (Blaga, Čavrk) . Rozhodčí: Hodek - Bejček, Pešek. Vyloučení: 7:6, navíc Jonák (PLZ), Božilov (OPA) a Dohnal - všichni 5 minut a do konce utkání . Využití: 1:0. Diváci: 173. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Růžička, Sulmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Polívka, Petruška, Culek, Pitule (C), Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev.

HC Slezan Opava

Machovský - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal, Kukla, Blaga, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek (C).

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Mazanec 60 35 1 34 97,14 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jan Baxa 0 0 0 0 0
Jakub Culek 1 0 1 1 0
Ondřej Doležal 0 0 0 0 2
Jannik Herm 0 0 0 -1 0
Ondřej Hošťálek 1 0 1 0 0
Jan Hucl 0 0 0 0 0
Jakub Jeřábek 0 1 1 0 0
Vít Jonák 0 0 0 0 25
Jakub Lev 0 2 2 1 0
Patrik Petruška 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 1 0 1 1 2
Václav Polívka 0 0 0 -1 0
Adam Roušal 0 1 1 1 2
Jakub Ruprecht 0 0 0 0 0
Dan Růžička 0 0 0 0 2
Petr Straka 1 0 1 1 0
Alex Sullmann 0 0 0 0 2
Radek Špiler 0 1 1 1 2
Petr Zeman 0 0 0 1 0

komentář

Druhé vzájemné utkání obou soupeřů v letošním play - off nabídlo všechno, co mají správné vyřazovací boje mít. K vidění byly krásné góly, ostré souboje i ukázkové kombinace. Po zásluze si vítězství připisuje Plzeň, která měla větší vůli po vítězství, a tak postupuje do čtvrtfinále play - off.

Dnešní klání začalo pěkně zostra. Už po dvaačtyřiceti vteřinách mohl vstřelit první branku Baxa, ale pouze přestřelil Machovského branku. Straka se ocitl v šanci vzápětí, když se na opavského brankáře řítil zcela osamocený, ale ani jemu nebylo přáno. Při přesilovce Opavy z levé strany střílel Gulda, ale Mazanec betonem vyrazil, následovala rychlá kombinační hra hostů, kterou ale hráči v modrobílém dresu poměrně bez potíží přečkali. V čase 9:09 Plzeňští udeřili! Machovského překonal Jakub Culek a poslal Západočechy do vedení. Gól Plzeňáky povzbudil a dál se tlačili před branku soupeře. Ve velké šanci se ocitl následně opavský Vlašánek, který dostal přihrávku do mezikruží, ale jeho střela zápěstím skončila nad brankou, zakrátko Mazanec musel sklepnout betony při střele Hermana. V minutě osmnácté přitlačili na pilu Západočeši, kteří si vytvořili souvislý tlak při přesilovce, neujala se ovšem ani rána Jeřábka od modré, ani ta z hole Sulmanna. Patnáct vteřin před koncem byl rovnou pod sprchu poslán Vít Jonák a obdržel pětiminutový trest za sporný zákrok u mantinelu.

Slezané začali druhé dějství velkým náporem, naskytla se jim možnost přesilovky pět na tři, a to na dlouhou minutu a půl. Mazanec předvedl několik spolehlivých zákroků a podržel své mužstvo. Plzeň ale závěr oslabení zvládla znamenitě, dlouhá přesilovka Slezanů se proměnila ve velké trápení a plzeňští mladíci v pohodě vyhazovali. V osmé minutě druhé třetiny nebezpečně pálil Žídek, ale Mazanec byl pozorný i tentokrát. Plzeňská obrana fungovala znamenitě a tlačícího soupeře k vážným šancím nepouštěla. Hra byla kouskována častým vyloučením. V polovině zápasu dva hráči Lasselsbergeru po sobě zůstali ležet na ledě po faulech hostů, potrestán byl ale pouze druhý zákrok a Božilov dostal trest do konce zápasu. Plzeň tak hrála dlouho přesilovku. Hra se výrazně přiostřila, hráči se neustále kočkovali a pošťuchovali. Prostě dramatické momenty play - off ! Modrobílí sice intenzivně tlačili, ale dlouhou přesilovku nevyužili. Po dvou třetinách byl stav stále 1:0 pro domácí.

Plzeň poslední třetinu začala zhurta! Hošťálek minul poloodkrytou bránu a dělovkou prověřil Machovského pozornost Straka. Plzeň se následně bránila přesilovce Opavy, ale Mazanec tým s jistotou podržel. V sedmé minutě šel další hráč předčasně do šatny. Opavský Jiří Dohnal sekl ležícího protihráče a následoval již třetí trest do konce utkání v dnešním zápase. Plzeň přesilovku zakrátko využila. Puk za Machovského poslal Ondřej Hošťálek, s přispěním Jakuba Jeřábka. -2:0- Plzeň se uklidnila a dokázala ještě zvýšit.V čase 52:48 vstřelil třetí branku Petr Straka. Hosté dokázali alespoň korigovat. Prosadil se Jan Planovský a bylo to 3:1. Plzeň ale ukázala, že má otěže zápasu pevně ve svých rukou. Na konečných 4:1 upravil Tomáš Pitule a poslal Západočechy do další fáze vyřazovacích bojů, pro Opavu sezóna končí.