KVA-PLZ 6:2 - Po jedenácti výhrách bodový půst, Plzeň nezvládla derby ve Varech

Plzeň nezačala třetí letošní derby zle, ale tři góly Varů mezi 12. a 14. minutou byly tvrdým direktem, z něhož se Plzeňáci nevzpamatovali a po jedenácti výhrách zažili pocit prohry, 2:6. Bodově se prosadil Michal Dvořák, který v oslabení snižoval na 2:4 a zároveň asistoval u gólu Jaroslava Modrého. Plzeň i přes prohru v dohrávce 37. kola zůstává se 72 body na čele extraligové tabulky, pozici lídra bude hájit v pátek proti Litvínovu.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

6:2
3:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Melenovský (Hluchý), 12. Pletka (Kristek, Tribuncovs), 14. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 25. Melenovský (Pletka, Dobroň), 37. Dobroň (Čutta), 57. Skuhravý (Loginov) - 33. Modrý (Dvořák, M. Heřman), 37. Dvořák (Benák). Rozhodčí: Kubeš, Pešina - Bláha, Charvát. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5460. Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC Energie Karlovy Vary

Mensator - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Hluchý - Zjuzin, Kristek, Pletka - Zucker, Dej, Kuběn

HC Škoda Plzeň

Pöpperle - Jiří Hanzlík, O´Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný - Bomersback, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Lev, Vostřák

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Pöpperle 60 28 6 22 78,57 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 1 1 0 2
Jan Benda 0 0 0 -2 0
Mark Bomersback 0 0 0 -2 0
Jiří Dobrovolný 0 0 0 0 0
Jan Dresler 0 0 0 0 0
Michal Dvořák 1 1 2 2 2
Jiří Hanzlík 0 0 0 0 2
Martin Heřman 0 1 1 1 0
Lukáš Hvila 0 0 0 -1 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Jaroslav Modrý 1 0 1 -1 2
Doug O´Brien 0 0 0 1 0
Tyler Scofield 0 0 0 0 0
Martin Straka 0 0 0 -2 2
Jan Stránský 0 0 0 0 0
Petr Vampola 0 0 0 -1 2
Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 2
Pavel Vostřák 0 0 0 0 2

komentář

Na začátek utkání si vedení Energie přichystalo úvodní ceremoniál na rozloučení s Josefem Řezníčkem, který v nejvyšší české soutěži odehrál rekordních 1035 utkání a svou kariéru zakončil mistrovským titulem v barvách karlovarské Energie.

Západočeské derby. Jedno z nejnavštěvovanějších utkání v extralize opět do KV Areny přilákalo plné ochozy. Potěšit domácí fanoušky mohl již v první minutě Skuhravý, který vystihl plzeňskou rozehrávku a za modrou čárou nebezpečně vypálil. Kotouč se však odrazil od levé tyčky Pöpperleho branky, což potvrdila i následná konzultace s videem. Na druhé straně rozezvučel kov Straka v přesilové hře a kotouč se zastavil na brankovišti, kde se ho ujali domácí obránci.

V polovině třetiny jakoby se Energie rozhodla napravit svůj výkon z Davosu, kde s Dynamem Minsk inkasovala během krátké doby čtyři branky. Odplatu odnesl hned první soupeř, který byl na řadě. Již ve dvanácté minutě přihrál Milan Hluchý zpoza branky dobře postavenému Marku Melenovskému, který šťastným úderem hokejkou poslal kotouč za Pöpperleho záda.

Neuběhlo ani dvacet vteřin a stav se měnil znovu. Po vhazování na středovém kruhu se Václav Pletka dokázal prokličkovat mezi plzeňskými obránci, v úniku trefil prostor pod lapačkou brankáře, a zvedl tím skóre na 2:0.

Ta pravá euforie domácích však měla teprve přijít. Ve čtrnácté minutě si Kumstát najel do levého kruhu, odkud vystřelil. Jeho střelu Pöpperle pouze vyrazil před sebe, kde číhal Jan Košťál a vrátil kotouč do brány.

Přesto tento rychlý direkt se i díky oddechovému času dokázala Plzeň zmátořit a zatlačila Energii do jejího pásma. Zkorigovat stav do konce třetiny se ale hostům nepodařilo. Znovu tak stav utkání měnila domácí Energie. Pět minut po zahájení druhé třetiny přihrál Pletka před bránu, kde Marek Melenovský střelou z první trefil prostor v horní části brány.

Chvíli poté nabídl hlavní sudí Plzni čtyřminutovou přesilovou hru, kterou Energie zvládla ubránit bravurně. Plzni se nakonec přece jen podařilo snížit stav díky trefě Jaroslava Modrého od pravého mantinelu.

Z pohledu početného zástupu hostujících fans bylo ještě veseleji v 37. minutě. To Michal Dvořák ujel karlovarské obraně, ale nakonec byl těsně před bránou zastaven Loginovem. Hlavní sudí ruského beka nejdříve pouze vyloučil, ale nakonec přece jen požádal o radu kolegu u videa, aby po několika minutách stvrdil snížení hostů na 4:2.

Domácí našli na inkasovanou branku rychlou odpověď. Po necelé minutě vystřelil Michal Dobroň od modré a svou první brankou v této sezoně zvedl skóre na 5:2.

Další branku mohl ještě přidat Němec, který dorážel kotouč do úplně prázdné brány, ale Pöpperle se blýskl skvělým zákrokem, když zvládl natáhnout svou lapačku a zabránit téměř jistému gólu. Ve čtyřicáté šesté minutě se v téměř shodné situaci ocitl i Zjuzin, ale jeho střela jen těsně minula prázdnou bránu.

V posledních minutách již domácí kontrolovali hru a oslavy v hledišti nedokázaly narušit ani některé ostřejší zákroky na ledě. Konečný výsledek 6:2 stanovil při přesilové hře Václav Skuhravý svou střelou od modré. Plzni už se nepodařilo se stavem cokoliv udělat, a tak všechny body po právu zůstaly v lázeňském městě.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Bylo vidět, že jsme chtěli ukončit úspěšnou sérii Plzně, do které jsme ji vlastně poslali prohrou 1:4 u nich. Od té doby pravidelně bodovali, tak jsme si říkali, že když jsme tu sérii načali, tak bychom ji rádi ukončili."

Marian Jelínek (Plzeň): "Soupeř byl lepší po všech stránkách. Vybrali jsme si to se vším všudy, ale domácí byli lepší, aktivnější a chtěli to prostě víc. My jsme hráli velice špatně od brankáře po čtvrtou pětku. Z naší strany byli nejlepší jen diváci."